Personer - Side 5

Søk etter ansatte og studenter ved HF

Kontakt HF

Personer 401 - 500 av 947
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Karoline Kjesrud Kjesrud, Karoline Førstelektor +47-22854282 91829094 karoline.kjesrud@iln.uio.no Symboler, Norrøn filologi, Norrøn litteratur, Helgenkult, Runer, Middelalder
Bilde av Yngvar Kjus Kjus, Yngvar Førsteamanuensis +47-92084733 yngvar.kjus@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Medieinnovasjon, Musikk, Populærkultur, Teknologi, Medie- og kulturpolitikk, Regulering
Bilde av Karina Kleiva Kleiva, Karina Administrativ leder +47-22 85 68 27 +47 97 10 64 89 karina.kleiva@ilos.uio.no Ledelse, Økonomistyring, Personalledelse
Bilde av Elise Kleivane Kleivane, Elise Forskar +47 22 85 71 15 + 47 917 84 239 elise.kleivane@iln.uio.no Sagaer, Religiøse tekster, Runer, Norrøn religion, Litteraturhistorie, Middelalderstudier, Epigrafikk, Innskrifter, Nordisk kultur og historie, Norrønt, Vikinger, Edisjonsfilologi, Språkhistorie, Translation Studies, Bokhistorie, Litteratur og litteraturvitenskap, Bokstavinnskrifter, Runologi
Bilde av Christine Klem Klem, Christine Seniorrådgiver +47-22854474 christine.klem@hf.uio.no Studieadministrasjon
Klævik-Pettersen, Espen Johan Stipendiat +47-22857744 e.j.klavik-pettersen@ilos.uio.no
Koch, Gertrud Margrethe Professor II g.m.koch@media.uio.no
Bilde av Pål Kolstø Kolstø, Pål Professor +47-22856799 95186564 pal.kolsto@ilos.uio.no Russland, Nasjonsbygging, ikke anerkjente stater, Nasjonalisme, russisk idehistorie, Religionshistorie
Bilde av Ingeborg Kongslien Kongslien, Ingeborg Professor emeritus +47 93431240 ingeborg.kongslien@iln.uio.no Nordisk samtidslitteratur, Migrasjonslitteratur, Translingval litteratur, Norsk som andrespråk
Bilde av Timo Korkiakangas Korkiakangas, Timo Postdoktor +47-22854780 timo.korkiakangas@ifikk.uio.no Treebanking, Klassiske språk, Latin, Digital humaniora, Historisk språkvitenskap
Bilde av Ariadni Kostomitsopoulou Marketou Kostomitsopoulou Marketou, Ariadni Stipendiat +47-22841954 a.k.marketou@iakh.uio.no Arkeologi, Konservering, Pigments, Archaeometry, Conservation Science, Chemistry, Hellenistic Period, Roman Period, PhD candidate archaeology/conservation, stipendiat arkeologi
Kraggerud, Egil Professor emeritus - Institutt for filosofi, idé- og kunsthistorie og klassiske språk +47-22442744 egil.kraggerud@ifikk.uio.no Klassiske språk
Bilde av Mira Kramarova Kramarova, Mira Seniorkonsulent +47 22 85 42 90 +47 90 40 44 59 mira.kramarova@hf.uio.no Personaladministrasjon, Foreldrepermisjoner
Bilde av Emil Kraugerud Kraugerud, Emil Stipendiat emil.kraugerud@imv.uio.no Populærmusikk, Musikkteknologi, Musikkproduksjon, Musikkanalyse
Bilde av Ellen Krefting Krefting, Ellen Professor +47-22841064 ellen.krefting@ifikk.uio.no Idehistorie, Modernitet, Opplysningstid, Bokhistorie, Tidligmodernitet, Offentlighet, Fransk litteratur, Fransk filosofi
Bilde av Håkon  Kristensen Kristensen, Håkon I permisjon +47-22856797 hakon.kristensen@ilos.uio.no Studieadministrasjon, Allmenn litteraturvitenskap, Estetikk
