Personer med emneord «Leksikografi»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Olaf Almenningen Almenningen, Olaf +47-22854392 olaf.almenningen@iln.uio.no Norsk språk, Redaktør, Leksikografi, Sosiolingvistikk, Språkhistorie
Bilde av Ruth E Vatvedt Fjeld Fjeld, Ruth E Vatvedt Professor +47-22854385 +47-90564594 r.e.v.fjeld@iln.uio.no Leksikografi, Nordisk språk, Norsk språk, Kvinnespråk, Banning
Bilde av Oddrun Grønvik Grønvik, Oddrun forskar (hovudredaktør) - Norsk Ordbok 2014 +47 22 85 43 27 +47 95 13 13 89 oddrun.gronvik@iln.uio.no Nordistikk, Nordisk språk, Leksikografi, Morsmålsleksikografi, Afrikanske språk
Bilde av Kjersti Wictorsen Kola Kola, Kjersti Wictorsen Universitetslektor +47-22856095 97146791 +47-97146791 k.w.kola@iln.uio.no Språkvitenskap, Norsk språk, Sosiolingvistikk, Språknormering, Leksikografi
Bilde av Anastasia Maravela Maravela, Anastasia Professor +47-22856843 anastasia.maravela@ifikk.uio.no Klassiske språk, Antikken, Gresk, Epos, Lyrikk, Papyrologi, Antikkens medisin, Edisjonsfilologi, Narrativanalyse, Intertekstualitet, Semantikk, Leksikografi
Bilde av Christian-Emil Smith Ore Ore, Christian-Emil Smith Førsteamanuensis +47-22856968 90117410 90117410 c.e.s.ore@iln.uio.no Digitial humaniora, Humanistisk informatikk, Leksikografi, Afrikanske språk, Tekstkoding, Edisjonsfilologi, Begrepsmodellering, Ontologi, Informsjonsarkitektur
Bilde av Lars Sigurdsson Vikør Vikør, Lars Sigurdsson professor (hovudredaktør) - Norsk Ordbok 2014 +47 22 85 43 29 l.s.vikor@iln.uio.no Norsk språk, Nordgermanske språk, Nynorsk, Leksikografi, Språkhistorie, Språkplanlegging, Indonesisk
Bilde av Dagfinn Worren Worren, Dagfinn Professor emeritus +47 41 02 32 19 dagfinn.worren@iln.uio.no Nordisk språkvitskap, Leksikografi, Nynorsk