Personer med emneord «Litteratur og litteraturvitenskap»

Navn Telefon E-post Emneord
(Rodin) Maslov, Boris Førsteamanuensis - Institutt for filosofi, idé- og kunsthistorie og klassiske språk Klassiske språk, Litteratur og litteraturvitenskap, Poesi
Andersen, Per Thomas Professor +47-22856954 +47-98425903 (mob) p.t.andersen@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Norske forfattere, Norskfaget, Samtidslitteratur
Bjørkøy, Aasta Marie Bjorvand Førsteamanuensis +47-22854896 a.m.b.bjorkoy@iln.uio.no Edisjonsfilologi, Tekstkritikk, Norske forfattere, Barnelitteratur, Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap
Dingstad, Ståle Professor +47-22 85 67 87 stale.dingstad@iln.uio.no Litteraturhistorie, Norske forfattere, Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Sakprosa
Egeland, Marianne Professor i allmenn litteraturvitenskap +47-22857938 r.m.egeland@iln.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturformidling
Grimstad, Knut Andreas Professor +47 22856794 +47 48126303 (mob) k.a.grimstad@ilos.uio.no Polsk, Russisk, Sentral-Europa og Balkan, Identitet og kultur, Litteratur og litteraturvitenskap, Media
Grøtta, Marit Førsteamanuensis +47-22854145 marit.grotta@ilos.uio.no Litteraturteori, Litteratur og litteraturvitenskap, Fransk litteratur, Estetikk, Litteratur og medier
Haarberg, Jon Professor +47-22854325 jon.haarberg@ilos.uio.no Parodi, Litteraturhistorie, Litteratur og litteraturvitenskap, Filologi, Renessanselitteratur
Heffermehl, Fabian Forsker +47-22854433 fabian.heffermehl@ilos.uio.no Russland, Litteratur og litteraturvitenskap, Kunstteori, religion
Kleivane, Elise Forskar +47 22 85 71 15 + 47 917 84 239 elise.kleivane@iln.uio.no Sagaer, Religiøse tekster, Runer, Norrøn religion, Litteraturhistorie, Middelalderstudier, Epigrafikk, Innskrifter, Nordisk kultur og historie, Norrønt, Vikinger, Edisjonsfilologi, Språkhistorie, Translation Studies, Bokhistorie, Litteratur og litteraturvitenskap, Bokstavinnskrifter, Runologi
Lothe, Jakob Professor +47-22856897 jakob.lothe@ilos.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Engelsk litteratur, Engelskspråklig litteratur, Narrativ teori, Modernisme, Filmteori, Holocaust-studiar, Narrativ etikk, Litteratur og menneskerettar, Joseph Conrad, Virginia Woolf, James Joyce, Franz Kafka, W.G. Sebald
Moe, Birgitte Furberg Stipendiat +47-93094504 +47 930 94 504 b.f.moe@iln.uio.no Nordisk litteratur, Doktorgradsstipendiat, Bokhistorie, Litteratur og litteraturvitenskap
Mose, Gitte Førsteamanuensis +47-22844006 gitte.mose@iln.uio.no Dansk, Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Nordisk språk
Muñiz, Iris Stipendiat +47-22855222 iris.muniz@ilos.uio.no Spansk, Litteratur og litteraturvitenskap, Allmenn litteraturvitenskap, Oversettelse, Kjønn og litteratur, Spanskspråklig litteratur, Ibsen
Norheim, Thorstein Førsteamanuensis +47-22858494 thorstein.norheim@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap
Rees, Ellen Prodekan for forskning og forskerutdanning +47-22858677 +47-98830354 (mob) ellen.rees@hf.uio.no Ibsen, Drama, Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap
Reinton, Ragnhild Evang Professor em. r.e.reinton@ilos.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturteori, Fransk litteratur, Estetikk, Modernisme, Benjamin, Proust, Duras
Rønning, Anne Birgitte Professor +47-22856741 a.b.ronning@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Estetikk, Kjønn og litteratur, Digital humaniora, Bokhistorie, Litteratur og litteraturvitenskap
Scherr, Rebecca Førsteamanuensis +47-22856944 rebecca.scherr@ilos.uio.no Nord-amerika, Litteratur og kjønn, Litteratur og litteraturvitenskap, Queer teori, Film og filmteori
Schimanski, Johan Professor +47-22854314 johan.schimanski@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteratur og litteraturvitenskap, Grenser, Nasjonal identitet, Postkolonialisme, Arktiske diskurser, Walisisk, Science fiction, Forfattermuseer, Lederteam ILOS, Forskningsleder
Vervaet, Stijn Førsteamanuensis +47-22856710 stijn.vervaet@ilos.uio.no Bosnisk/kroatisk/serbisk, Sentral-Europa og Balkan, minnestudier, Litteratur og litteraturvitenskap, Kulturhistorie
Øvreness, Hilde Stipendiat hilde.ovreness@iln.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Doktorgradsstipendiat