Personer med emneord «Kontrastiv lingvistikk»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Kristin Bech Bech, Kristin Førsteamanuensis +47-22857119 kristin.bech@ilos.uio.no Engelsk, Språkvitenskap, Språkhistorie, Gammelengelsk, Middelengelsk, Middelalder, Tidlig moderne engelsk, Informasjonsstruktur, Lingvistikk, Kontrastiv lingvistikk, Korpusutvikling, Korpuslingvistikk, Norrønt
Bilde av Signe Oksefjell Ebeling Ebeling, Signe Oksefjell Professor +47-22857116 s.o.ebeling@ilos.uio.no Engelsk, Moderne engelsk grammatikk, Korpuslingvistikk, Korpusutvikling, Korpusdesign, Kontrastiv lingvistikk, Systemisk-funksjonell Lingvistikk, Innlærerspråk
Bilde av Cathrine Fabricius Hansen Hansen, Cathrine Fabricius Professor emerita c.f.hansen@ilos.uio.no Tysk, Tysk grammatikk, Semantikk, Kontrastiv lingvistikk
Bilde av Hilde Hasselgård Hasselgård, Hilde Professor +47-22856736 hilde.hasselgard@ilos.uio.no Engelsk språk, Kontrastiv lingvistikk, Korpuslingvistikk, Funksjonell lingvistikk, Engelsk grammatikk, Innlærerspråk
Bilde av Elizaveta Khachaturyan Khachaturyan, Elizaveta Førsteamanuensis +47-22856534 elizaveta.khachaturyan@ilos.uio.no Språkvitenskap, Lingvistikk, Kontrastiv lingvistikk, Italiensk, Semantikk, Diskursanalyse, Tospråklighet
Bilde av Agnieszka Pysz Pysz, Agnieszka Førstelektor +47-22858618 agnieszka.pysz@ilos.uio.no Grammatikk, Kontrastiv lingvistikk, Oversettelse, Engelsk, Gammelengelsk
Bilde av Christine Meklenborg Salvesen Salvesen, Christine Meklenborg Forsker +47-22857338 90720200 +47-90720200 c.m.salvesen@ilos.uio.no Fransk språk, Språkhistorie, Ordrekkefølge, Klitika, V2, Generativ lingvistikk, Kartografi, Kontrastiv lingvistikk
Skogmo, Siri Fürst Stipendiat +47-22856167 s.f.skogmo@ilos.uio.no Oversettelse, Engelsk grammatikk, Kontrastiv lingvistikk, Engelskspråklig litteratur