Personer med emneord «Populærkultur»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Knut Hermundstad Aukrust Aukrust, Knut Hermundstad Professor +47-22856991 92801554 k.h.aukrust@ikos.uio.no Kulturhistorie, Kirkehistorie, Kulturarv, Folkeminne og folklore, Populærkultur, Ritualer, Spansk historie
Bilde av Andreas Nilsen Ervik Ervik, Andreas Nilsen Stipendiat 93042451 a.n.ervik@media.uio.no Medieøkologi, Sosiale medier, Medieestetikk, Populærkultur
Bilde av Kjetil Fallan Fallan, Kjetil Professor +47-22858613 +47-90937874 kjetil.fallan@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Designhistorie, Design og arkitektur, Kulturhistorie, Populærkultur, Modernisme, Modernitet, Kunsthistorieforeleser
Bilde av Anja Nylund Hagen Hagen, Anja Nylund Postdoktor +47-22850469 +47-91164716 91164716 a.n.hagen@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Populærkultur, Mobile medier, Strømmetjenester, Sosiale medier, Musikk og medier, Medieteknologi, Medieinnovasjon, Mediebruk og mediepåvirkning, Barn og unges mediebruk, metode, Musikkbransje, Mediebransjene, Arbeidsliv, hverdagsliv
Bilde av Yngvar Kjus Kjus, Yngvar Førsteamanuensis +47-92084733 yngvar.kjus@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Medieinnovasjon, Musikk, Populærkultur, Teknologi, Medie- og kulturpolitikk, Regulering
Bilde av Maria Moseng Moseng, Maria 45066171 maria.moseng@media.uio.no Film TV og radio, Medier og etikk, Filmteori, Populærkultur, Medieestetikk, Medieteknologi
Bilde av Arnt Maasø Maasø, Arnt Førsteamanuensis +47-22850419 41420825 41420825 arnt.maaso@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Medieinnovasjon, Medieteknologi, Mobile medier, Strømmetjenester, Mediebransjene, Populærkultur, Populærmusikk
Bilde av Dick Stegewerns Stegewerns, Dick Førsteamanuensis +47-22857121 dick.stegewerns@ikos.uio.no Japan, Japansk, Populærkultur, Filmhistorie
Bilde av Trine Syvertsen Syvertsen, Trine Professor 97505843 +47-9750 5843 trine.syvertsen@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Mediebransjene, Mediehistorie, Populærkultur, Medie- og kulturpolitikk, Film TV og radio
Bilde av Guro Torget Torget, Guro Universitetslektor 45279088 guro.torget@media.uio.no Populærkultur, Dataspill, Kjønn og seksualitet, Tekstanalyse
Bilde av Julianne Q. M. Yang Yang, Julianne Q. M. Gjennomføringsstipendiat julianne.yang@iln.uio.no Skandinavisk film, Film, ScanGuilt, Populærkultur, Filmvitenskap, Reality TV
Bilde av Espen Ytreberg Ytreberg, Espen Professor +47-22850421 +47-90641319 espen.ytreberg@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Populærkultur, Medienes organisasjoner, Mediehistorie, Medie- og kommunikasjonsteori, Film TV og radio
Bilde av Kim Johansen Østby Østby, Kim Johansen Førstelektor +47-22850464 +4799501298 k.j.ostby@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Dataspill, Populærkultur, Medieestetikk, Tekstanalyse, Kjønn og seksualitet