Personer med emneord «Midtøsten»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Toufoul Abou-Hodeib Abou-Hodeib, Toufoul Førsteamanuensis +47-22857088 toufoul.abou-hodeib@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Samtidshistorie, Midtøsten, Sosial- og kulturhistorie, Materiell kultur
Bilde av Bernt Brendemoen Brendemoen, Bernt Professor +47-22856981 bernt.brendemoen@ikos.uio.no Tyrkisk, Pamuk, Azerbaydjansk, Språkmøter, Språkhistorie, Midtøsten, SIMS
Bilde av Lutz Eberhard Edzard Edzard, Lutz Eberhard Professor II +47-22844836 l.e.edzard@ikos.uio.no Midtøsten, Semittisk, Hebraisk, Språkvitenskap, Arabisk, Amharisk, Akkadisk, Vitenskapshistorie
Bilde av Stephan Guth Guth, Stephan Professor +47-22856783 stephan.guth@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Islam, Tyrkisk, SIMS
Bilde av Albrecht Hofheinz Hofheinz, Albrecht Førsteamanuensis +47-22856854 47285768 albrecht.hofheinz@ikos.uio.no Midtøsten, Islam, Nord-Afrika, Egypt, Sudan, Arabisk, Internett, Arabisk kultur, Manuskriptkultur, SIMS
Bilde av Jacob Høigilt Høigilt, Jacob Førsteamanuensis +47-22854429 41256832 jacob.hoigilt@ikos.uio.no Midtøsten, arabisk, islamisme, sosiale bevegelser, sosiolingvistikk, SIMS
Bilde av Brynjar Lia Lia, Brynjar Professor +47-22857191 brynjar.lia@ikos.uio.no Midtøsten, Islamisme, Jihadisme, SIMS
Bilde av Laila Makboul Makboul, Laila Stipendiat +47-22844512 laila.makboul@ikos.uio.no Midtøsten, Islam, Arabisk, SIMS, Saudi-Arabia
Bilde av Gunvor Mejdell Mejdell, Gunvor Professor emeritus +47-22854776 gunvor.mejdell@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Sosiolingvistikk, Oversettelsesstudier, SIMS
Bilde av Saphinaz Amal Naguib Naguib, Saphinaz Amal +47-22854933 s.a.naguib@ikos.uio.no Kulturhistorie, Museer og museologi, Egypt, Islam, Midtøsten, Kulturmøter, Gammelegyptisk religion, Etnisitet, SIMS
Bilde av Jon Nordenson Nordenson, Jon Postdoktor +47-22854819 jon.nordenson@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Oljepolitikk i Midtøsten, Kuwait, Egypt, Demokratisering, Aktivisme, Energi, Klima, Libanon
Bilde av Joakim Parslow Parslow, Joakim Førsteamanuensis +47-22844589 joakim.parslow@ikos.uio.no Samfunn og politikk, Midtøsten, Tyrkia, Rettssosiologi, Idehistorie, SIMS
Bilde av Teresa Pepe Pepe, Teresa Førsteamanuensis +47-22854126 teresa.pepe@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Islam, Internett, Sosiale medier, Litteratur, SIMS
Bilde av Mari Salberg Salberg, Mari Stipendiat +47-22844827 mari.salberg@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Moderne historie, Midtøsten
Bilde av Erik Skare Skare, Erik Stipendiat +47-22854933 +47 22 85 49 33 erik.skare@ikos.uio.no Midtøsten, Palestina, Israel, SIMS, Hamas
Bilde av Erling Lorentzen Sogge Sogge, Erling Lorentzen Stipendiat +47-22844509 e.l.sogge@ikos.uio.no Midtøsten, SIMS
Bilde av Erling Lorentzen Sogge Sogge, Erling Lorentzen Doctoral Research Fellow +47-22844509 e.l.sogge@ikos.uio.no Midtøsten, CIMS
Bilde av Nora Stene Stene, Nora Førsteamanuensis +47-22844068 nora.stene@ikos.uio.no Religionshistorie, Kristendom, Islam, Midtøsten, Religion og kjønn, Religion og barn, Den koptiske kirke, SIMS
Bilde av Berit S Thorbjørnsrud Thorbjørnsrud, Berit S Professor +47-22858196 40484837 40 48 48 37 b.s.thorbjornsrud@ikos.uio.no Midtøsten, Kristne, Kjønn og religion
Bilde av Dag Henrik Tuastad Tuastad, Dag Henrik Førstelektor +47-22844165 d.h.tuastad@ikos.uio.no Midtøsten, Israel, Palestina, SIMS
Bilde av Emel Türker-Van der Heiden Türker-Van der Heiden, Emel Førstelektor (20% stilling) +47-22857735 e.t.v.d.heiden@ikos.uio.no Tyrkisk, Lingvistikk, Sosiolingvistikk, Tospråklighet, Kodeveksling, Midtøsten, SIMS
Bilde av Bjørn Olav Utvik Utvik, Bjørn Olav Professor, Instituttleder +47-22856808 +47-97133256 b.o.utvik@ikos.uio.no Midtøsten, Oljepolitikk i Midtøsten, Islamisme, Religion og politikk, Egypt, Iran, SIMS
Bilde av Einar Wigen Wigen, Einar Postdoktor +47-22858239 einar.wigen@ikos.uio.no Tyrkisk, Tyrkia, Sentral-Asia, Midtøsten, Politisk islam, SIMS
Bilde av Hilde Henriksen Waage Waage, Hilde Henriksen Professor +47-22857238 h.h.waage@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Midtøsten, Moderne historie, Internasjonal historie
Bilde av Nina Zandjani Zandjani, Nina +47-22858618 nina.zandjani@ilos.uio.no Oversettelse, Oversettelsestudier, Tysk, Tysk litteratur, Midtøsten