Personer - Side 5

Søk etter ansatte og studenter ved HF

Kontakt HF

Personer 401 - 500 av 986
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Toni Tapio Kannisto Kannisto, Toni Tapio Postdoktor +47-22854729 t.t.kannisto@ifikk.uio.no Filosofi, Metafysikk, Kant
Bilde av Margarita Aslanova Kapstad Kapstad, Margarita Aslanova Universitetslektor +47-22854883 92832972 92832972 m.a.kapstad@ilos.uio.no
Bilde av Heidi Karlsen Karlsen, Heidi Stipendiat heidi.karlsen@ibsen.uio.no Digital humaniora, Reception Studies, Feministisk teori
Bilde av Kristin Kausland Kausland, Kristin Stipendiat +47-22841912 kristin.kausland@iakh.uio.no Konservering, Maleri, Middelalder, Kirkehistorie, Kunstteknologi
Bilde av Tejaswinee Kelkar Kelkar, Tejaswinee Stipendiat +47-45448254 tejaswinee.kelkar@imv.uio.no Music Technology, Music and Movement, Cultural Music
Bilde av Egle Kesylyte-Alliks Kesylyte-Alliks, Egle Gjestforsker +4722856901 egle.kesylyte-alliks@ilos.uio.no Nasjonalisme, politiske symboler, legitimitet og identitet av politiske aktører
Bilde av Elizaveta Khachaturyan Khachaturyan, Elizaveta Førsteamanuensis +47-22856534 elizaveta.khachaturyan@ilos.uio.no Språkvitenskap, Lingvistikk, Kontrastiv lingvistikk, Italiensk, Semantikk, Diskursanalyse, Tospråklighet
Bilde av Alla Kharina Kharina, Alla Stipendiat +47-22858388 alla.kharina@ilos.uio.no Russisk, Russian literature, Oversettelse, Oversettelsestudier
Kielland-Lund, Erik Emeritus
Bilde av Helene Killmer Killmer, Helene Stipendiat +47 939 54 136 helene.killmer@iln.uio.no Klinisk lingvistikk, Afasi, Samtaleforskning, Psykolingvistikk
Bilde av Kari Kinn Kinn, Kari Postdoktor +47-22857109 kari.kinn@iln.uio.no Syntaks, Historisk språkvitenskap, Nordisk språk, Lingvistikk, Språkkontakt
Bilde av Deborah Lynn Kitchen-Døderlein Kitchen-Døderlein, Deborah Lynn Førsteamanuensis +47-22856952 90948254 90948254 d.l.kitchen-doderlein@ilos.uio.no Områdestudier, Nord-Amerika, Undervisningsområder: American Social History, including gender, women's history, race and racism, religion in American history, movies in American culture, methods. Forskningsområder: American social history, in particular: interracial marriage, interracial sex and romance in the movies, Americans in Norway, cultural memory and race, biography of Dorothy Skårdal.
Bilde av Knut Kjeldstadli Kjeldstadli, Knut Professor +47-22858238 knut.kjeldstadli@iakh.uio.no Historie, Teori og metode, Moderne historie, Sosial- og kulturhistorie, Migrasjonshistorie
Bilde av Kathrine Kjellmann Brachel Kjellmann Brachel, Kathrine Studiekonsulent 228 55549 k.k.brachel@iln.uio.no Studieadministrasjon
Bilde av Anniken Konstance Eid Kjeserud Kjeserud, Anniken Konstance Eid Rådgiver +47-22844765 +47-99707015 a.k.e.kjeserud@hf.uio.no Kommunikasjon, Nettredaktør, Nettpublisering, Internkommunikasjon, Forskningsformidling, Vortex, Sosiale medier
Bilde av Karoline Kjesrud Kjesrud, Karoline +47-22854282 91829094 91829094 karoline.kjesrud@iln.uio.no Symboler, Norrøn filologi, Norrøn litteratur, Helgenkult, Runer, Middelalder
Bilde av Yngvar Kjus Kjus, Yngvar Forsker +47-22858790 +47-92084733 yngvar.kjus@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Medieinnovasjon, Musikk, Populærkultur, Teknologi, Medie- og kulturpolitikk, Regulering
