Personer - Side 4

Søk etter ansatte og studenter ved IAKH

Personer 76 - 100 av 123
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Hans Jacob Orning Orning, Hans Jacob Professor +47-22841930 h.j.orning@iakh.uio.no Historie, Middelalder
Bilde av Unn Pedersen Pedersen, Unn Førsteamanuensis +47-22841999 +4799518022 unn.pedersen@iakh.uio.no Arkeologi, Vikingtid, Håndtverk, Jernalder, Formidling, Materiell kultur
Bilde av Helge Pharo Pharo, Helge Professor emeritus helge.pharo@iakh.uio.no Historie, Internasjonal historie, Bistandshistorie, Den kalde krigen, USA og Nord-Amerika
Bilde av Veronique Pouillard Pouillard, Veronique Førsteamanuensis +47-22857204 veronique.pouillard@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Internasjonal historie, Motehistorie, Kongo, Kvinne- og kjønnsteori, Bedriftshistorie, Economic History.
Bilde av Pamela Gwynne Price Price, Pamela Gwynne Professor emeritus +47-22856877 97022241 97022241 p.g.price@iakh.uio.no Historie, Sør-Asia
Bilde av Kim Christian Priemel Priemel, Kim Christian Førsteamanuensis +47-22857213 k.c.priemel@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Internasjonal historie, Rettshistorie, økonomisk historie, Historisk teori og metode
Prøsch-Danielsen, Lisbeth Førsteamanuensis lisbeth.prosch-danielsen@iakh.uio.no
Bilde av Katrine Randin Randin, Katrine Administrativ leder 22856769 +47-92694995 katrine.randin@iakh.uio.no Personalledelse, Økonomistyring
Bilde av Kristin Ranestad Ranestad, Kristin Postdoktor kristin.ranestad@iakh.uio.no Historie, økonomisk historie, Industrihistorie, global historie
Bilde av Josephine Munch Rasmussen Rasmussen, Josephine Munch Førsteamanuensis +47-22841947 j.m.rasmussen@iakh.uio.no Arkeologi, Kulturarv, Kulturminneforvaltning, Konflikt, Etikk
Bilde av Øystein  Rian Rian, Øystein Professor emeritus - historie +47 916 05 972 oystein.rian@iakh.uio.no Historie, Dansketiden, Politisk historie, Sosialhistorie, Regionalhistorie
Rossinow, Douglas Førsteamanuensis +47-22844491 douglas.rossinow@iakh.uio.no Historie
Bilde av Nina Maria Rud Rud, Nina Maria Rådgiver +47-22856252 n.m.rud@iakh.uio.no Historie
Bilde av Julianne Rustad Rustad, Julianne Seniorkonsulent (permisjon) +47-22841935 julianne.rustad@iakh.uio.no Forskerskole, PhD koordinator, Arkeologi
Bilde av Ole-Albert Rønning Rønning, Ole-Albert Stipendiat +4741047025 o.a.ronning@iakh.uio.no Historie, Middelalder, Kulturhistorie, Mentalitetshistorie, Politisk kultur, Rettshistorie, Skandinavia
Bilde av Magne Olav Rønningen Rønningen, Magne Olav Studieleder +47-22857366 m.o.ronningen@iakh.uio.no Studieadministrasjon
Bilde av Mari Salberg Salberg, Mari Stipendiat +47-22844827 mari.salberg@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Moderne historie, Midtøsten
Bilde av Erling Sverdrup Sandmo Sandmo, Erling Sverdrup Professor +47-22858495 e.s.sandmo@iakh.uio.no Historie, Globalhistorie, Historisk teori og metode, Kartografi, Kulturhistorie, Musikkhistorie, Orientalisme
Bilde av Hilde Sandvik Sandvik, Hilde Professor +47-22855741 hilde.sandvik@iakh.uio.no Historie, Kvinnehistorie, Kjønnshistorie, Dansketiden, Sosialhistorie
Bilde av Harald Schmedling Schmedling, Harald Seniorrådgiver 22 84 19 22 480 06 457 harald.schmedling@iakh.uio.no Personaladministrasjon, Infrastruktur, HMS
Bilde av Anne Lise  Seip Seip, Anne Lise Professor emeritus a.l.seip@iakh.uio.no Historie
Bilde av Jon Vidar Sigurdsson Sigurdsson, Jon Vidar Professor +47-22841955 +47-22841900 97149914 +47 97149914 j.v.sigurdsson@iakh.uio.no Island, Norge, Skandinavia, Historie, Middelalder, Vikingtid, Kristendom, Norrøn religion, Kirkehistorie, Kulturhistorie, Vikinger, Politisk kultur, Sosialhistorie, Religion og politikk
Bilde av Jarle Simensen Simensen, Jarle Professor emeritus +47 22137102 +47 99426350 jarle.simensen@iakh.uio.no Historie, global historie, Afrikas historie, Bistandshistorie, Misjonshistorie, Historisk teori og metode
Bilde av Mncedisi Jabulani Siteleki Siteleki, Mncedisi Jabulani Stipendiat 92545216 m.j.siteleki@iakh.uio.no
Bilde av Erling Skaug Skaug, Erling Professor Emeritus esskaug@online.no Konservering, Middelalder