Bilde av Peter Kristoffersen Kristoffersen, Peter Førstekonsulent +47 22856777 peter.kristoffersen@hf.uio.no Studieinformasjon, Vitnemål, Arrangementer, Verneombud
Bilde av Thomas Krogh Krogh, Thomas Professor emeritus +47-22857211 thomas.krogh@ifikk.uio.no Idehistorie
Bilde av Otto Krogseth Krogseth, Otto Professor emeritus +47-22856855 otto.krogseth@ikos.uio.no Religionssosiologi, Etikk og livssynsteori, Religionshistorie, Kristendom, Religionsvitenskap, Identitet og kultur
Bilde av Kristoffer Kruken Kruken, Kristoffer Professor +47-22854798 kristoffer.kruken@iln.uio.no Navnegransking, Norsk språk
Bilde av Steffen Krüger Krüger, Steffen Postdoktor +47-22850442 steffen.kruger@media.uio.no Medieestetikk, Sosiale medier
Bilde av Karin Kukkonen Kukkonen, Karin Førsteamanuensis +47-22854872 karin.kukkonen@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Narratologi
Kulbrandstad, Lars Anders Professor II l.a.kulbrandstad@iln.uio.no
Bilde av Tereza Kuldova Kuldova, Tereza Forsker +47-22859375 tereza.kuldova@iakh.uio.no Håndtverk, Hierarki, Sosial endring, Sosialantropologi, India, Materiell kultur, Estetisk økonomi, Organisert kriminalitet, Subkultur, Kriminologi, Verdi, Motorsykkel subkultur, Design, Mote, Gjenger, Kommodifisering
Kulsrud, Nina seniorkonsulent 22 85 49 75 nina.kulsrud@iln.uio.no Studieadministrasjon
Bilde av Ragnhild Kuløy Kuløy, Ragnhild Seniorkonsulent 228 56060 ragnhild.kuloy@ikos.uio.no Gjesteforskere, Personaladministrasjon, Innkjøp
Kunsel, Palmu xxxgu@student.hf.uio.no
Bilde av Vita Kvedaraite Kvedaraite, Vita Førstekonsulent +47-22854724 vita.kvedaraite@hf.uio.no Personaladministrasjon, HMS
Bilde av Per Kværne Kværne, Per Professor emeritus per.kvarne@ikos.uio.no Religionshistorie, Sanskrit, Hinduisme, Buddhisme, Tibet, Pali
Bilde av Franziska Köder Köder, Franziska Postdoktor +47-22841685 franziska.koder@ifikk.uio.no Filosofi
Bilde av Lucy Küng Küng, Lucy Professor II lucy.kung@media.uio.no Medieinnovasjon
Bilde av Lorenza La Rosa La Rosa, Lorenza Stipendiat +47-22841907 l.l.rosa@iakh.uio.no Arkeologi, Klassisk arkeologi, Materiell kultur, Miljø- og landskapsarkeologi, stipendiat arkeologi
Laanemets, Anu Førsteamanuensis +47-22854906 anu.laanemets@iln.uio.no Nordisk språk
Bilde av Eirin Cathrine Lade Lade, Eirin Cathrine Seniorkonsulent +47-22850440 e.c.lade@media.uio.no Kommunikasjon, Nettpublisering
Bilde av Han Lamers Lamers, Han Førsteamanuensis han.lamers@ifikk.uio.no Klassiske språk, Idehistorie, Resepsjonsstudier
Bilde av Dana Ryan Lande Lande, Dana Ryan Postdoktor +47-22854074 d.r.lande@ilos.uio.no
Bilde av Even Lange Lange, Even +47-22856176 +47-95077051 even.lange@iakh.uio.no Moderne historie, Samtidshistorie, Skipsfart, Økonomisk historie, Historie
Lange, Katharina Bildearkivar +47-22855239 katharina.lange@ifikk.uio.no Billedarkiv, Kunsthistorie, Digitale læringsressurser, Digital humaniora, Databaser, Katalogisering, Forskningsstøtte
Bilde av Kari Langseth Langseth, Kari Seniorkonsulent +47-22844403 kari.langseth@ikos.uio.no Kinesisk med Kina-studier, Chinese Society and Politics, Studieadministrasjon
Langseth, Solfrid Oppedal Seniorkonsulent +47-22844433 s.o.langseth@hf.uio.no Arkiv, ePhorte
