print logo

Personer - Side 5

Søk etter ansatte og studenter

 

Personer 101 - 125 av 134
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Antin Fougner Rydning Rydning, Antin Fougner Professor +47-22856832 a.f.rydning@ilos.uio.no Fransk, Fransk språk, Translatologi, Oversettelse, Oversettelsesprosesser, Konseptuelle metaforer og metonymier
Bilde av Thea Røkke Røkke, Thea Førstekonsulent +47-22845950 thea.rokke@ilos.uio.no
Bilde av Anne Birgitte Rønning Rønning, Anne Birgitte Førsteamanuensis +47-22856741 a.b.ronning@ilos.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Kjønn og litteratur, Estetikk
Bilde av Sergio Sabbatini Sabbatini, Sergio Universitetslektor +47-22856355 sergio.sabbatini@ilos.uio.no Italiensk språk, Italiensk litteratur, Italia, Italiensk som fremmed språk, Kjønn og litteratur
Bilde av Trond Kruke Salberg Salberg, Trond Kruke Professor +47-22856830 +47-48009785 t.k.salberg@ilos.uio.no Fransk, Gammelfransk, Litteratur
Bilde av Christine Meklenborg Salvesen Salvesen, Christine Meklenborg Postdoktor +47-22857338 +47-90720200 c.m.salvesen@ilos.uio.no Fransk språk, Språkhistorie, Ordrekkefølge, Klitika, V2, Generativ lingvistikk, Kartografi, Kontrastiv lingvistikk
Bilde av Ingeborg Sanner Sanner, Ingeborg Universitetslektor +47-22854886 ingeborg.sanner@ilos.uio.no Nederlandsk, Nederlandsk litteraturhistorie og litteratur
Santos, Diana Sousa Marques Professor +47-22857657 d.s.m.santos@ilos.uio.no språkteknologi, portugisisk, semantikk, datalingvistikk
Bilde av Eva Sarfi Sarfi, Eva Universitetslektor +47-22856796 eva.sarfi@ilos.uio.no Områdestudier, Sentral-Europa, Ungarn
Saric, Ljiljana Professor +47-22858270 ljiljana.saric@ilos.uio.no Bosnisk/kroatisk/serbisk, Sentral-Europa og Balkan, Kognitiv lingvistikk, Semantikk, Diskursanalyse, Diskurs og identitet
Bilde av Rebecca Scherr Scherr, Rebecca Førsteamanuensis +47-22856944 rebecca.scherr@ilos.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Litteratur og kjønn, Queer teori, Film og filmteori, Nord-amerika
Bilde av Tone Selboe Selboe, Tone Professor +47-22856975 tone.selboe@ilos.uio.no Litteratur, Litteraturhistorie, Realisme, Modernisme, Hermeneutikk, Bylitteratur, Camilla Collett, Karen Blixen, Cora Sandel, Virginia Woolf
Bilde av Kirsti Sellevold Sellevold, Kirsti Rådgiver +47-22845693 kirsti.sellevold@ilos.uio.no forskningsadministrasjon
Bilde av Thomas Sirges Sirges, Thomas Professor +47-22855900 thomas.sirges@ilos.uio.no Tysk, Tyskland, Tysk kultur
Skogmo, Siri Fürst Stipendiat +47-22856167 s.f.skogmo@ilos.uio.no Oversettelse, Engelsk grammatikk, Kontrastiv lingvistikk, Engelskspråklig litteratur
Bilde av Tina Skouen Skouen, Tina Førsteamanuensis +47-22856899 +47-976 17 639 tina.skouen@ilos.uio.no Engelsk, Litteratur, Tidligmoderne retorikk og grammatikk, Humanismen, Bokhistorie, Engelsk vitenskapshistorie, Emblembøker
Bilde av Audun Solli Solli, Audun Stipendiat +47-22858793 audun.solli@sum.uio.no Latin-Amerika
Bilde av Kristina Solum Solum, Kristina Stipendiat +47-22856951 kristina.solum@ilos.uio.no Oversettelse, Oversettelsestudier, Spansk språk, Fransk språk, Engelsk språk, Litteratur
Stenbrenden, Gjertrud Flermoen Førsteamanuensis +47-22855993 g.f.stenbrenden@ilos.uio.no Engelsk, Språkhistorie, Middelengelsk, Fonetikk/fonologi, Språklig endring og variasjon, Oversettelse
Bilde av Knut Stene-Johansen Stene-Johansen, Knut Professor +47-22854163 +47-91361720 knut.stene-johansen@ilos.uio.no Litteratur, Litteraturvitenskap, Estetikk, Humanistisk sykdomsforskning
Stengaard, Birte Professor +47-22856158 birte.stengaard@ilos.uio.no
Bilde av Kjell Johan Sæbø Sæbø, Kjell Johan Professor +47-22855271 +47-47840234 k.j.sabo@ilos.uio.no
Bilde av Steinar Andreas Sæther Sæther, Steinar Andreas Førsteamanuensis +47-22858246 s.a.sather@ilos.uio.no Latin-Amerika
Sørensen, Martine Universitetslektor +47-22854364 martine.sorensen@ilos.uio.no Fransk, Fransk språk, Fransk lingvistikk, Fransk fonetikk og fonologi
Bilde av Sibel Thorsen Kocabas Thorsen Kocabas, Sibel Førstekonsulent - Institutt for litteratur, områdestudier og europeiske språk +47 22 85 83 92 s.t.kocabas@ilos.uio.no