Personer med emneord «Edisjonsfilologi»

Navn Telefon E-post Emneord
Bjørkøy, Aasta Marie Bjorvand Førsteamanuensis +47-22859129 a.m.b.bjorkoy@iln.uio.no Edisjonsfilologi, Tekstkritikk, Norske forfattere, Barnelitteratur, Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap
Evensen, Nina Marie Forsker +47-22858687 +47-92060359 (mob) n.m.evensen@ibsen.uio.no Ibsen, Edisjonsfilologi, Redaktør
Janss, Christian Førsteamanuensis +47-22856871 christian.janss@ilos.uio.no Tyskspråklig litteratur, Poesi, Ibsen, Oversettelse, Edisjonsfilologi
Jørgensen, Jon Gunnar Professor i norrøn filologi +47-22857636 j.g.jorgensen@iln.uio.no Norrøn filologi, Edisjonsfilologi, Tekstkritikk, Historiografi, Sagalitteratur, Norrønt språk, Islandsk
Kleivane, Elise Forskar +47 22 85 71 15 + 47 917 84 239 elise.kleivane@iln.uio.no Nordisk kultur og historie, Norrønt, Sagaer, Religiøse tekster, Runer, Vikinger, Edisjonsfilologi, Norrøn religion, Språkhistorie, Litteraturhistorie, Translation Studies, Bokhistorie, Litteratur og litteraturvitenskap, Middelalderstudier, Epigrafikk, Bokstavinnskrifter, Runologi, Innskrifter
Malm, Mats Professor II +47-22854255 mats.malm@ikos.uio.no litteraturvitenskap, kulturarv, edisjonsfilologi, nordisk litteratur, antiken, digital humaniora
Maravela, Anastasia Professor +47-22856843 anastasia.maravela@ifikk.uio.no Klassiske språk, Antikken, Gresk, Epos, Lyrikk, Papyrologi, Antikkens medisin, Edisjonsfilologi, Narrativanalyse, Intertekstualitet, Semantikk, Leksikografi
Ore, Christian-Emil Smith Førsteamanuensis +47-22856968 90117410 (mob) 90117410 c.e.s.ore@iln.uio.no Digitial humaniora, Humanistisk informatikk, Leksikografi, Afrikanske språk, Tekstkoding, Edisjonsfilologi, Begrepsmodellering, Ontologi, Informsjonsarkitektur
Ore, Espen Smith Overingeniør +47-22 858189 +47-913 907 48 / +30-695 555 0615 e.s.ore@iln.uio.no Digital Humaniora, Edisjonsfilologi, Tekstkoding, XML, Tekstdatabaser, Relasjonsdatabaser
Rockenberger, Annika Stipendiat +47 - 22 85 68 88 annika.rockenberger@ilos.uio.no Litteratur, Tysk litteratur, Litteraturvitenskap, Edisjonsfilologi, Digital Humaniora, Filosofi, Normativitet