Vitenskapelig ansatte - Side 4

Personer 76 - 100 av 104
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Øystein  Rian Rian, Øystein Professor emeritus - historie +47 916 05 972 oystein.rian@iakh.uio.no Historie, Dansketiden, Politisk historie, Sosialhistorie, Regionalhistorie
Roalkvam, Isak Ledende forskn.tekn isak.roalkvam@iakh.uio.no
Bilde av Douglas Rossinow Rossinow, Douglas Professor +47-22844491 douglas.rossinow@iakh.uio.no Historie
Bilde av Ole-Albert Rønning Rønning, Ole-Albert Stipendiat +4741047025 o.a.ronning@iakh.uio.no Mentalitetshistorie, Skandinavia, Politisk kultur, Historie, Rettshistorie, Middelalder, Kulturhistorie
Bilde av Mari Salberg Salberg, Mari Stipendiat +47-22844827 mari.salberg@iakh.uio.no Samtidshistorie, Moderne historie, Historie, Midtøsten
Bilde av Erling Sverdrup Sandmo Sandmo, Erling Sverdrup Professor +47-22858495 e.s.sandmo@iakh.uio.no Historie, Musikkhistorie, Globalhistorie, Orientalisme, Kulturhistorie, Historisk teori og metode, Kartografi
Bilde av Hilde Sandvik Sandvik, Hilde Professor +47-22855741 hilde.sandvik@iakh.uio.no Sosialhistorie, Historie, Dansketiden, Kjønnshistorie, Kvinnehistorie
Bilde av Anne Lise  Seip Seip, Anne Lise Professor emeritus a.l.seip@iakh.uio.no Historie
Bilde av Jon Vidar Sigurdsson Sigurdsson, Jon Vidar Professor +47-22841955 +47-22841900 97149914 +47 97149914 j.v.sigurdsson@iakh.uio.no Politisk kultur, Norge, Kirkehistorie, Middelalder, Kristendom, Historie, Vikinger, Island, Skandinavia, Religion og politikk, Vikingtid, Norrøn religion, Sosialhistorie, Kulturhistorie
Bilde av Jarle Simensen Simensen, Jarle Professor emeritus +47 22137102 +47 99426350 jarle.simensen@iakh.uio.no global historie, Historie, Bistandshistorie, Misjonshistorie, Afrikas historie, Historisk teori og metode
Bilde av Mncedisi Jabulani Siteleki Siteleki, Mncedisi Jabulani Stipendiat +47-22841959 92545216 m.j.siteleki@iakh.uio.no arkeologi
Bilde av Erling Skaug Skaug, Erling Professor emeritus erling.skaug@iakk.uio.no Konservering, Middelalder, Kunsthistorie, Kunst og teknologi, Kunstteknologi
Slarke, Duncan Overingeniør +47-47478667 duncan.slarke@iakh.uio.no Konservering
Bilde av Kaja Hannedatter Sontum Sontum, Kaja Hannedatter Stipendiat +47-22841910 k.h.sontum@iakh.uio.no Kulturarv, Identitetspolitikk, stipendiat arkeologi, Arkeologi, Samtidsarkeologi
Bilde av Ulrike Spring Spring, Ulrike Førsteamanuensis +47-22844085 ulrike.spring@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Europeisk historie, Polarhistorie, Sentral-Europa, Reiselivshistorie, Museer og museologi
Bilde av Sita Steckel Steckel, Sita Førsteamanuensis II - Historie s.a.steckel@iakh.uio.no Historie, Middelalder
Bilde av Odd Arvid Storsveen Storsveen, Odd Arvid Professor +47-22858183 97733392 +47-97733392 o.a.storsveen@iakh.uio.no Teori og metode, Nasjonalisme, Historie, Kulturhistorie, Politisk historie, 1800-tallet
Bilde av Lena Porsmo Stoveland Stoveland, Lena Porsmo Stipendiat l.p.stoveland@iakh.uio.no Konservering
Bilde av Noëlle Lynn Wenger Streeton Streeton, Noëlle Lynn Wenger Førsteamanuensis +47-22859323 n.l.w.streeton@iakh.uio.no Konservering, Kunstteknologi, Maleri, Materiell kultur, Teori og metode, Middelalder, Skandinavia, Sosialhistorie, Kirkehistorie
Bilde av Steinar Andreas Sæther Sæther, Steinar Andreas Professor +47-22858246 91521986 s.a.sather@iakh.uio.no Latin-Amerika, Karibia, historie, migrasjon, Sosialhistorie
Bilde av Øystein Sørensen Sørensen, Øystein Professor +47-22856915 48152920 +47-481 52 920 oystein.sorensen@iakh.uio.no Europeisk historie, Nazisme og fascisme, Moderne historie, Historie, Totalitarisme
Bilde av Louisa Taylor Taylor, Louisa Postdoktor +47-22857875 louisa.taylor@iakh.uio.no Middelalder, Historie, Middelalderstudier
Bilde av Eivind Thomassen Thomassen, Eivind Stipendiat +47-22856077 97717424 eivind.thomassen@iakh.uio.no økonomisk historie, lønnsdannelse, olje og gass, pengepolitikk, penger, lønnsoppgjør, olje- og gasspolitikk, Historie, trepartssamarbeid
Bilde av Kåre Tønnesson Tønnesson, Kåre Professor Emeritus kare.tonnesson@iakh.uio.no Historie
Bilde av Vibeke Maria Viestad Viestad, Vibeke Maria Førstelektor +47-22841904 41467354 41467354 v.m.viestad@iakh.uio.no Arkeologi, Historisk arkeologi, Materiell kultur, Sørlige Afrika, Museer og museologi, Klær og kropp, Urbefolkning, Etnisitet, Identitet