Personer med emneord «Islam»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Mona Abdel-Fadil Abdel-Fadil, Mona Postdoktor +47-22850425 mona.abdel-fadil@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Medier og religion, sosialantropologi, religion og kultur, Islam, Islam Online
Bilde av Stephan Guth Guth, Stephan Professor +47-22856783 stephan.guth@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Islam, Tyrkisk, SIMS
Bilde av Albrecht Hofheinz Hofheinz, Albrecht Førsteamanuensis +47-22856854 47285768 albrecht.hofheinz@ikos.uio.no Midtøsten, Islam, Nord-Afrika, Egypt, Sudan, Arabisk, Internett, Arabisk kultur, Manuskriptkultur, SIMS
Bilde av Laila Makboul Makboul, Laila Stipendiat +47-22844512 laila.makboul@ikos.uio.no Midtøsten, Islam, Arabisk, SIMS, Saudi-Arabia
Bilde av Saphinaz Amal Naguib Naguib, Saphinaz Amal Professor emeritus s.a.naguib@ikos.uio.no Kulturhistorie, Museer og museologi, Egypt, Islam, Midtøsten, Kulturmøter, Gammelegyptisk religion, Etnisitet, SIMS
Bilde av Teresa Pepe Pepe, Teresa Førsteamanuensis +47-22854126 teresa.pepe@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Islam, Internett, Sosiale medier, Litteratur, SIMS
Bilde av Nora Stene Stene, Nora Førsteamanuensis +47-22844068 nora.stene@ikos.uio.no Religionshistorie, Kristendom, Islam, Midtøsten, Religion og kjønn, Religion og barn, Den koptiske kirke, SIMS
Bilde av Kari Vogt Vogt, Kari Emerita kari.vogt@ikos.uio.no Religionshistorie, Islam, Koptisk religion, Kjønn og religion, SIMS
Bilde av Ragnhild Johnsrud Zorgati Zorgati, Ragnhild Johnsrud Førsteamanuensis +47-22856855 r.j.zorgati@ikos.uio.no Religionshistorie, Islam, Midtøsten, Nord-Afrika, Litteraturvitenskap, SIMS
Bilde av Olav Gjertsen Ørum Ørum, Olav Gjertsen Stipendiat +47-22854436 92027533 +47 92027533 o.g.orum@ikos.uio.no Arabisk, Hebraisk, Semittisk, Judeoarabisk, Sosiolingvistikk, Islam, Midtøsten, Egypt, SIMS