Idehistorie

Personer 1 - 16 av 16
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Christine Amadou Amadou, Christine Førsteamanuensis 22 85 6146 98643159 christine.amadou@ifikk.uio.no Idehistorie
Bilde av Thomas Brodahl Brodahl, Thomas Stipendiat thomas.brodahl@ifikk.uio.no
Bilde av Håkon Evju Evju, Håkon Førsteamanuensis +47-22857211 hakon.evju@ifikk.uio.no Idehistorie, Opplysningstid, Historiografi, norsk idéhistorie, Politisk idehistorie, Økonomisk idehistorie
Bilde av Unn Falkeid Falkeid, Unn Professor +47-22856056 +47 99568527 unn.falkeid@ifikk.uio.no Idehistorie, Renessanse, Humanisme, Tidligmoderne politisk filosofi, Middelalder, Kjønnsforskning
Bilde av Haakon Flemmen Flemmen, Haakon Stipendiat 926 68 922 haakonfl@ifikk.uio.no Idehistorie, Norsk idéhistorie, Mellomkrigstiden, Kulturkamp, Blasfemi, Ytringsfrihet og demokrati
Bilde av Anne Helness Helness, Anne Universitetslektor +47-22855991 anne.helness@ifikk.uio.no Idehistorie, Tidligmoderne reiseskildringer, Renessanse, Tidligmodernitet
Bilde av Sarah Camille Hervé Hervé, Sarah Camille Stipendiat s.c.herve@ifikk.uio.no Idehistorie
Bilde av Emil Nicklas Johnsen Johnsen, Emil Nicklas Stipendiat +47-22855399 e.n.johnsen@ifikk.uio.no Idehistorie
Bilde av Ellen Krefting Krefting, Ellen Professor +47-22841064 ellen.krefting@ifikk.uio.no Idehistorie, Modernitet, Opplysningstid, Fransk litteratur og filosofi, Tidsskrifter og tidligmoderne offentlighet
Bilde av Thomas Krogh Krogh, Thomas Professor emeritus +47-22857211 thomas.krogh@ifikk.uio.no Idehistorie
Bilde av Ingrid Margareta Markussen Markussen, Ingrid Margareta Professor emeritus i.m.markussen@ifikk.uio.no Idehistorie
Bilde av Thor Inge Rørvik Rørvik, Thor Inge Universitetslektor +47-22854916 t.i.rorvik@ifikk.uio.no Idehistorie
Bilde av Espen Schaanning Schaanning, Espen Professor +47-22856101 95943656 espen.schaanning@ifikk.uio.no Idehistorie, Modernitet, Straff, Ondskap, Rettspsykiatri, Fransk opplysningstid, Helvetius, Foucault, Speiderbevegelsen
Bilde av Per Strømholm Strømholm, Per Professor emeritus per.stromholm@ifikk.uio.no Idehistorie
Bilde av Marijana Vukovic Vukovic, Marijana Stipendiat marijana.vukovic@ifikk.uio.no Idehistorie
Bilde av Reidar Aasgaard Aasgaard, Reidar Professor +47-22854917 +47-99736649 reidar.aasgaard@ifikk.uio.no Idehistorie, Religionshistorie, Kristendom, Det nye testamentet, Oldkirken, Kulturhistorie, Oversettelse