Bilde av Karina Kleiva Kleiva, Karina Administrativ leder +47-22 85 68 27 +47 97 10 64 89 karina.kleiva@ilos.uio.no Ledelse, Økonomistyring, Personalledelse
Bilde av Elise Kleivane Kleivane, Elise Forskar +47 22 85 71 15 + 47 917 84 239 elise.kleivane@iln.uio.no Nordisk kultur og historie, Norrønt, Sagaer, Religiøse tekster, Runer, Vikinger, Edisjonsfilologi, Norrøn religion, Språkhistorie, Litteraturhistorie, Translation Studies, Bokhistorie, Litteratur og litteraturvitenskap, Middelalderstudier, Epigrafikk, Bokstavinnskrifter, Runologi, Innskrifter
Bilde av Christine Klem Klem, Christine Seniorrådgiver +47-22854474 christine.klem@hf.uio.no Studieadministrasjon
Klævik-Pettersen, Espen Johan Stipendiat +47-22857744 e.j.klavik-pettersen@ilos.uio.no
Koch, Gertrud Margrethe Professor II g.m.koch@media.uio.no
Bilde av Kjersti Wictorsen Kola Kola, Kjersti Wictorsen Universitetslektor +47-22856095 97146791 +47-97146791 k.w.kola@iln.uio.no Språkvitenskap, Norsk språk, Sosiolingvistikk, Språknormering, Leksikografi
Bilde av Pål Kolstø Kolstø, Pål Professor +47-22856799 95186564 pal.kolsto@ilos.uio.no Russland, Russisk idehistorie, Kirkehistorie, Nasjonalisme, Nasjonsbygging, Religionshistorie
Bilde av Ingeborg Kongslien Kongslien, Ingeborg Professor emerita ingeborg.kongslien@iln.uio.no Norsk som andrespråk, Nordisk litteratur
Koritzinsky, Alexandra H. Vitenskapelig assistent 95721103 a.h.koritzinsky@ikos.uio.no SIMS
Bilde av Timo Korkiakangas Korkiakangas, Timo Postdoktor +47-22854780 timo.korkiakangas@ifikk.uio.no Klassiske språk, Latin, Historisk språkvitenskap, Treebanking, Digital humaniora
Bilde av Ariadni Kostomitsopoulou Marketou Kostomitsopoulou Marketou, Ariadni Stipendiat +47-22841954 a.k.marketou@iakh.uio.no Arkeologi, Konservering, Pigments, Archaeometry, Conservation Science, Chemistry, Hellenistic Period, Roman Period, PhD candidate archaeology/conservation
Kraggerud, Egil Professor emeritus - Institutt for filosofi, idé- og kunsthistorie og klassiske språk +47-22442744 egil.kraggerud@ifikk.uio.no Klassiske språk
Bilde av Mira Kramarova Kramarova, Mira Seniorkonsulent +47 22 85 42 90 +47 90 40 44 59 mira.kramarova@hf.uio.no Personaladministrasjon
Bilde av Emil Kraugerud Kraugerud, Emil Stipendiat emil.kraugerud@imv.uio.no Populærmusikk, Musikkteknologi, Musikkproduksjon, Intimitet i musikk
Bilde av Ellen Krefting Krefting, Ellen Professor +47-22841064 ellen.krefting@ifikk.uio.no Idehistorie, Modernitet, Opplysningstid, Fransk litteratur og filosofi, Tidsskrifter og tidligmoderne offentlighet
Bilde av Håkon  Kristensen Kristensen, Håkon Førstekonsulent +47-22856797 hakon.kristensen@ilos.uio.no Studieadministrasjon, Allmenn litteraturvitenskap, Estetikk
Bilde av Peter Kristoffersen Kristoffersen, Peter Førstekonsulent +47 22856777 peter.kristoffersen@hf.uio.no Studieinformasjon, Vitnemål, infosenter, Arrangementer
Bilde av Thomas Krogh Krogh, Thomas Professor emeritus +47-22857211 thomas.krogh@ifikk.uio.no Idehistorie
Bilde av Otto Krogseth Krogseth, Otto Professor emeritus +47-22856855 otto.krogseth@ikos.uio.no Religionshistorie, Kristendom, Religionssosiologi, Religionsvitenskap, Etikk og livssynsteori, Identitet og kultur
Bilde av Kristoffer Kruken Kruken, Kristoffer Professor +47-22854798 kristoffer.kruken@iln.uio.no Norsk språk, Navnegransking
Bilde av Arne Krumsvik Krumsvik, Arne Instituttleder +47-22850405 91586575 arne.krumsvik@media.uio.no
