Personer med emneord «Språkhistorie»

Navn Telefon E-post Emneord
Aurora, Federico Univ.bibliotekar +47-22845533 federico.aurora@ub.uio.no Bibliotek, Gresk, Latin, Italiensk, Språkvitenskap, Lingvistikk, Språkhistorie, Dialekter, Papyrologi, Korpuslingvistikk, Digital humaniora, Finsk
Bech, Kristin Førsteamanuensis +47-22857119 kristin.bech@ilos.uio.no Korpuslingvistikk, Lingvistikk, Gammelengelsk, Språkhistorie, Tidlig moderne engelsk, Engelsk språk, Engelsk, Informasjonsstruktur, Middelengelsk
Brendemoen, Bernt Professor +47-22856981 bernt.brendemoen@ikos.uio.no Tyrkisk, Pamuk, Azerbaydjansk, Språkmøter, Språkhistorie, Midtøsten, SIMS
Enger, Hans-Olav Professor +47-22856092 h.o.enger@iln.uio.no Språkvitenskap, Nordisk språk, Grammatikk, Språkhistorie, Norsk språk
Faarlund, Jan Terje Professor emeritus 47828001 (mob) j.t.faarlund@iln.uio.no Språkhistorie, Språkvitenskap, Språktypologi, Lingvistikk, Grammatikk, Nordisk språk, Norsk språk, Indianarspråk
Kleivane, Elise Forskar +47 22 85 71 15 + 47 917 84 239 elise.kleivane@iln.uio.no Sagaer, Religiøse tekster, Runer, Norrøn religion, Litteraturhistorie, Middelalderstudier, Epigrafikk, Innskrifter, Nordisk kultur og historie, Norrønt, Vikinger, Edisjonsfilologi, Språkhistorie, Translation Studies, Bokhistorie, Litteratur og litteraturvitenskap, Bokstavinnskrifter, Runologi
Larsson, Ida Professor 228 57919 ida.larsson@iln.uio.no Nordisk språkvitskap, Lingvistikk, Syntaks, Språkhistorie
Prell, Heinz-Peter Professor +47-22856903 h.p.prell@ilos.uio.no Tysk språk, Tysk, Tidlig nyhøytysk, Språkhistorie, Moderne tysk, Middelhøytysk, Syntaks, Orddannelse
Røyneland, Unn Professor, Nestleiar ved MultiLing +47-22844037 +47-93831064 (mob) unn.royneland@iln.uio.no Språkvitenskap, Norsk språk, Nordisk språk, Sosiolingvistikk, Dialektologi, Språkhistorie, Nynorsk skriftkultur, Språknormering
Salvesen, Christine Meklenborg Førstemanuensis +47-22857338 +47-90720200 (mob) +47-90720200 c.m.salvesen@ilos.uio.no Språkhistorie, Ordrekkefølge, Klitika, V2, Generativ lingvistikk, Kartografi, Kontrastiv lingvistikk
Stenbrenden, Gjertrud Flermoen Førsteamanuensis +47-22855993 g.f.stenbrenden@ilos.uio.no Engelsk, Engelsk språk, Språkhistorie, Middelengelsk, Fonetikk/fonologi, Språklig endring og variasjon, Oversettelsestudier
Thaisen, Jacob Førsteamanuensis +47-22845882 jacob.thaisen@ilos.uio.no Engelsk språk, Språkhistorie, Skriftsystem, Dialektologi, Sosiolingvistikk, Manuskriptkultur i middelalderen, Datalingvistikk
Torp, Arne Professor emeritus 99308790 (mob) 99308790 arne.torp@iln.uio.no Nordisk språk, Norskfaget, Norsk språk, Språkvitenskap, Sosiolingvistikk, Språkhistorie, Skandinaviske dialektar
Vikør, Lars Sigurdsson professor (hovudredaktør) - Norsk Ordbok 2014 +47 22 85 43 29 l.s.vikor@iln.uio.no Leksikografi, Norsk språk, Nordgermanske språk, Nynorsk, Språkplanlegging, Språkhistorie, Indonesisk