Personer med emneord «Afrika»

Navn Telefon E-post Emneord
Banik, Dan Professor og forskningsleder +47-22858735 +47-93696583 (mob) dan.banik@sum.uio.no / danbanik@stanford.edu Fattigdom, Mat, Rettigheter, Asia, Afrika, Bistand
Berkaak, Odd Are Professor +47-22855730 +47-91648323 (mob) o.a.berkaak@sai.uio.no Historisk antropologi, Materiell kultur, Metode, Rom/sted, Sanseantropologi, Semiotikk, England, Afrika, Vestindia
Danielsen, Lotte Stipendiat lotte.danielsen@sai.uio.no etnisitet, medisinsk antropologi, Afrika, Sør-Afrika, Malawi
Flikke, Rune Førsteamanuensis +47-22857571 +47-91163956 (mob) rune.flikke@sai.uio.no Medisinsk antropologi, Natur/kultur, Religion, Ritualer, Afrika, Malawi
Geissler, Paul Wenzel Professor +47-22857579 p.w.geissler@sai.uio.no Vitenskapsantropologi, medisinsk antropologi, sosial endring, politisk økonomi, historisk antropologi, hukommelse, tid, Afrika, Kenya, Tanzania, Arktis, Svalbard
Haugen, Heidi Østbø Postdoktor - Institutt for sosiologi og samfunnsgeografi +47 22854276 h.o.haugen@sosgeo.uio.no Globalisering, Internasjonal politikk, Internasjonal økonomi, Religion og ritualer, Samfunnsgeografi, Sikkerhetspolitikk, Utvikling-politikk-miljø, Vekst og utvikling, Internasjonal migrasjon, Kina, Afrika, Migrasjon, Nigeria
Kloster, Maren Olene Stipendiat +47-22858981 22858981 m.o.kloster@sum.uio.no Global helse, Afrika, mødrehelse, politikk, NGOer
Lie, Ann Louise Stipendiat +47-22850628 a.l.lie@sum.uio.no Global helse, Afrika, Ernæring, Styresett
McNeill, Desmond Forskningsleder +47-22858991 desmond.mcneill@sum.uio.no Styresett, Globalisering, Fattigdom, Forvaltning av naturressurser, Forskerskolen, Bistand, Afrika, Asia
Nordbø, Milda Jonusaite Stipendiat +47-22854165 97947785 m.j.nordbo@sosgeo.uio.no Klimatilpasning, Utvikling, Verdikjeder, Kaffe, Afrika, Burundi
Nustad, Knut Gunnar Instituttleder +47-22858431 (+47) 924 303 65 k.g.nustad@sai.uio.no Økologisk antropologi, Politikk, Nasjon og stat, Makt, Afrika, Sør-Afrika
Pijpers, Robert Stipendiat +47 2255188 r.j.pijpers@sai.uio.no Verdier, Makt, Politikk, Afrika, Sierra Leone
Pot, Hanneke Stipendiat +47-22858729 hanneke.pot@sum.uio.no Global helse, Afrika, antropologi, produktiv helse, mødrehelse
Roalkvam, Sidsel Senterleder +47-22858796 sidsel.roalkvam@sum.uio.no Global helse, Afrika, Asia
Skattum, Ingse Professor emerita 228 58514 ingse.skattum@ikos.uio.no Afrika, Fransk
Storeng, Katerini Førsteamanuensis +47-22858883 katerini.storeng@sum.uio.no Global helse, antropologi, politikk, Afrika, mødrehelse
Wethal, Ulrikke Bryn Stipendiat +47-22858951 u.b.wethal@sosgeo.uio.no Afrika, Asia, Fattigdom, Rettigheter
Wig, Ståle Stipendiat +47-22854486 stale.wig@sai.uio.no Utvikling, etikk, økonomisk antropologi, penger, bistandsarbeid, Afrika, Lesotho
Winther, Tanja Førsteamanuensis +47-22858915 tanja.winther@sum.uio.no Energi, klima, kjønn, forbruk, praksis, bærekraftig utvikling, livskvalitet, Asia, Afrika, Norge