Emeriti

Personer 1 - 19 av 19
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Per Ariansen Ariansen, Per Førstelektor - Filosofi (emeritus) per.ariansen@ifikk.uio.no Filosofi, Ex.phil., Miljøfilosofi
Bilde av Olav Asheim Asheim, Olav Professor emeritus +47-47862974 olav.asheim@ifikk.uio.no Ex.phil., Filosofi
Bilde av Frode Alfson Bjørdal Bjørdal, Frode Alfson Professor emeritus f.a.bjordal@ifikk.uio.no Logikk, Grunnlagsproblem i matematikk, Semantiske og Mengdeteoretiske Paradoks, Filosofi, Religionsfilosofi
Føllesdal, Dagfinn Professor emeritus d.k.follesdal@ifikk.uio.no Filosofi
Bilde av Robert Alastair Hannay Hannay, Robert Alastair Professor emeritus +47-22856201 r.a.hannay@ifikk.uio.no Bevissthetsfilosofi, Etikk og Moral, Filosofi, Erkjennelsesteori
Bilde av Stig Hareide Hareide, Stig Professor emeritus 22857543 stig.hareide@ifikk.uio.no Filosofi, Ex.phil., Metafysikk, Språkfilosofi, Vitenskapsfilosofi, Handlingsteori, Historie- og kulturfilosofi
Bilde av Kjell Eyvind Johansen Johansen, Kjell Eyvind +47-22855724 +47-93012339 k.e.johansen@ifikk.uio.no Ex.phil., Filosofi
Bilde av Sissel Redse Jørgensen Jørgensen, Sissel Redse Universitetslektor - Filosofi (emeritus) 92431119 s.r.jorgensen@ifikk.uio.no Filosofi, Ex.phil.
Bilde av Kjell Madsen Madsen, Kjell Førstelektor - Filosofi (emeritus) 22855725 kjell.madsen@ifikk.uio.no Filosofi, Ex.phil.
Bilde av Ragnar Braastad Myklebust Myklebust, Ragnar Braastad Førstelektor - Filosofi (emeritus) 22857545 r.b.myklebust@ifikk.uio.no Filosofi, Ex.phil.
Bilde av Arild  Pedersen Pedersen, Arild Professor Emeritus arild.pedersen@ifikk.uio.no Filosofi, Ex.phil.
Bilde av Inger Julie Nygaard Preus Preus, Inger Julie Nygaard Universitetslektor - Filosofi (emeritus) i.j.n.preus@ifikk.uio.no Filosofi, Ex.phil., Etikk, Feministisk filosofi, Makt og avmakt, Religionsfilosofi, Tidsfilosofi
Bilde av Nils Roll-Hansen Roll-Hansen, Nils Professor emeritus +47 47231938 nils.roll-hansen@ifikk.uio.no Filosofi, Vitenskaphistorie og -filosofi
Bilde av Jørgen Sandemose Sandemose, Jørgen Førstelektor - Filosofi (emeritus) jorgen.sandemose@ifikk.uio.no Filosofi, Ex.phil.
Sandvik, Håkon Universitetslektor - Filosofi (emeritus) 22857546 hakon.sandvik@ifikk.uio.no Filosofi, Ex.phil.
Bilde av Elling Schwabe-Hansen Schwabe-Hansen, Elling Førsteamanuensis - Filosofi (emeritus) elling.schwabe-hansen@ifikk.uio.no Filosofi, Ex.phil., Fenomenologi (Husserl, Heidegger), Kants transcendentalfilosofi
Bilde av Øystein Skar Skar, Øystein Universitetslektor - Filosofi (emeritus) 22857752 oystein.skar@ifikk.uio.no Filosofi, Ex.phil.
Bilde av Jon Wetlesen Wetlesen, Jon Professor Emeritus - Institutt for filosofi, ide- og kunsthistorie og klassiske språk jon.wetlesen@ifikk.uio.no Filosofi, etikk, dyrs moralske status, Spinoza, buddhisme, Religionsfilosofi
Bilde av Else I Wiestad Wiestad, Else I Professor emeritus +47-22857632 e.i.wiestad@ifikk.uio.no filosofihistorie, pedagogisk teori, Filosofi, stedsfenomenologi, Kvinne- og kjønnsteori, Ex.phil