Personer med emneord «Vitenskapshistorie»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Peder Anker Anker, Peder Professor II +47-22854415 +47-93446056 peder.anker@iakh.uio.no Historie, miljøhistorie, klima, Vitenskapshistorie, Design og arkitektur
Bilde av Edgeir Benum Benum, Edgeir Professor emeritus e.r.benum@iakh.uio.no Historie, Vitenskapshistorie, Politisk historie, Moderne historie, Universitetshistorie
Bilde av Brita Brenna Brenna, Brita Professor +47-22856932 brita.brenna@ikos.uio.no Museer og museologi, Kulturhistorie, Naturen og det naturlige, Vitenskapshistorie
Collett, John Peter Professor +47-22857455 j.p.collett@iakh.uio.no Historie, Universitetshistorie, Moderne historie, Vitenskapshistorie
Bilde av Lutz Eberhard Edzard Edzard, Lutz Eberhard Professor II +47-22844836 l.e.edzard@ikos.uio.no Hebraisk, Midtøsten, Semittisk, Språkvitenskap, Arabisk, Akkadisk, Amharisk, Vitenskapshistorie
Bilde av Robert Marc Friedman Friedman, Robert Marc Professor +47-22854205 91639068 +4791639068 r.m.friedman@iakh.uio.no Polarhistorie, Historie, kunnskapshistorie, Universitetshistorie, Vitenskapshistorie
Bilde av Jan Eivind Myhre Myhre, Jan Eivind +47-22854467 48423304 48423304 j.e.myhre@iakh.uio.no 1800-tallet, barndomshistorie, profesjonshistorie, vitenskapshistorie, historiografi, Historie, 1900-tallet, sosialhistorie, byhistorie
Bilde av Olav Njølstad Njølstad, Olav Professor II - Historie +47 22854415 97675260 97675260 on(a)nobel.no Historie, Utenrikspolitikk, USA, krig og konflikt, vitenskapshistorie, Samtidshistorie, norgeshistorie, verdenshistorie
Bilde av Ellef Prestsæter Prestsæter, Ellef Stipendiat ellef.prestsater@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Avantgarde, Modernisme, Vitenskapshistorie, Medievitenskap, Visuell kultur, Bilde, Arkivteori