Klassiske språk

Personer 1 - 22 av 22
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Boris (Rodin) Maslov (Rodin) Maslov, Boris Førsteamanuensis - Institutt for filosofi, idé- og kunsthistorie og klassiske språk Klassiske språk, Litteratur og litteraturvitenskap, Poesi
Bilde av Øivind Andersen Andersen, Øivind Professor emeritus +47-22841502 95916499 oivind.andersen@ifikk.uio.no Klasiske språk, Retorikk, Gresk litteratur, Episk diktning
Bilde av Monika Asztalos Murdoch Asztalos Murdoch, Monika Professor +47-22856840 m.a.murdoch@ifikk.uio.no Latin, Klassiske språk, Gresk, Antikken
Bull, Christian Hervik Forsker +47-22850333 c.h.bull@ifikk.uio.no
Bilde av Silvio Friedrich Bär Bär, Silvio Friedrich Professor +47-22855338 s.f.bar@ifikk.uio.no Klassiske språk, Gresk, Retorikk, Intertekstualitet, Resepsjon
Bilde av Halfdan Martin Baadsvik Baadsvik, Halfdan Martin Stipendiat h.m.baadsvik@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Antikken, Arkitektur, Vitruv, Gresk og latin
Gilbert, Pål Rykkja Universitetslektor +47-22840815 (+47) 411 07 921 p.r.gilbert@ifikk.uio.no Klassiske språk
Bilde av Dag Trygve Truslew Haug Haug, Dag Trygve Truslew Professor +47-22857635 d.t.t.haug@ifikk.uio.no Klassiske språk, Gresk, Latin, Lingvistikk, Syntaks, Semantikk, Datalingvistikk
Bilde av Carlos Hernández Garcés Hernández Garcés, Carlos Stipendiat c.h.garces@ifikk.uio.no Klassiske språk
Bilde av Timo Korkiakangas Korkiakangas, Timo Postdoktor +47-22854780 timo.korkiakangas@ifikk.uio.no Treebanking, Klassiske språk, Latin, Digital humaniora, Historisk språkvitenskap
Kraggerud, Egil Professor emeritus - Institutt for filosofi, idé- og kunsthistorie og klassiske språk +47-22442744 egil.kraggerud@ifikk.uio.no Klassiske språk
Bilde av Han Lamers Lamers, Han Førsteamanuensis han.lamers@ifikk.uio.no Klassiske språk, Idehistorie, Resepsjonsstudier
Lassen, Bente Professor emeritus +47-22856843 bente.lassen@ifikk.uio.no Klassiske språk
Bilde av Jens Mangerud Mangerud, Jens jens.mangerud@ifikk.uio.no Klassiske språk, Papyrologi, Gresk
Bilde av Anastasia Maravela Maravela, Anastasia Professor +47-22856843 anastasia.maravela@ifikk.uio.no Klassiske språk, Antikken, Gresk, Epos, Lyrikk, Papyrologi, Antikkens medisin, Edisjonsfilologi, Narrativanalyse, Intertekstualitet, Semantikk, Leksikografi
Bilde av Vibeke Roggen Roggen, Vibeke Førsteamanuensis +47-22856838 vibeke.roggen@ifikk.uio.no Klassiske språk, Latin, Gresk
Simms, Robert Clinton Postdoktor +47-22855738 r.c.simms@ifikk.uio.no Klassiske språk
Bilde av Mathilde Skoie Skoie, Mathilde Professor +47-22855331 92848073 92848073 mathilde.skoie@ifikk.uio.no Klassiske språk, Antikken, Latin, Gresk
Stolk, Joanne Vera Postdoktor j.v.stolk@ifikk.uio.no Greek, Historical linguistics, Greek papyri
Bilde av Bjørg Tosterud Tosterud, Bjørg Professor emeritus +47-22854780 bjorg.tosterud@ifikk.uio.no Klassiske språk, Latin
Bilde av Ágnes Tóthné Mihálykó Tóthné Mihálykó, Ágnes agnes.mihalyko@ifikk.uio.no Papyrologi, Klassiske språk, Gresk
Bilde av Eirik Welo Welo, Eirik Prodekan for undervisning 22 85 67 65 41 04 29 46 eirik.welo@ifikk.uio.no Gresk, Gamle indoeuropeiske språk, Antikken, Antikkens medisin