Personer med emneord «Fransk»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Kjerstin Aukrust Aukrust, Kjerstin Førsteamanuensis +47-22854364 +4797699488 kjerstin.aukrust@ilos.uio.no Fransk litteratur, Fransk kultur og samfunn, Fransk politikk, Frankrike, Mai 68, Fransk historie, Litteraturvitenskap, Områdestudier, Fransk
Bilde av Kristin Bjørneboe Eide Eide, Kristin Bjørneboe Seniorkonsulent +47-22856835 k.b.eide@ilos.uio.no Studieadministrasjon, Studieveiledning, Studieplaner, Undervisningsplanlegging, Fransk
Bilde av Chantal Lyche Lyche, Chantal Professor emerita chantal.lyche@ilos.uio.no Fransk, Fransk språk, Frankrike, Fransk fonologi, Franske dialekter
Bilde av Antin Fougner Rydning Rydning, Antin Fougner Professor +47-22856832 a.f.rydning@ilos.uio.no Fransk, Fransk språk, Translatologi, Oversettelse, Oversettelsesprosesser, Konseptuelle metaforer og metonymier
Bilde av Trond Kruke Salberg Salberg, Trond Kruke Professor +47-22856830 48009785 +47-48009785 t.k.salberg@ilos.uio.no Gammelfransk, Fransk, Litteratur
Bilde av Ingse Skattum Skattum, Ingse Professor emerita 228 58514 ingse.skattum@ikos.uio.no Afrika, Fransk
Bilde av Ida Hove Solberg Solberg, Ida Hove Stipendiat +47-22855075 91605474 +47 916 05 474 i.h.solberg@ilos.uio.no Fransk litteratur, Fransk, Litteratur, Oversettelse, Fransk språk, Oversettelsestudier, Engelsk språk
Bilde av Geir Uvsløkk Uvsløkk, Geir Førsteamanuensis +47-22855363 geir.uvslokk@ilos.uio.no Områdestudier, Frankrike, Litteraturvitenskap, Moderne fransk litteratur og filosofi, Litteratur, Kjønn og litteratur, Litteratur og perversjoner, Fransk, Oversettelse, Selvbiografier
Østby, Kathrine Asla Universitetslektor +47-22856140 k.a.ostby@ilos.uio.no Fransk, Fransk språk, Fransk fonetikk og fonologi, Franske dialekter, Sosiolingvistikk, Språkvitenskap, Fransk lingvistikk
Bilde av Cecilie Bjerknes Aarre Aarre, Cecilie Bjerknes Stipendiat +47-22856778 c.b.aarre@ilos.uio.no Den nordiske modellen, Fransk, Journalistikk