Vitenskapelig ansatte - Side 4

Personer 76 - 100 av 103
Navn Telefon E-post Emneord
Rossinow, Douglas Førsteamanuensis +47-22844491 douglas.rossinow@iakh.uio.no Historie
Rønning, Ole-Albert Stipendiat +4741047025 o.a.ronning@iakh.uio.no Historie, Middelalder, Kulturhistorie, Mentalitetshistorie, Politisk kultur, Rettshistorie, Skandinavia
Bilde av Mari Salberg Salberg, Mari Stipendiat +47-22844827 mari.salberg@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Moderne historie, Midtøsten
Bilde av Erling Sverdrup Sandmo Sandmo, Erling Sverdrup Professor +47-22858495 e.s.sandmo@iakh.uio.no Historie, Globalhistorie, Historisk teori og metode, Kartografi, Kulturhistorie, Musikkhistorie, Orientalisme
Bilde av Hilde Sandvik Sandvik, Hilde Professor +47-22855741 hilde.sandvik@iakh.uio.no Historie, Kvinnehistorie, Kjønnshistorie, Dansketiden, Sosialhistorie
Bilde av Anne Lise  Seip Seip, Anne Lise Professor emeritus a.l.seip@iakh.uio.no Historie
Bilde av Jon Vidar Sigurdsson Sigurdsson, Jon Vidar Professor +47-22841955 +47-22841900 97149914 +47 97149914 j.v.sigurdsson@iakh.uio.no Island, Norge, Skandinavia, Historie, Middelalder, Vikingtid, Kristendom, Norrøn religion, Kirkehistorie, Kulturhistorie, Vikinger, Politisk kultur, Sosialhistorie, Religion og politikk
Bilde av Jarle Simensen Simensen, Jarle Professor emeritus +47 22137102 +47 99426350 jarle.simensen@iakh.uio.no Historie, global historie, Afrikas historie, Bistandshistorie, Misjonshistorie, Historisk teori og metode
Bilde av Erling Skaug Skaug, Erling Professor Emeritus esskaug@online.no Konservering, Kunstteknologihistorie, Middelalder
Slarke, Duncan Overingeniør +47-47478667 duncan.slarke@iakh.uio.no Konservering
Bilde av Andreas Snildal Snildal, Andreas +47-22857828 99789610 andreas.snildal@iakh.uio.no Historie, Antisemittisme, Jødenes historie
Bilde av Kaja Hannedatter Sontum Sontum, Kaja Hannedatter Stipendiat +47-22841910 k.h.sontum@iakh.uio.no Arkeologi, stipendiat arkeologi, Kulturarv, Identitetspolitikk, Samtidsarkeologi
Spring, Ulrike Førsteamanuensis +47-22844085 ulrike.spring@iakh.uio.no Moderne historie, Europeisk historie, Polarhistorie, Sentral-Europa, Reiselivshistorie, Museer og museologi
Bilde av Sita Steckel Steckel, Sita Førsteamanuensis II - Historie s.a.steckel@iakh.uio.no Middelalder
Bilde av Odd Arvid Storsveen Storsveen, Odd Arvid Professor +47-22858183 97733392 +47-97733392 o.a.storsveen@iakh.uio.no Historie, Politisk historie, Nasjonalisme, Kulturhistorie, 1800-tallet, Teori og metode
Bilde av Lena Porsmo Stoveland Stoveland, Lena Porsmo Stipendiat l.p.stoveland@iakh.uio.no Konservering
Bilde av Noëlle Lynn Wenger Streeton Streeton, Noëlle Lynn Wenger Førsteamanuensis +47-22859323 n.l.w.streeton@iakh.uio.no Konservering, Kunstteknologi, Maleri, Materiell kultur, Teori og metode, Middelalder, Skandinavia, Sosialhistorie, Kirkehistorie
Bilde av Øystein Sørensen Sørensen, Øystein Professor +47-22856915 48152920 +47-481 52 920 oystein.sorensen@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Totalitarisme, Nazisme og fascisme, Europeisk historie
Bilde av Louisa Taylor Taylor, Louisa Postdoktor +47-22857875 louisa.taylor@iakh.uio.no Historie, Middelalder, Middelalderstudier
Bilde av Eivind Thomassen Thomassen, Eivind Stipendiat +47-22856077 eivind.thomassen@iakh.uio.no Historie, økonomisk historie, penger, pengepolitikk, lønnsoppgjør, lønnsdannelse, trepartssamarbeid, olje og gass, olje- og gasspolitikk
Tvedt, Terje Professor II +47-22858302 terje.tvedt@iakh.uio.no Historie, Globalhistorie
Bilde av Kåre Tønnesson Tønnesson, Kåre Professor Emeritus kare.tonnesson@iakh.uio.no Historie
Bilde av Hanne Hagtvedt Vik Vik, Hanne Hagtvedt Førsteamanuensis +47-22841953 h.h.vik@iakh.uio.no Historie, USA, Internasjonale organisasjoner, Samtidshistorie, Moderne historie, Internasjonal historie, Menneskerettigheter, Bistandshistorie
Bilde av Elisabetta Cassina Wolff Wolff, Elisabetta Cassina Førsteamanuensis +47-22858251 +47-48188068 e.c.wolff@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Italia, Nazisme og fascisme, Idéhistorie, Renessanse
Bilde av Romy Wyche Wyche, Romy Forsker (47)22845857 r.m.wyche@iakh.uio.no Historie