Personer med emneord «Oversettelse»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Cecilia Alvstad Alvstad, Cecilia Professor cecilia.alvstad@ilos.uio.no Spansk, Oversettelsestudier, Oversettelse, Barnelitteratur, Translatologi, Reiselitteratur
Bilde av Cristina Gomez Baggethun Baggethun, Cristina Gomez Stipendiat +47-22845994 c.g.baggethun@ilos.uio.no Ibsen, Oversettelse, Spanskspråklig litteratur, Spansk kultur, Spansk teater, Spansk teaterhistorie, Filosofi, Norsk litteratur, Norsk teater
Bilde av Bergljot Behrens Behrens, Bergljot Professor +47-22857694 bergljot.behrens@ilos.uio.no Oversettelse, Oversettelsestudier, Translatologi, Lingvistikk
Bilde av Camilla Chams Chams, Camilla Stipendiat +47-22856908 +47 91794561 camilla.chams@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Narratologi, Narrative emosjoner, Italiensk litteratur, Oversettelse, Filmhistorie
Bilde av Hildegunn Dirdal Dirdal, Hildegunn Førsteamanuensis +47-22858274 hildegunn.dirdal@ilos.uio.no Engelsk, Grammatikk, Pragmatikk, Oversettelse, Andrespråkstilegnelse
Bilde av Espen Grønlie Grønlie, Espen Stipendiat +47-22857123 +47-46534574 espen.gronlie@ilos.uio.no Litteratur, Litteraturvitenskap, Oversettelse, Poesi
Bilde av Christian Janss Janss, Christian Førsteamanuensis +47-22856871 christian.janss@ilos.uio.no Tyskspråklig litteratur, Poesi, Ibsen, Oversettelse, Edisjonsfilologi
Bilde av Alla Kharina Kharina, Alla Stipendiat +47-22858388 alla.kharina@ilos.uio.no Russisk, Russian literature, Oversettelse, Oversettelsestudier
Bilde av Iris Muñiz Muñiz, Iris Stipendiat +47-22855222 iris.muniz@ilos.uio.no Spansk, Litteratur og litteraturvitenskap, Oversettelse, Kjønn og litteratur, Spanskspråklig litteratur, Ibsen
Bilde av Trond Gunnar Nordenstam Nordenstam, Trond Gunnar Førstelektor +47-22856848 t.g.nordenstam@ilos.uio.no Russisk, Oversettelse
Bilde av Anneliese Pauline Pitz Pitz, Anneliese Pauline Førsteamanuensis +47-22855975 a.p.pitz@ilos.uio.no Tysk, Tysk språk, Syntaks, Oversettelse
Bilde av Agnieszka Pysz Pysz, Agnieszka Førstelektor +47-22858618 agnieszka.pysz@ilos.uio.no Grammatikk, Kontrastiv lingvistikk, Oversettelse, Engelsk, Engelsk språk
Bilde av Eva Refsdal Refsdal, Eva Førstelektor +47-22855228 eva.refsdal@ilos.uio.no Oversettelse, Oversettelsesstudier, Imagology, image studies, Spansk språk, Nordisk språk
Bilde av Christian Thorleif Refsum Refsum, Christian Thorleif Professor +47-22844583 +47 93820707 c.t.refsum@ilos.uio.no Litteratur, Litteraturvitenskap, Estetisk teori, Oversettelse, Poesi
Bilde av Antin Fougner Rydning Rydning, Antin Fougner Professor +47-22856832 a.f.rydning@ilos.uio.no Fransk, Fransk språk, Translatologi, Oversettelse, Oversettelsesprosesser, Konseptuelle metaforer og metonymier
Santos, Diana Sousa Marques Professor +47-22857657 d.s.m.santos@ilos.uio.no språkteknologi, portugisisk, semantikk, datalingvistikk, Kontrastiv lingvistikk, Korpuslingvistikk, Lingvistikk, Oversettelse
Bilde av Ida Hove Solberg Solberg, Ida Hove Stipendiat +47-22855075 91605474 +47 916 05 474 i.h.solberg@ilos.uio.no Oversettelse, Oversettelsestudier, Litteratur, Fransk språk, Engelsk språk, Fransk, Fransk litteratur
Bilde av Kristina Solum Solum, Kristina Stipendiat +47-22856951 kristina.solum@ilos.uio.no Oversettelse, Oversettelsestudier, Spansk språk, Fransk språk, Engelsk språk, Litteratur
Bilde av Gjertrud Flermoen Stenbrenden Stenbrenden, Gjertrud Flermoen Førsteamanuensis +47-22855993 g.f.stenbrenden@ilos.uio.no Engelsk, Engelsk språk, Språkhistorie, Middelengelsk, Fonetikk/fonologi, Språklig endring og variasjon, Oversettelse
Bilde av Geir Uvsløkk Uvsløkk, Geir Førsteamanuensis +47-22855363 geir.uvslokk@ilos.uio.no Fransk, Frankrike, Moderne fransk litteratur og filosofi, Selvbiografier, Kjønn og litteratur, Litteratur og perversjoner, Litteratur, Litteraturvitenskap, Områdestudier, Oversettelse
Bilde av Nina Zandjani Zandjani, Nina +47-22858618 nina.zandjani@ilos.uio.no Oversettelse, Oversettelsestudier, Tysk, Tysk litteratur, Midtøsten