Personer med emneord «musikkhistorie»

Navn Telefon E-post Emneord
Dybsand, Øyvin Førsteamanuensis +47 22 85 46 59 oyvin.dybsand@imv.uio.no Norsk musikk, Musikklivshistorie, Klassisk-romantisk musikk, Musikkhistorie, Musikkanalyse, Hørelære
Edwards, Peter Instituttleder +47 995 26 475 (mob) peter.edwards@imv.uio.no Klassisk- og samtidsmusikk, Modernisme, Musikkestetikk, Samfunn og musikk, Musikkhistorie, Musikkanalyse, modernisme/postmodernisme, Musikkvitenskap
Eriksen, Asbjørn Professor +47 22 85 47 69 a.o.eriksen@imv.uio.no musikkvitenskap, musikkhistorie, russisk musikk, musikkteori, harmonikk, tonalitet
Guldbrandsen, Erling E. Professor +47 22 85 40 65 +47 957 04 737 (mob) e.e.guldbrandsen@imv.uio.no Musikkvitenskap, Musikkhistorie, Musikkanalyse, Modernisme, Klassisk-romantisk musikk, Performativitet, Estetikk og tolkningsteori, Samfunn og musikk
Kvalbein, Astrid Postdoktor +47 22 85 47 60 +47 977 35 878 astrid.kvalbein@imv.uio.no Musikkhistorie, Norsk musikkarv, Modernisme, Framføringspraksis
Mangaoang, Aine Postdoktor +47-22854758 aine.mangaoang@imv.uio.no Musikkvitenskap, Kulturhistorie, Media, Populærmusikk, Musikkhistorie, Musikk og medier, Ethnomusicology, Nordic
Mattes, Arnulf Christian Forsker +47 22 85 47 46 a.c.mattes@imv.uio.no Musikkvitenskap, Framføringspraksis, Modernisme, Musikkanalyse, Musikkhistorie, Musikkestetikk
Sandmo, Erling Sverdrup Professor +47-22858495 e.s.sandmo@iakh.uio.no Historie, Globalhistorie, Historisk teori og metode, Kartografi, Kulturhistorie, Musikkhistorie, Orientalisme
Vollsnes, Arvid O. Professor em. +47-22854760 arvid.vollsnes@imv.uio.no Musikkvitenskap, Musikkhistorie, Edisjon, Musikkarv
Weisethaunet, Hans Professor +47-22854787 hans.weisethaunet@imv.uio.no musikkvitenskap, musikkantropologi, musikksosiologi, populærmusikk, musikkhistorie, musikkjournalistikkk, ethnomusicology, jazz, medier og musikk, samfunn og musikk