Bilde av Bente Larsen Larsen, Bente Professor +47-22856734 bente.larsen@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Estetikk, Modernisme
Bilde av Eirinn Larsen Larsen, Eirinn Førsteamanuensis +47-22857205 92226993 eirinn.larsen@iakh.uio.no Historie, Moderne Historie, Kjønnshistorie, Politisk historie, Økonomisk historie, Kunnskapshistorie, Følelseshistorie, Historiografi, Teori og metode
Larsen, Lisbeth Internasjonaliseringskonsulent +47-22854198 lisbeth.larsen@ilos.uio.no Internasjonalt samarbeid
Bilde av Ragnar Holst Larsen Larsen, Ragnar Holst Rådgiver +47-22844738 ragnahl@iakh.uio.no Studieadministrasjon, Veiledning, Undervisningsplanlegging, Eksamen, Opptak, Disputas, Tilrettelegging
Bilde av Ida Larsson Larsson, Ida Professor 228 57919 ida.larsson@iln.uio.no Nordisk språkvitskap, Lingvistikk, Syntaks, Språkhistorie
Bilde av Olivier Lartillot Lartillot, Olivier Forsker +47-22854747 ‭+47 96681210‬ olivier.lartillot@imv.uio.no
Lassen, Bente Professor emeritus +47-22856843 bente.lassen@ifikk.uio.no Klassiske språk
Lausund, Olav Professor em. olav.lausund@ilos.uio.no
Bilde av Louisa Olufsen Layne Layne, Louisa Olufsen Førstelektor +47-22840686 l.o.layne@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap
Bilde av Vera Lazzaretti Lazzaretti, Vera Postdoktor +47-22854776 vera.lazzaretti@ikos.uio.no South Asia, Religion and politics, Pilgrimage, India, Cultural heritage, Hinduism, Comsopolitanism, Anthropology
Bilde av Siren Leirvåg Leirvåg, Siren Universitetslektor, Utdanningsleder 22856124 +4792653992 siren.leirvag@ikos.uio.no Teatervitenskap, Teaterhistorie, Dramaturgi, Dramatikk, Performanceteori
Bilde av Laura Letourneau-Tremblay Letourneau-Tremblay, Laura Seniorkonsulent +47-22850403 laura.letourneau-tremblay@media.uio.no Rekruttering, PhD koordinator
Bilde av David Levin Levin, David Professor II dlevin@uchicago.edu
Bilde av Brynjar Lia Lia, Brynjar Professor +47-22857191 brynjar.lia@ikos.uio.no Midtøsten, Islamisme, Jihadisme, SIMS
Bilde av Einar Lie Lie, Einar Professor 2285 7562 einar.lie@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Økonomisk historie, Økonomisk politikk, Næringslivshistorie, Bank- og pengehistorie
Bilde av Svein Lie Lie, Svein Professor emeritus +47-22854942 svein.lie@iln.uio.no
Bilde av Astrid Lied Lied, Astrid Seniorrådgiver +47 22 85 76 08 a.c.lied@ifikk.uio.no Studieadministrasjon, Felles Studentsystem FS, TP
Bilde av Lena Liepe Liepe, Lena Professor +47-22856149 lena.liepe@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Middelalder, Ikonografi, Billedtolkning og billedforståelse, Bokmaleri, Historiografi, Museer og museologi, Kunsthistorieforeleser
Bilde av Gunnar Liestøl Liestøl, Gunnar Professor +47-22850439 gunnar.liestol@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Mobile medier, Genre Design, Utvidet virkelighet, Lokasjonsbasert medier, Retorikk
Bilde av Chieh-Ting Lin Lin, Chieh-Ting Universitetslektor +47-22854781 c.t.lin@ikos.uio.no Kinesisk
Bilde av Trude Lind Lind, Trude Rådgiver 228 58105 trude.lind@ikos.uio.no Master Middle East Studies og Sør-Asiastudier, Studieadministrasjon
