Personer - Side 4

Søk etter ansatte og studenter ved IAKH

Personer 76 - 100 av 121
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Unn Pedersen Pedersen, Unn Førsteamanuensis +47-22841999 +4799518022 unn.pedersen@iakh.uio.no Arkeologi, Vikingtid, Håndtverk, Jernalder, Formidling, Materiell kultur
Bilde av Helge Øystein Pharo Pharo, Helge Øystein +47-22856874 h.o.pharo@iakh.uio.no Historie, Internasjonal historie, Bistandshistorie, Den kalde krigen, USA og Nord-Amerika
Bilde av Veronique Pouillard Pouillard, Veronique Professor +47-22857204 veronique.pouillard@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Internasjonal historie, Motehistorie, Kongo, Kvinne- og kjønnsteori, Bedriftshistorie, Economic History.
Bilde av Pamela Gwynne Price Price, Pamela Gwynne Professor emeritus +47-22856877 97022241 97022241 p.g.price@iakh.uio.no Historie, Sør-Asia
Bilde av Kim Christian Priemel Priemel, Kim Christian Professor +47-22857213 k.c.priemel@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Internasjonal historie, Rettshistorie, økonomisk historie, Historisk teori og metode
Bilde av Lisbeth Prøsch-Danielsen Prøsch-Danielsen, Lisbeth Førsteamanuensis +47 91822406 lisbeth.prosch-danielsen@iakh.uio.no Palynologi og vegetasjonshistorie Miljøarkeologi
Bilde av Katrine Randin Randin, Katrine Administrativ leder 22856769 +47-92694995 katrine.randin@iakh.uio.no Økonomistyring, Personalledelse
Bilde av Kristin Ranestad Ranestad, Kristin Postdoktor kristin.ranestad@iakh.uio.no Historie, økonomisk historie, Industrihistorie, global historie
Bilde av Josephine Munch Rasmussen Rasmussen, Josephine Munch Førsteamanuensis +47-22841947 j.m.rasmussen@iakh.uio.no Arkeologi, Kulturarv, Konflikt, Kulturminneforvaltning, Etikk
Bilde av Øystein  Rian Rian, Øystein Professor emeritus - historie +47 916 05 972 oystein.rian@iakh.uio.no Historie, Dansketiden, Politisk historie, Sosialhistorie, Regionalhistorie
Roalkvam, Isak Ledende forskn.tekn isak.roalkvam@iakh.uio.no
Bilde av Douglas Rossinow Rossinow, Douglas Professor +47-22844491 douglas.rossinow@iakh.uio.no Historie
Bilde av Nina Maria Rud Rud, Nina Maria Rådgiver +47-22856252 n.m.rud@iakh.uio.no Studentrekruttering, Forskningsformidling, Samfunnskontakt, Sosiale medier, Historie, Arkeologi, Konservering
Bilde av Julianne Rustad Rustad, Julianne Rådgiver +47-22841935 julianne.rustad@iakh.uio.no PhD koordinator, Forskerskole, Arkeologi
Bilde av Ole-Albert Rønning Rønning, Ole-Albert Stipendiat +4741047025 o.a.ronning@iakh.uio.no Mentalitetshistorie, Skandinavia, Politisk kultur, Historie, Rettshistorie, Middelalder, Kulturhistorie
Bilde av Magne Olav Rønningen Rønningen, Magne Olav Studieleder +47-22857366 m.o.ronningen@iakh.uio.no Studieadministrasjon
Bilde av Mari Salberg Salberg, Mari Stipendiat +47-22844827 mari.salberg@iakh.uio.no Samtidshistorie, Moderne historie, Historie, Midtøsten
Bilde av Erling Sverdrup Sandmo Sandmo, Erling Sverdrup Professor +47-22858495 e.s.sandmo@iakh.uio.no Historie, Musikkhistorie, Globalhistorie, Orientalisme, Kulturhistorie, Historisk teori og metode, Kartografi
Bilde av Hilde Sandvik Sandvik, Hilde Professor +47-22855741 hilde.sandvik@iakh.uio.no Sosialhistorie, Historie, Dansketiden, Kjønnshistorie, Kvinnehistorie
Bilde av Harald Schmedling Schmedling, Harald Avdelingsleder 22 84 19 22 480 06 457 harald.schmedling@iakh.uio.no Infrastruktur, HMS, Personaladministrasjon
Bilde av Anne Lise  Seip Seip, Anne Lise Professor emeritus a.l.seip@iakh.uio.no Historie
Bilde av Jon Vidar Sigurdsson Sigurdsson, Jon Vidar Professor +47-22841955 +47-22841900 97149914 +47 97149914 j.v.sigurdsson@iakh.uio.no Politisk kultur, Norge, Kirkehistorie, Middelalder, Kristendom, Historie, Vikinger, Island, Skandinavia, Religion og politikk, Vikingtid, Norrøn religion, Sosialhistorie, Kulturhistorie
Bilde av Jarle Simensen Simensen, Jarle Professor emeritus +47 22137102 +47 99426350 jarle.simensen@iakh.uio.no global historie, Historie, Bistandshistorie, Misjonshistorie, Afrikas historie, Historisk teori og metode
Bilde av Mncedisi Jabulani Siteleki Siteleki, Mncedisi Jabulani Stipendiat +47-22841959 92545216 m.j.siteleki@iakh.uio.no arkeologi
Bilde av Erling Skaug Skaug, Erling Professor emeritus erling.skaug@iakk.uio.no Konservering, Middelalder, Kunsthistorie, Kunst og teknologi, Kunstteknologi