Personer med emneord «Kulturhistorie»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Arne Bugge Amundsen Amundsen, Arne Bugge Dekan, Professor +47 22857629 +47 92244774 a.b.amundsen@hf.uio.no Kulturhistorie, Folkereligiøsitet, Folklore og folkeminne, Ritualer, Museer og museologi, Norske herregårder
Bilde av Arne Bugge Amundsen Amundsen, Arne Bugge Dekan 22857629 92244774 a.b.amundsen@hf.uio.no Kulturhistorie, Folkereligiøsitet, Folklore og folkeminne, Ritualer, Museer og museologi, Norske herregårder
Bilde av Knut Hermundstad Aukrust Aukrust, Knut Hermundstad Professor +47-22856991 92801554 k.h.aukrust@ikos.uio.no Kulturhistorie, Kulturarv, Folkeminne og folklore, Ritualer, Kirkehistorie, Spansk historie, Populærkultur
Bjordal, Sine Halkjelsvik Stipendiat +47-22858195 s.h.bjordal@ikos.uio.no Kulturhistorie, Tekstvitenskap, Retorikk
Bilde av Brita Brenna Brenna, Brita Professor 228 56932 b.s.brenna@ikos.uio.no Museer og museologi, Kulturhistorie, Naturen og det naturlige, Vitenskapshistorie
Bilde av Mattias Bäckström Bäckström, Mattias Postdoktor +47-22857192 mattias.backstrom@ikos.uio.no Idehistorie, Museer og museologi, Kulturhistorie, Arkitektur- og bygningshistorie, Utstillingsproduksjon
Bilde av Arne Lie Christensen Christensen, Arne Lie Emeritus a.l.christensen@ikos.uio.no Kulturhistorie, Natur- og landskapssyn, Å gå på tur, Fritid, Setra, Hytta, Landstedet, Sosiale klasser.
Bilde av Anne Eriksen Eriksen, Anne Professor +47-22856989 +47-41680140 anne.eriksen@ikos.uio.no Kulturhistorie, Naturen og det naturlige, Folkereligiøsitet, Historieforståelse og minnepolitikk, Museer og museologi, Kollektiv erindring, Medisinhistorie
Bilde av Line Esborg Esborg, Line Førsteamanuensis +47-22854919 line.esborg@ikos.uio.no Kulturhistorie, Folkloristikk, Museologi og kulturarvsstudier. Heksetro og trolldom, Medisinske kulturer, Politisk retorikk/Nasjonalisme, Historieforståelse og minnepolitikk, Folklore og folkeminne, Feltarbeid, Norsk folkeminnesamling (NFS)
Bilde av Kjetil Fallan Fallan, Kjetil Professor +47-22858613 +47-90937874 kjetil.fallan@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Designhistorie, Design og arkitektur, Kulturhistorie, Populærkultur, Modernisme, Modernitet, Kunsthistorieforeleser
Bilde av Anders Gustavsson Gustavsson, Anders Professor emeritus 22855586 anders.gustavsson@ikos.uio.no Kulturhistorie, Folkereligiøsitet, Folkeminne og folklore, Kulturmøter, Ritualer, Museer og museologi, Kystkultur, Kulturarv, Turisme
Bilde av Søren Handberg Handberg, Søren Førsteamanuensis +47-22841909 +47 22841909 soren.handberg@iakh.uio.no Klassisk arkeologi, Arkeologi, Middelhavsarkeologi, Kulturhistorie, Gresk og romersk historie, Antikken
Bilde av Bjarne Hodne Hodne, Bjarne Professor emeritus bjarne.hodne@ikos.uio.no Kulturhistorie, Kulturarv, Nasjonalisme, Ritualer, Folkelig dikting og fortelling, Folklore og folkeminne, Kulturpolitikk
Bilde av Ørnulf Hodne Hodne, Ørnulf Gjesteforsker 228 56990 Kulturhistorie, Folklore og folkeminne, Ritualer, Heksetro og trolldom, Folkemedisin, Eventyr og sagn
Bilde av Susann Holmberg Holmberg, Susann Stipendiat susann.holmberg@iakh.uio.no Historie, Tidlig moderne historie, Kunnskapshistorie, Kulturhistorie
Bilde av Joanna Iranowska Iranowska, Joanna Stipendiat +47-22855235 joanna.iranowska@ikos.uio.no Museer og museologi, Kulturarv, Arkiv, Digitalisering, Digital humaniora, Kulturhistorie
Bilde av Dirk Johannsen Johannsen, Dirk Førsteamanuensis +47-22844076 dirk.johannsen@ikos.uio.no Kulturhistorie, Folkereligiøsitet, Trolldom, Narratologi, Folkeminne og folklore, Religionsteori
Bilde av Helge Jordheim Jordheim, Helge Professor +47-22856904 helge.jordheim@ikos.uio.no Kulturhistorie, Globalhistorie
Bilde av Lill-Ann Körber Körber, Lill-Ann Postdoktor +47 2285 4295 +47 91996819 l.a.korber@iln.uio.no Nordisk litteratur, Postkolonialisme, Kunsthistorie, Kulturhistorie
Bilde av Aine Mangaoang Mangaoang, Aine Postdoktor +47-22854758 aine.mangaoang@imv.uio.no Musikkvitenskap, Kulturhistorie, Media, Populærmusikk, Musikkhistorie, Musikk og medier, Ethnomusicology, Nordic
Bilde av Max Naderer Naderer, Max Stipendiat max.naderer@iakh.uio.no Historie, Middelalder, Skandinavia, Kulturhistorie, Politisk kultur, Norge
Bilde av Saphinaz Amal Naguib Naguib, Saphinaz Amal Professor emeritus 22854718 Privat: 22 50 11 39 s.a.naguib@ikos.uio.no Kulturhistorie, Museer og museologi, Egypt, Islam, Midtøsten, Kulturmøter, Gammelegyptisk religion, Etnisitet, SIMS
Bilde av Marie  Nicolaisen ( I permisjon)  Nicolaisen ( I permisjon) , Marie marie.nicolaisen@ikos.uio.no Studieadministrasjon, Emner, Eksamen, Delstudium i utlandet, Veiledning, Studieplaner, Opptak, Internasjonalisering, Kulturhistorie
Bilde av Ane Ohrvik Ohrvik, Ane Førsteamanuensis +47-22857837 ane.ohrvik@ikos.uio.no Kulturhistorie, Kulturmøter, Folkereligiøsitet, Bokhistorie, Heksetro og trolldom, Ritualer, Medisinhistorie, Nærlesning
Bilde av Janne Werner Olsrud Olsrud, Janne Werner Stipendiat +47-22854684 j.w.olsrud@ikos.uio.no Museer og museologi, Praksis, Kulturhistorie, Materiell kultur