Bilde av Hanne Katrine  Lindemann Lindemann, Hanne Katrine Studieleder 22 85 84 36 h.k.lindemann@ifikk.uio.no Studieadministrasjon, Studieveiledning, Opptak, Mottak av studenter, Kompetansesamtale, Studiekvalitet
Bilde av Claudia Lingscheid Lingscheid, Claudia Førstelektor +47-22856873 claudia.lingscheid@ilos.uio.no Tysk, Tysk litteratur, Tysk språk, middelalderhåndskrifter, Middelalderstudier, Edisjonsfilologi
Bilde av Øystein Linnebo Linnebo, Øystein Professor +47-22856961 +47-46660036 oystein.linnebo@ifikk.uio.no Filosofi, Logikk, Metafysikk, Språkfilosofi, Frege
Bilde av Roar Lishaugen Lishaugen, Roar Førsteamanuensis +47-22845883 roar.lishaugen@ilos.uio.no Tsjekkisk, Sentral-Europa, Lesehistorie, Bokhistorie, Cultural Studies, Diskursanalyse
Bilde av Álvaro Llosa Sanz Llosa Sanz, Álvaro Førsteamanuensis +47-22855532 +47 22 85 55 32 a.l.sanz@ilos.uio.no Spansk, Bokhistorie, Spanskspråklig litteratur, Litteratur og medier, Retorikk, Renessanselitteratur, Nettpublisering, Digital humaniora
Bilde av Galina Loginova Loginova, Galina Seniorkonsulent +47-22845874 galina.loginova@hf.uio.no Økonomi, Budsjett
Bilde av Graciete S. C. Londrim Londrim, Graciete S. C. Seniorkonsulent +47-22856019 gslondri@hf.uio.no Studieadministrasjon, internasjonalisering, innreisende studenter, portugisisk språk
Lopez Rios, Mexitli Nayeli Stipendiat +47-22856909 m.n.l.rios@ilos.uio.no
Bilde av Einhart  Lorenz Lorenz, Einhart Professor emeritus 22857206 einhart.lorenz@iakh.uio.no Moderne historie, Historie, Europeisk historie, Jødenes historie, Høyrepopulisme
Bilde av Svein Erling Lorås Lorås, Svein Erling Emeritus s.e.loras@ilos.uio.no
Bilde av Mala Loth Loth, Mala Stipendiat mala.loth@iakh.uio.no Historie, history
Bilde av Jakob Lothe Lothe, Jakob Professor +47-22856897 jakob.lothe@ilos.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Engelsk litteratur, Engelskspråklig litteratur, Narrativ teori, Modernisme, Filmteori, Holocaust-studiar, Narrativ etikk, Litteratur og menneskerettar, Joseph Conrad, Virginia Woolf, James Joyce, Franz Kafka, W.G. Sebald
Bilde av Mark Luccarelli Luccarelli, Mark Førsteamanuensis +47-22856724 mark.luccarelli@ilos.uio.no Amerikansk litteratur
Bilde av Christine Myrdal Lukash Lukash, Christine Myrdal Stipendiat +47-22845755 c.m.lukash@ilos.uio.no Medier og samfunn, Russland, Russisk, Migrasjon, Immigrasjon
Bilde av Ellen Cathrine Lund Lund, Ellen Cathrine Seniorrådgiver +47-22856194 +47 911 58 122 e.c.lund@iakh.uio.no organisasjonshistorie, samtidshistorie, bedriftshistorie, kvinnehistorie, norgeshistorie
Bilde av Julie Lund Lund, Julie Førsteamanuensis +47-22841941 julie.lund@iakh.uio.no Arkeologi, Vikingtid, Middelalder, Historisk arkeologi
Bilde av Michael Lundblad Lundblad, Michael Professor +47-22856007 michael.lundblad@ilos.uio.no Litteratur, Engelskspråklig litteratur, Amerikansk litteratur
Bilde av Knut Lundby Lundby, Knut Professor +47-22840704 +47-90083803 knut.lundby@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Medier og religion, Ytringsfrihet og demokrati
Bilde av Chantal Lyche Lyche, Chantal Professor emerita chantal.lyche@ilos.uio.no Fransk, Fransk språk, Frankrike, Fransk fonologi, Franske dialekter
