Personer med emneord «Russland»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Jan Ivar Bjørnflaten Bjørnflaten, Jan Ivar Professor +47-22856737 j.i.bjornflaten@ilos.uio.no Russisk, Språkvitenskap, Slavisk, Dialektologi, Bulgarsk, Russland, Gammelkirkeslavisk, Russisk språkhistorie
Bilde av Maria Øderud Danielsen Danielsen, Maria Øderud Førstekonsulent +47-22854034 m.o.danielsen@ilos.uio.no Studieadministrasjon, Studieveiledning, Undervisningsplanlegging, Russisk, Russland, Balkan, Sentral-Europa, Polsk, Tsjekkisk, Bosnisk/kroatisk/serbisk, Sentral-Europa og Balkan, Øst-Europa
Bilde av Johannes Due Enstad Enstad, Johannes Due Postdoktor +47-22854497 j.d.enstad@ilos.uio.no Russland, Sovjetunionen, moderne historie, høyreekstremisme, terrorisme
Bilde av Geir Flikke Flikke, Geir Førsteamanuensis +47-22845948 99357278 geir.flikke@ilos.uio.no Russland, Områdestudier, Sosiale bevegelser, Post-kommunistisk transisjon, Historie, Politisk kultur, Politisk Historie
Bilde av Elena A Gjertsen Gjertsen, Elena A Universitetslektor +47-22855621 e.a.gjertsen@ilos.uio.no Russland
Bilde av Fabian Heffermehl Heffermehl, Fabian Forsker +47-22854433 fabian.heffermehl@ilos.uio.no Russland, Litteratur og litteraturvitenskap, Kunstteori, religion
Bilde av Pål Kolstø Kolstø, Pål Professor +47-22856799 95186564 pal.kolsto@ilos.uio.no Russland, Nasjonsbygging, ikke anerkjente stater, Nasjonalisme, russisk idehistorie, Religionshistorie
Bilde av Christine Myrdal Lukash Lukash, Christine Myrdal Stipendiat +47-22845755 c.m.lukash@ilos.uio.no Medier og samfunn, Russland, Russisk, Migrasjon, Immigrasjon
Bilde av Marthe Handå Myhre Myhre, Marthe Handå Stipendiat +47-22854160 m.h.myhre@ilos.uio.no Migrasjon, Nasjonalisme, Russland, Nasjonsbygging, statsborgerskap
Bilde av Maryia Rohava Rohava, Maryia maryia.rohava@ilos.uio.no Nasjonalisme, Russland, Områdestudier, Nasjonal identitet, Hviterussland