Bilde av Steffen Krüger Krüger, Steffen Postdoktor +47-22850442 steffen.kruger@media.uio.no Sosiale medier, Medieestetikk
Bilde av Karin Kukkonen Kukkonen, Karin Førsteamanuensis +47-22854872 karin.kukkonen@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Narratology, Eighteenth-Century Studies, Comics and Graphic Novels, Cognitive Poetics
Bilde av Tereza Kuldova Kuldova, Tereza Forsker +47-22859375 tereza.kuldova@iakh.uio.no Sosialantropologi, India, Materiell kultur, Hierarki, Mote, Håndtverk, Sosial endring, Kommodifisering, Verdi, Estetisk økonomi, Motorsykkel subkultur, Kriminologi, Gjenger, Organisert kriminalitet, Design, Subkultur
Kulsrud, Nina seniorkonsulent 22 85 49 75 nina.kulsrud@iln.uio.no Studieadministrasjon
Bilde av Ragnhild Kuløy Kuløy, Ragnhild Seniorkonsulent 228 56060 ragnhild.kuloy@ikos.uio.no Gjesteforskere, Personaladministrasjon, Innkjøp
Bilde av Astrid Kvalbein Kvalbein, Astrid Postdoktor +47 22 85 47 60 +47 977 35 878 astrid.kvalbein@imv.uio.no Musikkhistorie, Norsk musikkarv, Modernisme, Framføringspraksis
Bilde av Erika Johanna Kvistad Kvistad, Erika Johanna Førstelektor +47-22856713 e.j.kvistad@ilos.uio.no Engelsk, Engelskspråklig litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Litteraturteori, Litteratur og kjønn, Kulturstudier
Bilde av Per Kværne Kværne, Per Professor emeritus per.kvarne@ikos.uio.no Religionshistorie, Hinduisme, Buddhisme, Tibet, Sanskrit, Pali
Bilde av Franziska Köder Köder, Franziska Postdoktor franziska.koder@ifikk.uio.no Filosofi
Bilde av Lill-Ann Körber Körber, Lill-Ann Postdoktor +47 2285 4295 +47 91996819 l.a.korber@iln.uio.no Nordisk litteratur, Postkolonialisme, Kunsthistorie, Kulturhistorie
Bilde av Lucy Küng Küng, Lucy Professor II lucy.kung@media.uio.no Medieinnovasjon
Bilde av Lorenza La Rosa La Rosa, Lorenza Stipendiat +47-22841907 l.l.rosa@iakh.uio.no Arkeologi, Klassisk arkeologi, Materiell kultur, Miljø- og landskapsarkeologi
Bilde av Signe Laake Laake, Signe Stipendiat +47-22854876 signe.laake@ilos.uio.no Språkvitenskap, Norsk språk, Syntaks, Språkhistorie, Norrønt, Korpus, Dialekter
Laanemets, Anu Førsteamanuensis +47-22854906 anu.laanemets@iln.uio.no
Bilde av Eirin Cathrine Lade Lade, Eirin Cathrine Informasjonskonsulent - i permisjon + 47 22850440 e.c.lade@media.uio.no Kommunikasjon, Arrangementer, Eksterne relasjoner
Lamers, Han Førsteamanuensis han.lamers@ifikk.uio.no
Bilde av Dana Ryan Lande Lande, Dana Ryan Postdoktor +47-22854074 d.r.lande@ilos.uio.no
Bilde av Even Lange Lange, Even +47-22856176 +47-95077051 even.lange@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Moderne historie, Økonomisk historie, Skipsfart
Bilde av Katharina Lange Lange, Katharina Bildearkivar +47-22855239 katharina.lange@ifikk.uio.no Billedarkiv, Kunsthistorie, Digitale læringsressurser, Digital humaniora, Databaser, Katalogisering, Forskningsstøtte
Bilde av Kari Langseth Langseth, Kari Studiekonsulent for religionshistorie +47-22844403 kari.langseth@ikos.uio.no Studieadministrasjon, Emner, Eksamen, Delstudier i utlandet, Veiledning, Studieplaner, Opptak, Tilrettelegging
Langseth, Solfrid Oppedal Førstekonsulent +47 22 84 44 33 s.o.langseth@hf.uio.no Arkiv, ePhorte
