Personer med emneord «Litteratur og litteraturvitenskap»

Navn Telefon E-post Emneord
Andersen, Per Thomas Professor +47-22856954 +47-98425903 (mob) p.t.andersen@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Norske forfattere, Norskfaget, Samtidslitteratur
Bjørkøy, Aasta Marie Bjorvand Førsteamanuensis +47-22859129 a.m.b.bjorkoy@iln.uio.no Edisjonsfilologi, Tekstkritikk, Norske forfattere, Barnelitteratur, Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap
Dingstad, Ståle Professor +47-22 85 67 87 stale.dingstad@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Norske forfattere, Sakprosa
Egeland, Marianne Professor i allmenn litteraturvitenskap +47-22857938 r.m.egeland@iln.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturformidling
Grimstad, Knut Andreas Professor +47 22856794 +47 48126303 (mob) k.a.grimstad@ilos.uio.no Polsk, Russisk, Sentral-Europa og Balkan, Identitet og kultur, Litteratur og litteraturvitenskap, Media
Grøtta, Marit Førsteamanuensis +47-22854145 marit.grotta@ilos.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Estetikk, Litteratur og medier, Litteraturteori, Fransk litteratur
Haarberg, Jon Professor +47-22854325 jon.haarberg@ilos.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Filologi, Renessanselitteratur, Parodi
Kleivane, Elise Forskar +47 22 85 71 15 + 47 917 84 239 elise.kleivane@iln.uio.no Nordisk kultur og historie, Norrønt, Sagaer, Religiøse tekster, Runer, Vikinger, Edisjonsfilologi, Norrøn religion, Språkhistorie, Litteraturhistorie, Translation Studies, Bokhistorie, Litteratur og litteraturvitenskap, Middelalderstudier, Epigrafikk, Bokstavinnskrifter, Runologi, Innskrifter
Kvistad, Erika Johanna Førstelektor +47-22856713 e.j.kvistad@ilos.uio.no Engelsk, Engelskspråklig litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Litteraturteori, Litteratur og kjønn, Kulturstudier
Lothe, Jakob Professor +47-22856897 jakob.lothe@ilos.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Engelsk litteratur, Engelskspråklig litteratur, Narrativ teori, Narratology, Modernisme, Postcolonial studies, Filmteori, Holocaust-studiar, Narrativ etikk, Litteratur og menneskerettar, Joseph Conrad, Virginia Woolf, James Joyce, Franz Kafka, W.G. Sebald
Mose, Gitte Førsteamanuensis +47-22844006 gitte.mose@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Nordisk språk, Dansk
Muñiz, Iris Stipendiat +47-22855222 iris.muniz@ilos.uio.no Spansk, Litteratur og litteraturvitenskap, Allmenn litteraturvitenskap, Oversettelse, Kjønn og litteratur, Spanskspråklig litteratur, Ibsen
Norheim, Thorstein Førsteamanuensis +47-22858494 thorstein.norheim@iln.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Nordisk litteratur
Opset, Barbro Bredesen Gjennomføringsstipendiat +47 22857901 +47 92828775 (mob) b.b.opset@iln.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Nordisk litteratur, Interart, Nasjonal identitet, Museer og museologi
Rees, Ellen Professor - i permisjon grunnet verv som prodekan for forskning +47-22858677 e.r.rees@iln.uio.no nordisk litteratur, litteratur og litteraturvitenskap, film, adaptasjon, nasjonal identitet, samtidslitteratur, Ibsen, Drama
Reinton, Ragnhild Evang Professor emerita r.e.reinton@ilos.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Estetikk, Litteraturteori, Fransk litteratur, Modernisme, Benjamin, Proust, Duras
Rønning, Anne Birgitte Professor +47-22856741 a.b.ronning@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteratur og litteraturvitenskap, Kjønn og litteratur, Estetikk, Digital humaniora, Bokhistorie
Scherr, Rebecca Førsteamanuensis +47-22856944 rebecca.scherr@ilos.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Litteratur og kjønn, Queer teori, Film og filmteori, Nord-amerika
Schimanski, Johan Professor +47-22854314 johan.schimanski@ilos.uio.no allmenn litteraturvitenskap, litteratur og litteraturvitenskap, grenser, nasjonal identitet, postkolonialisme, arktiske diskurser, walisisk, science fiction, forfattermuseer, lederteam ILOS, forskningsleder
Torjusen, Henrik Stipendiat +47-22859096 henrik.torjusen@ilos.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Amerikansk litteratur, Pengar og litteratur, Jonathan Franzen, Tom Wolfe, Richard Powers
Vervaet, Stijn Førsteamanuensis +47-22856710 stijn.vervaet@ilos.uio.no Bosnisk/kroatisk/serbisk, Sentral-Europa og Balkan, minnestudier, Litteratur og litteraturvitenskap, Kulturhistorie
Øvreness, Hilde Stipendiat hilde.ovreness@iln.uio.no Doktorgradsstipendiat, Litteratur og litteraturvitenskap