Personer med emneord «Midtøsten»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Toufoul Abou-Hodeib Abou-Hodeib, Toufoul Førsteamanuensis +47-22857088 toufoul.abou-hodeib@iakh.uio.no Midtøsten, Samtidshistorie, Historie, Moderne historie, Sosial- og kulturhistorie, Materiell kultur
Bilde av Bernt Brendemoen Brendemoen, Bernt Professor +47-22856981 bernt.brendemoen@ikos.uio.no Språkmøter, SIMS, Azerbaydjansk, Språkhistorie, Pamuk, Midtøsten, Tyrkisk
Bilde av Lutz Eberhard Edzard Edzard, Lutz Eberhard Professor II +47-22844836 l.e.edzard@ikos.uio.no Hebraisk, Midtøsten, Semittisk, Språkvitenskap, Arabisk, Akkadisk, Amharisk, Vitenskapshistorie
Bilde av Stephan Guth Guth, Stephan Professor +47-22856783 stephan.guth@ikos.uio.no Tyrkisk, SIMS, Islam, Midtøsten, Arabisk
Bilde av Albrecht Hofheinz Hofheinz, Albrecht Førsteamanuensis +47-22856854 47285768 albrecht.hofheinz@ikos.uio.no Internett, Nord-Afrika, Sudan, Egypt, Midtøsten, Islam, Arabisk, Manuskriptkultur, SIMS, Arabisk kultur
Bilde av Jacob Høigilt Høigilt, Jacob Førsteamanuensis +47-22854429 41256832 jacob.hoigilt@ikos.uio.no arabisk, SIMS, nyhetsmedier, islamisme, sosiale bevegelser, sosiolingvistikk, Midtøsten
Bilde av Brynjar Lia Lia, Brynjar Professor +47-22857191 brynjar.lia@ikos.uio.no Jihadisme, Midtøsten, Islamisme, SIMS
Bilde av Laila Makboul Makboul, Laila Stipendiat +47-22844512 laila.makboul@ikos.uio.no SIMS, Islam, Arabisk, Midtøsten, Saudi-Arabia
Bilde av Gunvor Mejdell Mejdell, Gunvor Professor emeritus gunvor.mejdell@ikos.uio.no Midtøsten, Sosiolingvistikk, Oversettelsesstudier, SIMS, Arabisk
Bilde av Jon Nordenson Nordenson, Jon Postdoktor +47-22854819 jon.nordenson@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Oljepolitikk i Midtøsten, Kuwait, Egypt, Demokratisering, Aktivisme, Energi, Klima, Libanon, SIMS
Bilde av Joakim Parslow Parslow, Joakim Førsteamanuensis +47-22844589 joakim.parslow@ikos.uio.no Midtøsten, Rettssosiologi, Samfunn og politikk, Idehistorie, Tyrkia, SIMS
Bilde av Teresa Pepe Pepe, Teresa Førsteamanuensis +47-22854126 teresa.pepe@ikos.uio.no Litteratur, SIMS, Arabisk, Internett, Islam, Midtøsten, Sosiale medier
Bilde av Mari Salberg Salberg, Mari Stipendiat +47-22844827 mari.salberg@iakh.uio.no Samtidshistorie, Moderne historie, Historie, Midtøsten
Bilde av Erik Skare Skare, Erik Stipendiat +47-22854933 +47 22 85 49 33 erik.skare@ikos.uio.no Midtøsten, Hamas, SIMS, Palestina, Israel
Bilde av Erling Lorentzen Sogge Sogge, Erling Lorentzen Stipendiat +47-22844509 e.l.sogge@ikos.uio.no SIMS, Midtøsten
Bilde av Erling Lorentzen Sogge Sogge, Erling Lorentzen Doctoral Research Fellow +47-22844509 e.l.sogge@ikos.uio.no Midtøsten, CIMS
Bilde av Nora Stene Stene, Nora Førsteamanuensis +47-22844068 nora.stene@ikos.uio.no Religionshistorie, Kristendom, Jødedom, Islam, Midtøsten, Religion og kjønn, Religion og barn, Den koptiske kirke, SIMS
Bilde av Berit S Thorbjørnsrud Thorbjørnsrud, Berit S Professor +47-22858196 40484837 40 48 48 37 b.s.thorbjornsrud@ikos.uio.no Kristne, Kjønn og religion, Midtøsten
Bilde av Dag Henrik Tuastad Tuastad, Dag Henrik Førstelektor +47-22844165 d.h.tuastad@ikos.uio.no Midtøsten, Palestina, SIMS, Israel
Bilde av Emel Türker-Van der Heiden Türker-Van der Heiden, Emel Førstelektor stilling (Førsteamanuensis i Tyrkisk, 20% stilling) +47-22857735 e.t.v.d.heiden@ikos.uio.no Tospråklighet, Midtøsten, SIMS, Tyrkisk, Lingvistikk, Sosiolingvistikk, Kodeveksling
Bilde av Bjørn Olav Utvik Utvik, Bjørn Olav Professor, Instituttleder +47-22856808 +47-97133256 b.o.utvik@ikos.uio.no Islamisme, Religion og politikk, Egypt, Midtøsten, Oljepolitikk i Midtøsten, Iran, SIMS
Bilde av Einar Wigen Wigen, Einar Postdoktor +47-22858239 einar.wigen@ikos.uio.no SIMS, Midtøsten, Tyrkia, Sentral-Asia, Politisk islam, Tyrkisk
Bilde av Hilde Henriksen Waage Waage, Hilde Henriksen Professor +47-22857238 h.h.waage@iakh.uio.no Midtøsten, Samtidshistorie, Internasjonal historie, Moderne historie, Historie
Bilde av Nina Zandjani Zandjani, Nina +47-22858618 nina.zandjani@ilos.uio.no Oversettelse, Tysk litteratur, Midtøsten, Oversettelsestudier, Tysk
Bilde av Ragnhild Johnsrud Zorgati Zorgati, Ragnhild Johnsrud Førsteamanuensis +47-22856855 r.j.zorgati@ikos.uio.no Religionshistorie, Islam, Midtøsten, Nord-Afrika, Litteraturvitenskap, SIMS