Bilde av Bente  Larsen Larsen, Bente Professor +47-22856734 +4525134764 bente.larsen@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Estetikk, Billedkunst efter 1800, Modernisme, Modernitet, Kunstteori, Kunsthistorieforeleser
Bilde av Eirinn Larsen Larsen, Eirinn Førsteamanuensis +47-22857205 92226993 eirinn.larsen@iakh.uio.no Historie, Moderne Historie, Kjønnshistorie, Politisk historie, Økonomisk historie, Kunnskapshistorie, Følelseshistorie, Historiografi, Teori og metode
Larsen, Lisbeth Internasjonaliseringskonsulent +47-22854198 lisbeth.larsen@ilos.uio.no Internasjonalt samarbeid
Bilde av Ragnar Holst Larsen Larsen, Ragnar Holst Rådgiver +47-22844738 ragnahl@iakh.uio.no Studieadministrasjon, Opptak, Veiledning, Permisjon, Deltidsstudier, Semesterstart, Disputas, PhD, Forskningsadministrasjon, Tilrettelegging, Undervisningsplanlegging, Eksamen
Larsson, Ida Professor 228 57919 ida.larsson@iln.uio.no Nordisk språkvitskap, Lingvistikk, Syntaks, Språkhistorie
Bilde av Olivier Lartillot Lartillot, Olivier Forsker +47-22854747 +4552526368 +4552526368 olivier.lartillot@imv.uio.no
Lassen, Bente Professor emeritus +47-22856843 bente.lassen@ifikk.uio.no Klassiske språk
Lausund, Olav Professor emeritus olav.lausund@ilos.uio.no
Bilde av Vera Lazzaretti Lazzaretti, Vera Postdoktor +47-22854776 vera.lazzaretti@ikos.uio.no South Asia, India, Comsopolitanism, Hinduism, Anthropology, Pilgrimage, Religion and politics, Cultural heritage
Bilde av Simon Pierre Louis Lebouteiller Lebouteiller, Simon Pierre Louis Førsteamanuensis s.p.l.lebouteiller@iakh.uio.no History, Viking Age, Vikings, Medieval Scandinavia, Medieval Studies, Medieval History, Norse literature, Political culture, Diplomacy, Peace, Peacemaking, Rituals
Bilde av Siren Leirvåg Leirvåg, Siren Universitetslektor, Undervisningsleder Teatervitenskap, Teaterhistorie, Dramaturgi
Bilde av David Levin Levin, David Professor II dlevin@uchicago.edu
Bilde av Brynjar Lia Lia, Brynjar Professor +47-22857191 brynjar.lia@ikos.uio.no Midtøsten, Islamisme, Jihadisme, SIMS
Bilde av Einar Lie Lie, Einar Professor 2285 7562 einar.lie@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Økonomisk historie, Økonomisk politikk, Næringslivshistorie, Bank- og pengehistorie
Bilde av Ida Kamilla Lie Lie, Ida Kamilla Stipendiat +47-22854866 452 88 922 i.k.lie@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Designhistorie, Design og arkitektur, Scandinavian Design, Industrial Design
Bilde av Astrid Lied Lied, Astrid Seniorrådgiver +47 22 85 76 08 a.c.lied@ifikk.uio.no Studieadministrasjon, Felles Studentsystem FS, TP
Bilde av Lena Liepe Liepe, Lena Professor +47-22856149 lena.liepe@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Middelalder, Ikonografi, Billedtolkning og billedforståelse, Bokmaleri, Historiografi, Museer og museologi, Bild og kult, Kunsthistorieforeleser
Bilde av Gunnar Liestøl Liestøl, Gunnar Professor +47-22850439 gunnar.liestol@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Mobile medier, Genre Design, Utvidet virkelighet, Lokasjonsbasert medier, Retorikk
Bilde av Chieh-Ting Lin Lin, Chieh-Ting Universitetslektor +47-22854781 c.t.lin@ikos.uio.no Kinesisk
Bilde av Trude Lind Lind, Trude Studieteamkoordinator og studiekonsulent Sør-Asia 228 58105 trude.lind@ikos.uio.no Studieadministrasjon, emner, eksamen, veiledning, opptak, studieplaner, delstudier i utlandet, stedfortreder for studieleder