Bilde av Alexander Kristoffersen Lykke Lykke, Alexander Kristoffersen Doktorgradsstipendiat a.k.lykke@iln.uio.no Lingvistikk, Språkvitenskap, Språkendring, Amerika-norsk, Nedarvingsspråk, Historisk Språkvitenskap, Fonologi, Morfologi, Syntaks, Norrønt språk
Bilde av Charlotte Lysa Lysa, Charlotte Stipendiat +47-22854728 charlotte.lysa@ikos.uio.no SIMS, Qatar, Saudi Arabia, kvinner, fotball
Bilde av Julian Kirkeby Lysvik Lysvik, Julian Kirkeby Stipendiat +47-22858235 j.k.lysvik@iln.uio.no morfologi, Psykolingvistikk, Grammatikk, Fonologi
Bilde av Helge Lødrup Lødrup, Helge Professor +47-22854831 helge.lodrup@iln.uio.no Syntaks, Lingvistikk, Grammatikk, Språkvitenskap, Norsk språk
Bilde av Anne Løken Løken, Anne Rådgiver +47-22857474 anne.loken@hf.uio.no Felles Studentsystem FS, Studieadministrasjon
Bilde av Heidi Løken Løken, Heidi Overingeniør +47-22844440 +47-90739023 heidi.loken@hf.uio.no IT-støtte til forskning, DMLF, IT-tjenester
Bilde av Lars Lønning Lønning, Lars Rådgiver +47-22855838 l.i.lonning@hf.uio.no Vitnemål, Studieadministrasjon, Godkjenning, Eksamen
Bilde av Marika Lüders Lüders, Marika Førsteamanuensis +47-22850415 marika.luders@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Brukeropplevelser, HCI, Sosiale medier, Medieinnovasjon, Innovasjon, Teknologiutvikling
Bilde av Arnt Maasø Maasø, Arnt Førsteamanuensis +47-22850419 41420825 41420825 arnt.maaso@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Medieinnovasjon, Medieteknologi, Mobile medier, Strømmetjenester, Mediebransjene, Populærkultur, Populærmusikk
Bilde av Kjell Madsen Madsen, Kjell Førstelektor - Filosofi (emeritus) 22855725 kjell.madsen@ifikk.uio.no Filosofi, Ex.phil.
Bilde av Laila Makboul Makboul, Laila laila.makboul@ikos.uio.no Midtøsten, Islam, Arabisk, SIMS, Saudi-Arabia
Bilde av Mikael Males Males, Mikael Førsteamanuensis mikael.males@iln.uio.no Norrøn filologi, Middelalder, Skaldediktning
Bilde av Reidar Maliks Maliks, Reidar Førsteamanuensis +47-22858002 reidar.maliks@ifikk.uio.no Filosofi
Bilde av Mats Malm Malm, Mats Professor II +47-22854255 mats.malm@ikos.uio.no nordisk litteratur, kulturarv, antiken, digital humaniora, litteraturvitenskap, edisjonsfilologi
Malmanger, Magne Professor Emeritus Kunsthistorie
Bilde av Alejandra Mancilla Mancilla, Alejandra Førsteamanuensis +47-22841677 alejandra.mancilla@ifikk.uio.no Idehistorie, Miljøetikk, Etikk og moralfilosofi, Politisk filosofi
Bilde av Aine Mangaoang Mangaoang, Aine Postdoktor +47-22854758 aine.mangaoang@imv.uio.no Musikkvitenskap, Kulturhistorie, Musikk og medier, Nordic, Media, Musikkhistorie, Ethnomusicology, Populærmusikk
Bilde av Jens Mangerud Mangerud, Jens jens.mangerud@ifikk.uio.no Klassiske språk, Papyrologi, Gresk
Mangset, Gunnar Førstekonsulent +47-22844435 gunnar.mangset@ifikk.uio.no
Bilde av Anastasia Maravela Maravela, Anastasia Professor +47-22856843 anastasia.maravela@ifikk.uio.no Klassiske språk, Antikken, Gresk, Epos, Lyrikk, Papyrologi, Antikkens medisin, Edisjonsfilologi, Narrativanalyse, Intertekstualitet, Semantikk, Leksikografi