Personer med emneord «SIMS»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Sami Al-Daghistani Al-Daghistani, Sami Researcher +47-22854816 sami.al-daghistani@ikos.uio.no Islam, Middle East, Islamic Economics, Intellectual history, Economic history, Islamic law, Islamization, CIMS, SIMS
Bilde av Kristin Soraya Batmanghelichi Batmanghelichi, Kristin Soraya Associate Professor +47-22844836 k.s.batmanghelichi@ikos.uio.no Middle East, CIMS, SIMS, Middle East and North Africa (MENA), Iran, Gender and sexuality, Gender and Feminist Studies, Gender Theory, Political Islam
Batmanghelichi, Kristin Soraya Førsteamanuensis +47-22844836 +4722844836 k.s.batmanghelichi@ikos.uio.no CIMS, SIMS, Middle East and North Africa (MENA), Iran, Gender and sexuality, Gender and Feminist Studies, Gender Theory, Political Islam
Bilde av Bernt Brendemoen Brendemoen, Bernt Professor +47-22856981 bernt.brendemoen@ikos.uio.no Tyrkisk, Pamuk, Azerbaydjansk, Språkmøter, Språkhistorie, Midtøsten, SIMS
Bilde av Elena Chiti Chiti, Elena Postdoktor +47-22855591 elena.chiti@ikos.uio.no The Middle East, Cultural History, Arabic, Arabic Literature, Arab revolutions, Egypt, SIMS
Bilde av Cecilie Endresen Endresen, Cecilie Førsteamanuensis +47-22856706 cecilie.endresen@ikos.uio.no Religionshistorie, islam og kristendom i Sørøsteuropa, Religion og politikk, religionsmøter, albansk, rumensk, SIMS
Bilde av Stephan Guth Guth, Stephan Professor +47-22856783 stephan.guth@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Islam, Tyrkisk, SIMS
Bilde av Albrecht Hofheinz Hofheinz, Albrecht Førsteamanuensis +47-22856854 47285768 albrecht.hofheinz@ikos.uio.no Midtøsten, Islam, Nord-Afrika, Egypt, Sudan, Arabisk, Internett, Arabisk kultur, Manuskriptkultur, SIMS
Bilde av Jacob Høigilt Høigilt, Jacob Førsteamanuensis +47-22854429 41256832 jacob.hoigilt@ikos.uio.no Midtøsten, arabisk, islamisme, sosiale bevegelser, sosiolingvistikk, SIMS
Bilde av Eva Marie Håland Håland, Eva Marie Stipendiat +47-22854456 e.m.haland@ikos.uio.no Arabisk, Sosiolingvistikk, Dialektologi, SIMS
Bilde av Brynjar Lia Lia, Brynjar Professor +47-22857191 brynjar.lia@ikos.uio.no Midtøsten, Islamisme, Jihadisme, SIMS
Bilde av Charlotte Lysa Lysa, Charlotte Stipendiat +47-22854728 charlotte.lysa@ikos.uio.no SIMS
Bilde av Laila Makboul Makboul, Laila Stipendiat +47-22844512 laila.makboul@ikos.uio.no Midtøsten, Islam, Arabisk, SIMS, Saudi-Arabia
Bilde av Gunvor Mejdell Mejdell, Gunvor Professor emeritus +47-22854776 gunvor.mejdell@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Sosiolingvistikk, Oversettelsesstudier, SIMS
Mohamed, Mohab Stipendiat +47-22855585 mohab.mohamed@ikos.uio.no SIMS
Bilde av Mary Boulos Moubarak Moubarak, Mary Boulos Universitetslektor +47-22854976 004747857680 m.b.moubarak@ikos.uio.no Arabisk, SIMS
Bilde av Saphinaz Amal Naguib Naguib, Saphinaz Amal +47-22854933 s.a.naguib@ikos.uio.no Kulturhistorie, Museer og museologi, Egypt, Islam, Midtøsten, Kulturmøter, Gammelegyptisk religion, Etnisitet, SIMS
Bilde av Joakim Parslow Parslow, Joakim Førsteamanuensis +47-22844589 joakim.parslow@ikos.uio.no Samfunn og politikk, Midtøsten, Tyrkia, Rettssosiologi, Idehistorie, SIMS
Bilde av Teresa Pepe Pepe, Teresa Førsteamanuensis +47-22854126 teresa.pepe@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Islam, Internett, Sosiale medier, Litteratur, SIMS
Bilde av Erik Skare Skare, Erik Doctoral Research Fellow +47-22854933 +47 22 85 49 33 erik.skare@ikos.uio.no The Middle East, Palestine, Israel, SIMS, Hamas
Bilde av Erik Skare Skare, Erik Stipendiat +47-22854933 +47 22 85 49 33 erik.skare@ikos.uio.no Midtøsten, Palestina, Israel, SIMS, Hamas
Bilde av Erling Lorentzen Sogge Sogge, Erling Lorentzen Stipendiat +47-22844509 e.l.sogge@ikos.uio.no Midtøsten, SIMS
Bilde av Nora Stene Stene, Nora Førsteamanuensis +47-22844068 nora.stene@ikos.uio.no Religionshistorie, Kristendom, Islam, Midtøsten, Religion og kjønn, Religion og barn, Den koptiske kirke, SIMS
Bilde av Dag Henrik Tuastad Tuastad, Dag Henrik Førstelektor +47-22844165 d.h.tuastad@ikos.uio.no Midtøsten, Israel, Palestina, SIMS
Bilde av Emel Türker-Van der Heiden Türker-Van der Heiden, Emel Førstelektor (20% stilling) +47-22857735 e.t.v.d.heiden@ikos.uio.no Tyrkisk, Lingvistikk, Sosiolingvistikk, Tospråklighet, Kodeveksling, Midtøsten, SIMS