Bilde av Monika Lindbekk Lindbekk, Monika Universitetslektor monika.lindbekk@ikos.uio.no
Bilde av Hanne Katrine  Lindemann Lindemann, Hanne Katrine Studieleder 22 85 84 36 h.k.lindemann@ifikk.uio.no Studieadministrasjon, Studieveiledning, Opptak, Mottak av studenter, Kompetansesamtale, Studiekvalitet
Bilde av Øystein Linnebo Linnebo, Øystein Professor +47-22856961 +47-46660036 oystein.linnebo@ifikk.uio.no Filosofi, Logikk, Metafysikk, Språkfilosofi, Frege
Bilde av Roar Lishaugen Lishaugen, Roar Førsteamanuensis +47-22845883 roar.lishaugen@ilos.uio.no Tsjekkisk, Sentral-Europa, Lesehistorie, Bokhistorie, Cultural Studies, Diskursanalyse
Bilde av Álvaro Llosa Sanz Llosa Sanz, Álvaro Førsteamanuensis +47-22855532 +47 22 85 55 32 a.l.sanz@ilos.uio.no Spansk, Bokhistorie, Spanskspråklig litteratur, Litteratur og medier, Retorikk, Renessanselitteratur, Nettpublisering, Digital humaniora
Bilde av Galina Loginova Loginova, Galina Seniorkonsulent +47-22845874 galina.loginova@hf.uio.no Økonomi, Budsjett
Bilde av Graciete S. C. Londrim Londrim, Graciete S. C. Seniorkonsulent +47-22856019 gslondri@hf.uio.no Studieadministrasjon, internasjonalisering, innreisende studenter, portugisisk språk
Lopez Rios, Mexitli Nayeli Stipendiat +47-22856909 m.n.l.rios@ilos.uio.no
Bilde av Einhart  Lorenz Lorenz, Einhart Professor emeritus 22857206 einhart.lorenz@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Europeisk historie, Jødenes historie, Høyrepopulisme
Bilde av Svein Erling Lorås Lorås, Svein Erling Emeritus s.e.loras@ilos.uio.no
Bilde av Mala Loth Loth, Mala Stipendiat mala.loth@iakh.uio.no Historie, history
Bilde av Jakob Lothe Lothe, Jakob Professor +47-22856897 jakob.lothe@ilos.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Engelsk litteratur, Engelskspråklig litteratur, Narrativ teori, Narratology, Modernisme, Postcolonial studies, Filmteori, Holocaust-studiar, Narrativ etikk, Litteratur og menneskerettar, Joseph Conrad, Virginia Woolf, James Joyce, Franz Kafka, W.G. Sebald
Bilde av Mark Luccarelli Luccarelli, Mark Førsteamanuensis +47-22856724 mark.luccarelli@ilos.uio.no
Bilde av Christine Myrdal Lukash Lukash, Christine Myrdal Stipendiat +47-22845755 c.m.lukash@ilos.uio.no Russisk, Russland, Migrasjon, Immigrasjon, Medier og samfunn
Bilde av Ellen Cathrine Lund Lund, Ellen Cathrine Seniorrådgiver +47-22856194 +47 911 58 122 e.c.lund@iakh.uio.no norgeshistorie, samtidshistorie, kvinnehistorie
Bilde av Julie Lund Lund, Julie Førsteamanuensis +47-22841941 julie.lund@iakh.uio.no Arkeologi, Vikingtid, Middelalder, Historisk arkeologi
Bilde av Michael Lundblad Lundblad, Michael Professor +47-22856007 michael.lundblad@ilos.uio.no Litteratur, Engelskspråklig litteratur, Amerikansk litteratur
Bilde av Knut Lundby Lundby, Knut Professor +47-22840704 +47-90083803 knut.lundby@media.uio.no Medier og religion, Ytringsfrihet og demokrati
Bilde av Chantal Lyche Lyche, Chantal Professor emeritus chantal.lyche@ilos.uio.no Fransk, Fransk språk, Fransk fonologi, Franske dialekter
Bilde av Alexander Kristoffersen Lykke Lykke, Alexander Kristoffersen Stipendiat a.k.lykke@iln.uio.no Lingvistikk, Språkvitenskap, Språkendring, Amerika-norsk, Arvespråk, Historisk Språkvitenskap, Morfologi, Syntaks, Norrønt språk
Bilde av Charlotte Lysa Lysa, Charlotte Stipendiat +47-22854728 charlotte.lysa@ikos.uio.no SIMS