Personer med emneord «Afrika»

Navn Telefon E-post Emneord
Banik, Dan Professor og forskningsleder +47-22858735 +47-93696583 (mob) dan.banik@sum.uio.no / danbanik@stanford.edu Rettigheter, Bistand, Mat, Asia, Afrika, Kina, Fattigdom
Berkaak, Odd Are Professor +47-22855730 +47-91648323 (mob) o.a.berkaak@sai.uio.no Sanseantropologi, Vestindia, England, Metode, Rom/sted, Afrika, Historisk antropologi, Semiotikk, Materiell kultur
Danielsen, Lotte Stipendiat lotte.danielsen@sai.uio.no medisinsk antropologi, Sør-Afrika, Afrika, Malawi, etnisitet
Flikke, Rune Førsteamanuensis +47-22857571 +47-91163956 (mob) rune.flikke@sai.uio.no Religion, Natur/kultur, Medisinsk antropologi, Afrika, Ritualer, Malawi
Geissler, Paul Wenzel Professor +47-22857579 p.w.geissler@sai.uio.no tid, sosial endring, Kenya, hukommelse, medisinsk antropologi, politisk økonomi, Tanzania, Svalbard, historisk antropologi, Arktis, Vitenskapsantropologi, Afrika
Gresko, Kaja Elise Forskningskoordinator +47-22858882 +47-99529448 (mob) k.e.gresko@sum.uio.no CSR, SDGs, Kina, Afrika, Fattigdom og Utvikling
Haugen, Heidi Østbø Postdoktor - Institutt for sosiologi og samfunnsgeografi +47 22854276 h.o.haugen@sosgeo.uio.no Globalisering, Internasjonal politikk, Internasjonal økonomi, Religion og ritualer, Samfunnsgeografi, Sikkerhetspolitikk, Utvikling-politikk-miljø, Vekst og utvikling, Internasjonal migrasjon, Kina, Afrika, Migrasjon, Nigeria
Kloster, Maren Olene Stipendiat +47-22858981 22858981 m.o.kloster@sum.uio.no Afrika, politikk, Global helse, NGOer, mødrehelse
Lie, Ann Louise Stipendiat +47-22850628 a.l.lie@sum.uio.no Ernæring, Afrika, Global helse, Styresett
McNeill, Desmond Emeritus +47-228588991 Styresett, Globalisering, Fattigdom, Forvaltning av naturressurser, Forskerskolen, Bistand, Afrika, Asia
Nordbø, Milda Jonusaite Stipendiat +47-22854165 97947785 m.j.nordbo@sosgeo.uio.no Kaffe, Klimatilpasning, Verdikjeder, Afrika, Burundi, Utvikling
Nustad, Knut Gunnar Instituttleder +47-22858431 (+47) 924 303 65 k.g.nustad@sai.uio.no Nasjon og stat, Makt, Sør-Afrika, Afrika, Økologisk antropologi, Politikk
Pot, Hanneke Stipendiat +47-22858729 hanneke.pot@sum.uio.no Global helse, mødrehelse, antropologi, Afrika, produktiv helse
Roalkvam, Sidsel Senterleder +47-22858796 sidsel.roalkvam@sum.uio.no Afrika, Asia, Global helse
Skattum, Ingse Professor emerita 228 58514 ingse.skattum@ikos.uio.no Afrika, Fransk
Storeng, Katerini Førsteamanuensis +47-22858883 katerini.storeng@sum.uio.no mødrehelse, Afrika, politikk, Global helse, antropologi
Wethal, Ulrikke Bryn Forsker +47-22858951 u.b.wethal@sosgeo.uio.no Fattigdom, Afrika, Rettigheter, Asia
Wig, Ståle Stipendiat +47-22854486 stale.wig@sai.uio.no penger, Lesotho, etikk, økonomisk antropologi, Utvikling, Afrika, bistandsarbeid
Winther, Tanja Førsteamanuensis +47-22858915 tanja.winther@sum.uio.no Energi, klima, kjønn, forbruk, praksis, bærekraftig utvikling, livskvalitet, Asia, Afrika, Norge