Personer med emneord «Oversettelse»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Cecilia Alvstad Alvstad, Cecilia Professor cecilia.alvstad@ilos.uio.no Spansk, Barnelitteratur, Translatologi, Oversettelsestudier, Oversettelse, Reiselitteratur
Bilde av Cristina Gomez Baggethun Baggethun, Cristina Gomez Stipendiat +47-22845994 c.g.baggethun@ilos.uio.no Ibsen, Oversettelse, Teater, Spania, Litteratur, Feminisme, Filosofi
Bilde av Bergljot Behrens Behrens, Bergljot Professor +47-22857694 bergljot.behrens@ilos.uio.no Oversettelse, Translatologi, Oversettelsestudier, Lingvistikk
Bilde av Camilla Chams Chams, Camilla Stipendiat +47-22856908 +47 91794561 camilla.chams@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Italiensk litteratur og film, Tilknytningsteori, Biblioterapi, Oversettelse, Narratologi, Migrasjonslitteratur
Bilde av Hildegunn Dirdal Dirdal, Hildegunn Førsteamanuensis +47-22858274 hildegunn.dirdal@ilos.uio.no Engelsk, Andrespråkstilegnelse, Grammatikk, Oversettelse, Pragmatikk
Bilde av Espen Grønlie Grønlie, Espen Stipendiat +47-22857123 +47-46534574 espen.gronlie@ilos.uio.no Oversettelse, Litteratur, Poesi, Litteraturvitenskap
Bilde av Christian Janss Janss, Christian Førsteamanuensis +47-22856871 christian.janss@ilos.uio.no Edisjonsfilologi, Tyskspråklig litteratur, Ibsen, Poesi, Oversettelse
Bilde av Alla Kharina Kharina, Alla Stipendiat +47-22858388 alla.kharina@ilos.uio.no Oversettelse, Russian literature, Russisk, Oversettelsestudier
Bilde av Iris Muñiz Muñiz, Iris Stipendiat +47-22855222 iris.muniz@ilos.uio.no Spansk, Litteratur og litteraturvitenskap, Allmenn litteraturvitenskap, Oversettelse, Kjønn og litteratur, Spanskspråklig litteratur, Ibsen
Bilde av Trond Gunnar Nordenstam Nordenstam, Trond Gunnar Førstelektor +47-22856848 t.g.nordenstam@ilos.uio.no Russisk, Oversettelse
Bilde av Anneliese Pauline Pitz Pitz, Anneliese Pauline Førsteamanuensis +47-22855975 +47-48115643 a.p.pitz@ilos.uio.no Tysk språk, Tysk, Oversettelse, Syntaks
Bilde av Agnieszka Pysz Pysz, Agnieszka Førstelektor +47-22858618 agnieszka.pysz@ilos.uio.no Grammatikk, Oversettelse, Engelsk språk, Engelsk, Kontrastiv lingvistikk
Bilde av Eva Refsdal Refsdal, Eva Førstelektor +47-22855228 eva.refsdal@ilos.uio.no Oversettelse, Oversettelsesstudier, image studies, Spansk språk, Imagology, Nordisk språk
Bilde av Christian Refsum Refsum, Christian Professor +47-22844583 +47 93820707 christian.refsum@ilos.uio.no Litteratur, Litteraturvitenskap, Estetisk teori, Oversettelse, Poesi, kjærlighet, Film
Bilde av Antin Fougner Rydning Rydning, Antin Fougner Professor +47-22856832 a.f.rydning@ilos.uio.no Fransk, Fransk språk, Translatologi, Oversettelse, Oversettelsesprosesser, Konseptuelle metaforer og metonymier
Santos, Diana Professor +47-22857657 d.s.m.santos@ilos.uio.no Kontrastiv lingvistikk, språkteknologi, semantikk, Lingvistikk, portugisisk, datalingvistikk, Oversettelse, Korpuslingvistikk
Bilde av Ida Hove Solberg Solberg, Ida Hove Stipendiat +47-22855075 91605474 +47 916 05 474 i.h.solberg@ilos.uio.no Fransk litteratur, Fransk, Litteratur, Oversettelse, Fransk språk, Oversettelsestudier, Engelsk språk
Bilde av Kristina Solum Solum, Kristina Stipendiat +47-22856951 kristina.solum@ilos.uio.no Engelsk språk, Fransk språk, Spansk språk, Oversettelsestudier, Litteratur, Oversettelse
Bilde av Gjertrud Flermoen Stenbrenden Stenbrenden, Gjertrud Flermoen Førsteamanuensis +47-22855993 g.f.stenbrenden@ilos.uio.no middelengelsk, fonetikk/fonologi, språklig endring og variasjon, Engelsk, språkhistorie, engelsk språk, oversettelse
Bilde av Geir Uvsløkk Uvsløkk, Geir Førsteamanuensis +47-22855363 geir.uvslokk@ilos.uio.no Områdestudier, Frankrike, Litteraturvitenskap, Moderne fransk litteratur og filosofi, Litteratur, Kjønn og litteratur, Litteratur og perversjoner, Fransk, Oversettelse, Selvbiografier
Bilde av Nina Zandjani Zandjani, Nina +47-22858618 nina.zandjani@ilos.uio.no Oversettelse, Tysk litteratur, Midtøsten, Oversettelsestudier, Tysk