Personer med emneord «Språkhistorie»

Navn Telefon E-post Emneord
Almenningen, Olaf +47-22854392 olaf.almenningen@iln.uio.no Norsk språk, Redaktør, Leksikografi, Sosiolingvistikk, Språkhistorie
Aurora, Federico Univ.bibliotekar +47-22845533 federico.aurora@ub.uio.no Bibliotek, Gresk, Latin, Italiensk, Språkvitenskap, Lingvistikk, Språkhistorie, Dialekter, Papyrologi, Korpuslingvistikk, Digital humaniora
Bech, Kristin Førsteamanuensis +47-22857119 kristin.bech@ilos.uio.no Engelsk, Engelsk språk, Språkhistorie, Gammelengelsk, Middelengelsk, Tidlig moderne engelsk, Informasjonsstruktur, Lingvistikk, Korpuslingvistikk
Brendemoen, Bernt Professor +47-22856981 bernt.brendemoen@ikos.uio.no Tyrkisk, Pamuk, Azerbaydjansk, Språkmøter, Språkhistorie, Midtøsten, SIMS
Enger, Hans-Olav Professor +47-22856092 h.o.enger@iln.uio.no Språkvitenskap, Nordisk språk, Grammatikk, Språkhistorie
Faarlund, Jan Terje Professor emeritus j.t.faarlund@iln.uio.no Lingvistikk, Nordisk språk, Norsk språk, Grammatikk, Språkhistorie, Språkvitenskap, Språktypologi, Indianarspråk
Kleivane, Elise Postdoktor +47 22 85 71 15 + 47 917 84 239 elise.kleivane@iln.uio.no Nordisk kultur og historie, Norrønt, Runer, Vikinger, Edisjonsfilologi, Norrøn religion, Språkhistorie, Litteraturhistorie, Translation Studies, Bokhistorie, Litteratur og litteraturvitenskap, Middelalderstudier, Epigrafikk, Innskrifter
Laake, Signe Stipendiat +47-22854876 signe.laake@ilos.uio.no Språkvitenskap, Norsk språk, Syntaks, Språkhistorie, Norrønt, Korpus, Dialekter
Larsson, Ida Professor 228 57919 ida.larsson@iln.uio.no Nordisk språkvitskap, Lingvistikk, Syntaks, Språkhistorie
Myrvoll, Klaus Johan Førstelektor +47-22856943 +47-90026380 k.j.myrvoll@iln.uio.no Nordisk språk, Norrøn filologi, Skaldediktning, Språkhistorie
Prell, Heinz-Peter Professor +47-22856903 h.p.prell@ilos.uio.no Tysk, Tysk språk, Språkhistorie, Orddannelse, Syntaks, Middelhøytysk, Tidlig nyhøytysk, Moderne tysk
Røyneland, Unn Professor, Nestleiar ved MultiLing +47-22844037 +47-93831064 (mob) unn.royneland@iln.uio.no Språkvitenskap, Norsk språk, Nordisk språk, Sosiolingvistikk, Dialektologi, Språkhistorie, Nynorsk skriftkultur, Språknormering
Salvesen, Christine Meklenborg Førstemanuensis +47-22857338 +47-90720200 (mob) +47-90720200 c.m.salvesen@ilos.uio.no Språkhistorie, Ordrekkefølge, Klitika, V2, Generativ lingvistikk, Kartografi, Kontrastiv lingvistikk
Stenbrenden, Gjertrud Flermoen Førsteamanuensis +47-22855993 g.f.stenbrenden@ilos.uio.no Engelsk, Engelsk språk, Språkhistorie, Middelengelsk, Fonetikk/fonologi, Språklig endring og variasjon, Oversettelse
Thaisen, Jacob Førsteamanuensis +47-22845882 jacob.thaisen@ilos.uio.no Engelsk språk, Språkhistorie, Skriftsystem, Dialektologi, Sosiolingvistikk, Manuskriptkultur i middelalderen, Datalingvistikk
Vikør, Lars Sigurdsson professor (hovudredaktør) - Norsk Ordbok 2014 +47 22 85 43 29 l.s.vikor@iln.uio.no Norsk språk, Nordgermanske språk, Nynorsk, Leksikografi, Språkhistorie, Språkplanlegging, Indonesisk