Vitenskapelig ansatte - Side 4

Personer 76 - 100 av 127
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Eva Refsdal Refsdal, Eva Førstelektor +47-22855228 eva.refsdal@ilos.uio.no Oversettelse, Oversettelsesstudier, Imagology, image studies, Spansk språk, Nordisk språk
Bilde av Christian Thorleif Refsum Refsum, Christian Thorleif Professor +47-22844583 +47 93820707 c.t.refsum@ilos.uio.no Litteratur, Litteraturvitenskap, Estetisk teori, Oversettelse, Poesi
Bilde av Tore Rem Rem, Tore Professor +47-22856970 47030565 tore.rem@ilos.uio.no English, English literature, Scandinavian literature, World literature, History of the Book, Reception Studies, Biography
Bilde av Annika Rockenberger Rockenberger, Annika stipendiat +47 - 22 85 68 88 annika.rockenberger@ilos.uio.no Litteratur, Tysk litteratur, Litteraturvitenskap, Edisjonsfilologi, Digital Humaniora, Filosofi, Normativitet
Bilde av Anastasia Kriachko Roeren Roeren, Anastasia Kriachko Stipendiat +47-22856890 a.k.roeren@ilos.uio.no Eastern Europe, Russia, Balkans, Media use and media effects, Multimodal texts, Nationalism, Nation-building, National identity, Media, Image, Documentary, Archives, Memory
Bilde av Maryia Rohava Rohava, Maryia maryia.rohava@ilos.uio.no Områdestudier, Russland, Hviterussland, Nasjonalisme, Nasjonal identitet
Bilde av Maximino Jesus Ruiz Rufino Rufino, Maximino Jesus Ruiz Dosent +47-22844714 m.j.r.rufino@ilos.uio.no Spansk, Spansk språk, Spansk grammatikk, Spansk som fremmedspråk (ELE)
Bilde av Antin Fougner Rydning Rydning, Antin Fougner Professor +47-22856832 a.f.rydning@ilos.uio.no Fransk, Fransk språk, Translatologi, Oversettelse, Oversettelsesprosesser, Konseptuelle metaforer og metonymier
Bilde av Anne Birgitte Rønning Rønning, Anne Birgitte Professor +47-22856741 a.b.ronning@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteratur og litteraturvitenskap, Kjønn og litteratur, Estetikk, Digital humaniora, Bokhistorie
Bilde av Sergio Sabbatini Sabbatini, Sergio Universitetslektor +47-22856355 sergio.sabbatini@ilos.uio.no Italiensk språk, Italiensk litteratur, Italia, Italiensk som fremmed språk, Kjønn og litteratur
Bilde av Trond Kruke Salberg Salberg, Trond Kruke Professor +47-22856830 48009785 +47-48009785 t.k.salberg@ilos.uio.no Fransk, Gammelfransk, Litteratur
Bilde av Christine Meklenborg Salvesen Salvesen, Christine Meklenborg Førstemanuensis +47-22857338 +47-90720200 +47-90720200 c.m.salvesen@ilos.uio.no Språkhistorie, Ordrekkefølge, Klitika, V2, Generativ lingvistikk, Kartografi, Kontrastiv lingvistikk
Bilde av Ingeborg Sanner Sanner, Ingeborg Universitetslektor +47-22854886 ingeborg.sanner@ilos.uio.no Nederlandsk, Nederlandsk litteraturhistorie og litteratur
Santos, Diana Sousa Marques Professor +47-22857657 d.s.m.santos@ilos.uio.no språkteknologi, portugisisk, semantikk, datalingvistikk, Kontrastiv lingvistikk, Korpuslingvistikk, Lingvistikk, Oversettelse
Sarfi, Eva Universitetslektor +47-22856796 eva.sarfi@ilos.uio.no Områdestudier, Sentral-Europa, Ungarn, Polen
Saric, Ljiljana Professor +47-22858270 ljiljana.saric@ilos.uio.no Bosnisk/kroatisk/serbisk, Sentral-Europa og Balkan, Kognitiv lingvistikk, Semantikk, Pragmatikk, Diskursanalyse, Diskurs og identitet
Sarkisyan, Nikolay Stipendiat +47-22856779 nikolay.sarkisyan@ilos.uio.no
Bilde av Rebecca Scherr Scherr, Rebecca Førsteamanuensis +47-22856944 rebecca.scherr@ilos.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Litteratur og kjønn, Queer teori, Film og filmteori, Nord-amerika
Bilde av Johan Schimanski Schimanski, Johan Professor +47-22854314 johan.schimanski@ilos.uio.no allmenn litteraturvitenskap, litteratur og litteraturvitenskap, grenser, nasjonal identitet, postkolonialisme, arktiske diskurser, walisisk, science fiction, forfattermuseer, lederteam ILOS, forskningsleder
Bilde av Tone Selboe Selboe, Tone Professor +47-22856975 +4741406799 tone.selboe@ilos.uio.no Litteratur, Litteraturhistorie, Realisme, Modernisme, Hermeneutikk, Bylitteratur, Camilla Collett, Karen Blixen, Cora Sandel, Virginia Woolf
Sharp, Cameron Andrew Universitetslektor +47-22858793 c.a.sharp@ilos.uio.no
Simcic, Eva Stipendiat +47-22856910 eva.simcic@ilos.uio.no
Sirges, Thomas Professor +47-22855900 thomas.sirges@ilos.uio.no Tysk, Tyskland, Tysk kultur
Skjær, Sonja sonja.skjar@ilos.uio.no Spansk fagdidaktikk, fremmedspråk
Bilde av Tina Skouen Skouen, Tina Førsteamanuensis +47-22856899 97617639 tina.skouen@ilos.uio.no Engelsk, Litteratur, Retorikk, Vitenskapsretorikk, Bokhistorie, Humanismen, Emblemer