Vitenskapelig ansatte - Side 4

Emneord

Error: java.base/java.lang.Integer cannot be cast to java.base/java.util.List
Personer 76 - 100 av 120
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Maryia Rohava Rohava, Maryia maryia.rohava@ilos.uio.no Nasjonalisme, Russland, Områdestudier, Nasjonal identitet, Hviterussland
Bilde av Maximino Jesus Ruiz Rufino Rufino, Maximino Jesus Ruiz Dosent +47-22844714 m.j.r.rufino@ilos.uio.no Spansk grammatikk, Spansk språk, Spansk som fremmedspråk (ELE), Spansk
Bilde av Antin Fougner Rydning Rydning, Antin Fougner Professor +47-22856832 a.f.rydning@ilos.uio.no Fransk, Fransk språk, Translatologi, Oversettelse, Oversettelsesprosesser, Konseptuelle metaforer og metonymier
Bilde av Anne Birgitte Rønning Rønning, Anne Birgitte Professor +47-22856741 a.b.ronning@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Estetikk, Kjønn og litteratur, Digital humaniora, Bokhistorie, Litteratur og litteraturvitenskap
Bilde av Sergio Sabbatini Sabbatini, Sergio Universitetslektor +47-22856355 sergio.sabbatini@ilos.uio.no Italiensk litteratur, Italia, Italiensk som fremmed språk, Kjønn og litteratur, Italiensk språk
Bilde av Trond Kruke Salberg Salberg, Trond Kruke Professor +47-22856830 48009785 +47-48009785 t.k.salberg@ilos.uio.no Gammelfransk, Fransk, Litteratur
Bilde av Christine Meklenborg Salvesen Salvesen, Christine Meklenborg Førstemanuensis +47-22857338 +47-90720200 +47-90720200 c.m.salvesen@ilos.uio.no Språkhistorie, Ordrekkefølge, Klitika, V2, Generativ lingvistikk, Kartografi, Kontrastiv lingvistikk
Bilde av Ingeborg Sanner Sanner, Ingeborg Universitetslektor +47-22854886 ingeborg.sanner@ilos.uio.no Nederlandsk, Nederlandsk litteraturhistorie og litteratur
Santos, Diana Professor +47-22857657 d.s.m.santos@ilos.uio.no språkteknologi, portugisisk, semantikk, datalingvistikk, Kontrastiv lingvistikk, Korpuslingvistikk, Lingvistikk, Oversettelse
Sarfi, Eva Universitetslektor +47-22856796 eva.sarfi@ilos.uio.no Sentral-Europa, Polen, Ungarn, Områdestudier
Saric, Ljiljana Professor +47-22858270 ljiljana.saric@ilos.uio.no Sentral-Europa og Balkan, Pragmatikk, Semantikk, Diskurs og identitet, Kognitiv lingvistikk, Bosnisk/kroatisk/serbisk, Diskursanalyse
Sarkisyan, Nikolay Stipendiat +47-22856779 nikolay.sarkisyan@ilos.uio.no
Bilde av Rebecca Scherr Scherr, Rebecca Førsteamanuensis +47-22856944 rebecca.scherr@ilos.uio.no Nord-amerika, Litteratur og kjønn, Litteratur og litteraturvitenskap, Queer teori, Film og filmteori
Bilde av Johan Schimanski Schimanski, Johan Professor +47-22854314 johan.schimanski@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteratur og litteraturvitenskap, Grenser, Nasjonal identitet, Postkolonialisme, Arktiske diskurser, Walisisk, Science fiction, Forfattermuseer, Lederteam ILOS, Forskningsleder
Bilde av Tone Selboe Selboe, Tone Professor +47-22856975 +4741406799 tone.selboe@ilos.uio.no Litteratur, Litteraturhistorie, Realisme, Modernisme, Hermeneutikk, Bylitteratur, Camilla Collett, Karen Blixen, Cora Sandel, Virginia Woolf
Sharp, Cameron Andrew Universitetslektor +47-22858793 c.a.sharp@ilos.uio.no Engelsk litteratur
Simcic, Eva Stipendiat +47-22856910 eva.simcic@ilos.uio.no
Sirges, Thomas Professor +47-22855900 thomas.sirges@ilos.uio.no Tysk kultur, Tysk, Tyskland
Bilde av Sonja Skjær Skjær, Sonja 90090253 sonja.skjar@ilos.uio.no fremmedspråk, Spansk fagdidaktikk
Bilde av Tina Skouen Skouen, Tina Førsteamanuensis +47-22856899 97617639 tina.skouen@ilos.uio.no Engelsk, Litteratur, Retorikk, Vitenskapsretorikk, Bokhistorie, Humanismen, Emblemer
Bilde av Ole Sneltvedt Sneltvedt, Ole Stipendiat +47-22856977 ole.sneltvedt@ilos.uio.no Politisk idehistorie, Politisk filosofi, Geografi, Historie, Amerikanske studier, Hannah Arendt
Bilde av Ida Hove Solberg Solberg, Ida Hove Stipendiat +47-22855075 91605474 +47 916 05 474 i.h.solberg@ilos.uio.no Fransk litteratur, Fransk, Litteratur, Oversettelse, Fransk språk, Oversettelsestudier, Engelsk språk
Spalek, Alexandra Anna +47-22844724 a.a.spalek@ilos.uio.no
Bilde av Ronny Grønning Spaans Spaans, Ronny Grønning Førstelektor +47-22854885 98023364 ronnygs@ilos.uio.no Nederlandsk
Bilde av Belinda Molteberg Steen Steen, Belinda Molteberg Stipendiat +47-22854047 b.m.steen@ilos.uio.no