Personer med emneord «Sosiolingvistikk»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av André Nilsson Dannevig Dannevig, André Nilsson Vitenskapelig assistent a.n.dannevig@iln.uio.no Lingvistikk, Sosiolingvistikk, Norsk som andrespråk, NOAS, Andrespråkstilegnelse, Andrespråkslæring og -undervisning
Bilde av Jacob Høigilt Høigilt, Jacob Førsteamanuensis +47-22854429 41256832 jacob.hoigilt@ikos.uio.no arabisk, SIMS, nyhetsmedier, islamisme, sosiale bevegelser, sosiolingvistikk, Midtøsten
Bilde av Eva Marie Håland Håland, Eva Marie Stipendiat +47-22854456 e.m.haland@ikos.uio.no Arabisk, Sosiolingvistikk, Dialektologi, SIMS
Bilde av Gunvor Mejdell Mejdell, Gunvor Professor emeritus gunvor.mejdell@ikos.uio.no Midtøsten, Sosiolingvistikk, Oversettelsesstudier, SIMS, Arabisk
Bilde av Jacob Thaisen Thaisen, Jacob Førsteamanuensis +47-22845882 jacob.thaisen@ilos.uio.no Engelsk språk, Språkhistorie, Manuskriptkultur i middelalderen, Skriftsystem, Sosiolingvistikk, Datalingvistikk, Dialektologi
Bilde av Arne Torp Torp, Arne Professor emeritus 99308790 99308790 arne.torp@iln.uio.no Språkhistorie, Sosiolingvistikk, Norsk språk, Skandinaviske dialektar, Norskfaget, Nordisk språk, Språkvitenskap
Bilde av Emel Türker-Van der Heiden Türker-Van der Heiden, Emel Førstelektor stilling (Førsteamanuensis i Tyrkisk, 20% stilling) +47-22857735 e.t.v.d.heiden@ikos.uio.no Tospråklighet, Midtøsten, SIMS, Tyrkisk, Lingvistikk, Sosiolingvistikk, Kodeveksling
Bilde av Ewa Wapinska Wapinska, Ewa Universitetslektor +47-22844036 ewa.wapinska@iln.uio.no flerspråklighet, flerkulturell pedagogikk og didaktikk, Norsk for internasjonale studenter, kontrastiv grammatikk, CEFR, sosiolingvistikk
Bilde av Olav Gjertsen Ørum Ørum, Olav Gjertsen Stipendiat +47-22854436 92027533 +47 92027533 o.g.orum@ikos.uio.no Islam, Arabisk, Judeoarabisk, Midtøsten, Egypt, Semittisk, Hebraisk, Sosiolingvistikk, SIMS