Vitenskapelig ansatte

Personer 1 - 25 av 47
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Merve Akca Akca, Merve Stipendiat +4792272752 merve.akca@imv.uio.no Music Cognition, Music Psychology, Music and Movement, Musical Memory, Multimodality
Bilde av Hallgjerd Aksnes Aksnes, Hallgjerd Professor +47-22 85 47 64 hallgjerd.aksnes@imv.uio.no det 20. århundres musikkhistorie (særlig norsk), musikkvitenskap, musikkvitenskapelige grunnlagsproblemer, musikkognisjon, musikkteori, musikkanalyse, musikkpsykologi
Bilde av Ximena Alarcón Diaz Alarcón Diaz, Ximena Postdoktor +47-22854471 +47-40720243 x.a.diaz@imv.uio.no telematisk sonisk ytelse, dyp lytte, lydkunst, lydstudier, lydestetikk, migrasjon, improvisasjon
Bilde av Stéphane Aubinet Aubinet, Stéphane Stipendiat stephane.aubinet@imv.uio.no Populærmusikk, Natur/Kultur, Musikk og natur, Etnomusicologi, Sámi, Musikkantropologi
Bilde av Eckhard Baur Baur, Eckhard Universitetslektor +47 22 85 46 59 eckhard.baur@imv.uio.no Musikkvitenskap, Satslære, jazz
Bilde av Georgina  Born Born, Georgina Professor II georgina.born@music.ox.ac.uk
Bradley, Catherine Anne Førsteamanuensis c.a.bradley@imv.uio.no
Bilde av Ragnhild Brøvig-Hanssen Brøvig-Hanssen, Ragnhild Førsteamanuensis +47-22844409 ragnhild.brovig-hanssen@imv.uio.no Populærmusikk, Musikkteknologi, Samfunn og musikk, Medier og musikk, Musikkanalyse, teknologihistorie
Bilde av Guilherme Schmidt Câmara Câmara, Guilherme Schmidt Stipendiat +47 93 26 92 71 g.s.camara@imv.uio.no Empirical Musicology, P-Center Studies, Rhythm Analysis, Groove, Music Cognition, Audio Perception, Microtiming
Bilde av Morten Christophersen Christophersen, Morten Førstelektor +47 22 85 47 53 +47 917 57 233 b.m.christophersen@imv.uio.no Satslære, Musikkarv, Filmmusikk, Musikkvitenskap, Klassisk- og samtidsmusikk
Bilde av Sofia  Dahl Dahl, Sofia Førsteamanuensis II sof@create.aau.dk
Bilde av Anne Danielsen Danielsen, Anne Professor, Senterleder RITMO +47 22 85 47 51 +47 482 14 002 anne.danielsen@imv.uio.no Musikkvitenskap, Populærmusikk, Musikkognisjon, Afroamerikansk musikk, Rytme og groove, Musikkanalyse, Musikkteknologi, Medier og musikk, Samfunn og musikk
Bilde av Kyle Devine Devine, Kyle Førsteamanuensis +47-22854060 kyle.devine@imv.uio.no
Bilde av Øyvin Dybsand Dybsand, Øyvin Førsteamanuensis +47 22 85 46 59 99294038 oyvin.dybsand@imv.uio.no Musikklivshistorie, Norsk musikk, Klassisk-romantisk musikk, Musikkhistorie, Musikkanalyse, Hørelære
Bilde av Peter Edwards Edwards, Peter Instituttleder +47 995 26 475 peter.edwards@imv.uio.no Modernisme, Musikkestetikk, modernisme/postmodernisme, Klassisk- og samtidsmusikk, Musikkhistorie, Musikkanalyse, Samfunn og musikk, Musikkvitenskap
Bilde av Asbjørn Eriksen Eriksen, Asbjørn Professor +47 22 85 47 69 a.o.eriksen@imv.uio.no musikkvitenskap, musikkhistorie, russisk musikk, norsk musikk, musikkanalyse, musikkteori
Bilde av Tami Gadir Gadir, Tami Postdoktor +47-22844146 tami.gadir@imv.uio.no
Bilde av Rolf Inge Godøy Godøy, Rolf Inge Professor +47 22 85 40 64 +47 915 63 399 r.i.godoy@imv.uio.no Musikkteori, Musikkognisjon, Musikk og bevegelse, Musikkteknologi
Bilde av Victor Evaristo Gonzalez Sanchez Gonzalez Sanchez, Victor Evaristo Postdoktor +47-22844149 v.e.g.sanchez@imv.uio.no Biomechanics, Motion analysis, Music and movement, Micromotion, Motion Capture
Bilde av Erling E. Guldbrandsen Guldbrandsen, Erling E. Professor +47 22 85 40 65 +47 957 04 737 e.e.guldbrandsen@imv.uio.no Musikkanalyse, Estetikk og tolkningsteori, Musikkvitenskap, Musikkhistorie, Modernisme, Klassisk-romantisk musikk, Performativitet, Samfunn og musikk
Bilde av Per Ole Hagen Hagen, Per Ole Universitetslektor +47 90102590 p.o.hagen@imv.uio.no Populærmusikk, Musikkbransje, Musikkrettigheter
Bilde av Tor Halmrast Halmrast, Tor Førsteamanuensis II +47 22 23 06 35 +47 951 91 675 torhalm@online.no Musikkteknologi, Signalbehandling, Komposisjon, Arrangering, Lydistallasjoner, Lyd i Rom, Lydteori, Akustikk, Lyd i forskjellige landskap
Bilde av Kai Arne Hansen Hansen, Kai Arne Stipendiat +47-22844909 k.a.hansen@imv.uio.no Populærmusikkforskning, Musikk og kjønn, Musikkanalyse, Musikk og samfunn
Bilde av Mari Romarheim Haugen Haugen, Mari Romarheim Postdoktor +47-22844910 m.r.haugen@imv.uio.no Musikkognisjon, rhythm and groove, Musikk og bevegelse, Motion Capture, Motion Analysis
Bilde av Stan Hawkins Hawkins, Stan Professor +47 22 85 40 63 +47 984 14 159 e.s.hawkins@imv.uio.no Musikkanalyse, Performativity, Populærmusikk, Samfunn og musikk, Medier og musikk