Personer med emneord «Norsk språk»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Olaf Almenningen Almenningen, Olaf +47-22854392 olaf.almenningen@iln.uio.no Norsk språk, Redaktør, Leksikografi, Sosiolingvistikk, Språkhistorie
Bilde av Anne Renette Askeland Askeland, Anne Renette Overingeniør +47-22858030 a.r.askeland@inl.uio.no Norsk språk, Redaktør
Bilde av Eli Anne Eiesland Eiesland, Eli Anne Vit. ass 95902035 e.a.eiesland@iln.uio.no Lingvistikk, Kognitiv lingvistikk, Morfologi, Norsk språk, Doktorgradsstipendiat
Bilde av Ruth E Vatvedt Fjeld Fjeld, Ruth E Vatvedt Professor +47-22854385 +47-90564594 r.e.v.fjeld@iln.uio.no Leksikografi, Nordisk språk, Norsk språk, Kvinnespråk, Banning
Bilde av Jan Terje Faarlund Faarlund, Jan Terje Professor emeritus j.t.faarlund@iln.uio.no Lingvistikk, Nordisk språk, Norsk språk, Grammatikk, Språkhistorie, Språkvitenskap, Språktypologi, Indianarspråk
Bilde av Frode Hermundsgård Hermundsgård, Frode Førsteamanuensis +47 22857688 frode.hermundsgard@iln.uio.no Språklæring, Norsk språk, Nordisk litteratur, Film, Kaukasus
Bilde av Lasse Morten Johannesen Johannesen, Lasse Morten Universitetslektor +4722857242 l.m.johannesen@iln.uio.no Språklæring, Norsk språk, Nordisk litteratur
Bilde av Kjersti Wictorsen Kola Kola, Kjersti Wictorsen Universitetslektor +47-22856095 97146791 +47-97146791 k.w.kola@iln.uio.no Språkvitenskap, Norsk språk, Sosiolingvistikk, Språknormering, Leksikografi
Bilde av Kristoffer Kruken Kruken, Kristoffer Professor +47-22854798 kristoffer.kruken@iln.uio.no Norsk språk, Navnegransking
Bilde av Helge Lødrup Lødrup, Helge Professor +47-22854831 helge.lodrup@iln.uio.no Språkvitenskap, Lingvistikk, Norsk språk, Grammatikk, Syntaks
Bilde av Anders Nøklestad Nøklestad, Anders Senioringeniør +47 22 84 40 42 anders.noklestad@iln.uio.no Språkteknologi, Korpus, Humanistisk informatikk, Internett, Lingvistikk, Norsk språk
Bilde av Elisabeth Selj Selj, Elisabeth Dosent 22854289 91325720 elisabeth.selj@iln.uio.no Norsk språk, Språklæring, Skolen, Andrespråkspedagogikk, Skriving
Bilde av Arne Torp Torp, Arne Pensjonert professor +47-99308790 arne.torp@iln.uio.no Nordisk språk, Norskfaget, Norsk språk, Språkvitenskap, Sosiolingvistikk, Språkhistorie, Skandinaviske dialektar
Bilde av Lars Sigurdsson Vikør Vikør, Lars Sigurdsson professor (hovudredaktør) - Norsk Ordbok 2014 +47 22 85 43 29 l.s.vikor@iln.uio.no Norsk språk, Nordgermanske språk, Nynorsk, Leksikografi, Språkhistorie, Språkplanlegging, Indonesisk
Vinje, Finn-Erik Professor emeritus +47 22856764 Privat +47 67121113 Mobil +47 91384098 913 84 098 f.e.vinje@iln.uio.no Norsk språk