Personer - Side 5

Søk etter ansatte og studenter

 

Personer 101 - 125 av 168
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Juan Pellicer Pellicer, Juan Professor em. 22147152 94866036 j.l.pellicer@ilos.uio.no Spansk kultur, Spansk språk, Spanskspråklig litteratur
Bilde av Juan Christian Pellicer Pellicer, Juan Christian Professor +47-22856893 j.c.pellicer@ilos.uio.no Epos, Litterær resepsjon bl.a. av Vergil, Poesi, Engelsk, Læredikt, 1700-tallet i Storbritannia, Shakespeare, Alexander Pope, Milton, Hyrdediktning, Blandingsgenre og genreblanding spes. i poesi
Bilde av Alexander Peter Pfaff Pfaff, Alexander Peter Postdoktor +47-22856902 a.p.pfaff@ilos.uio.no
Bilde av Anneliese Pauline Pitz Pitz, Anneliese Pauline Førsteamanuensis +47-22855975 +47-48115643 a.p.pitz@ilos.uio.no Tysk språk, Tysk, Oversettelse, Syntaks
Bilde av Heinz-Peter Prell Prell, Heinz-Peter Professor +47-22856903 h.p.prell@ilos.uio.no Tysk språk, Tysk, Tidlig nyhøytysk, Språkhistorie, Moderne tysk, Middelhøytysk, Syntaks, Orddannelse
Bilde av Riccardo Pulicani Pulicani, Riccardo Stipendiat +47-22856745 riccardo.pulicani@ilos.uio.no Italiensk språk, Lingvistikk, Syntaks, Semantikk
Bilde av Agnieszka Pysz Pysz, Agnieszka Førstelektor +47-22858618 agnieszka.pysz@ilos.uio.no Grammatikk, Oversettelse, Engelsk språk, Engelsk, Kontrastiv lingvistikk
Bilde av Kari Anne Rand Rand, Kari Anne Professor emeritus k.a.rand@ilos.uio.no Manuskriptkultur i middelalderen, Engelsk, Chaucer, Middelengelsk
Bilde av Elizabeth Rasmussen Rasmussen, Elizabeth Førstelektor +47-22845924 elizabeth.rasmussen@ilos.uio.no
Bilde av Eva Refsdal Refsdal, Eva Førstelektor +47-22855228 eva.refsdal@ilos.uio.no Oversettelse, Oversettelsesstudier, image studies, Spansk språk, Imagology, Nordisk språk
Bilde av Christian Refsum Refsum, Christian Professor +47-22844583 +47 93820707 christian.refsum@ilos.uio.no Litteratur, Litteraturvitenskap, Estetisk teori, Oversettelse, Poesi, kjærlighet, Film
Bilde av Ragnhild Evang Reinton Reinton, Ragnhild Evang Professor em. r.e.reinton@ilos.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturteori, Fransk litteratur, Estetikk, Modernisme, Benjamin, Proust, Duras
Bilde av Tore Rem Rem, Tore Professor +47-22856970 tore.rem@ilos.uio.no English, History of the Book, English literature, World literature, Reception Studies, Biography, Scandinavian literature
Bilde av Annika Rockenberger Rockenberger, Annika Stipendiat +47 - 22 85 68 88 annika.rockenberger@ilos.uio.no Litteratur, Tysk litteratur, Litteraturvitenskap, Edisjonsfilologi, Digital Humaniora, Filosofi, Normativitet
Bilde av Anastasia Kriachko Roeren Roeren, Anastasia Kriachko Stipendiat +47-22856890 a.k.roeren@ilos.uio.no Eastern Europe, Nation-building, National identity, Image, Memory, Documentary, Media use and media effects, Balkans, Archives, Multimodal texts, Russia, Nationalism, Media
Bilde av Maryia Rohava Rohava, Maryia maryia.rohava@ilos.uio.no Nasjonalisme, Russland, Områdestudier, Nasjonal identitet, Hviterussland
Bilde av Maximino Jesus Ruiz Rufino Rufino, Maximino Jesus Ruiz Dosent +47-22844714 m.j.r.rufino@ilos.uio.no Spansk grammatikk, Spansk språk, Spansk som fremmedspråk (ELE), Spansk
Bilde av Antin Fougner Rydning Rydning, Antin Fougner Professor +47-22856832 a.f.rydning@ilos.uio.no Fransk, Fransk språk, Translatologi, Oversettelse, Oversettelsesprosesser, Konseptuelle metaforer og metonymier
Bilde av Anne Birgitte Rønning Rønning, Anne Birgitte Professor +47-22856741 a.b.ronning@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Estetikk, Kjønn og litteratur, Digital humaniora, Bokhistorie, Litteratur og litteraturvitenskap
Bilde av Sergio Sabbatini Sabbatini, Sergio Universitetslektor +47-22856355 sergio.sabbatini@ilos.uio.no Italiensk litteratur, Italia, Italiensk som fremmed språk, Kjønn og litteratur, Italiensk språk
Bilde av Sarah Salameh Salameh, Sarah Førstekonsulent +47-22856931 sarah.salameh@ilos.uio.no Innkjøp, Studieadministrasjon, Eksamen, Ekspedisjon
Bilde av Trond Kruke Salberg Salberg, Trond Kruke Professor +47-22856830 48009785 +47-48009785 t.k.salberg@ilos.uio.no Gammelfransk, Fransk, Litteratur
Bilde av Christine Meklenborg Salvesen Salvesen, Christine Meklenborg Førstemanuensis +47-22857338 +47-90720200 +47-90720200 c.m.salvesen@ilos.uio.no Klitika, Språkhistorie, Ordrekkefølge, V2, Kartografi, Kontrastiv lingvistikk, Generativ lingvistikk
Bilde av Ingeborg Sanner Sanner, Ingeborg Universitetslektor +47-22854886 ingeborg.sanner@ilos.uio.no Nederlandsk, Nederlandsk litteraturhistorie og litteratur
Santos, Diana Professor +47-22857657 d.s.m.santos@ilos.uio.no Kontrastiv lingvistikk, språkteknologi, semantikk, Lingvistikk, portugisisk, datalingvistikk, Oversettelse, Korpuslingvistikk