Alle vitenskapelig ansatte på HF - Side 5

Personer 101 - 125 av 738
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Elena Chiti Chiti, Elena Postdoktor +47-22855591 elena.chiti@ikos.uio.no Arabic Literature, SIMS, Arabic, The Middle East, Cultural History, Egypt, Arab revolutions
Bilde av Arne Lie Christensen Christensen, Arne Lie Emeritus a.l.christensen@ikos.uio.no Kulturhistorie, Natur- og landskapssyn, Å gå på tur, Fritid, Setra, Hytta, Landstedet, Sosiale klasser.
Bilde av Lars Christie Christie, Lars Førsteamanuensis + 4722855996 /+4799792255 lars.christie@ifikk.uio.no Filosofi
Bilde av Morten Christophersen Christophersen, Morten Førstelektor +47 22 85 47 53 +47 917 57 233 b.m.christophersen@imv.uio.no Satslære, Musikkarv, Filmmusikk, Musikkvitenskap, Klassisk- og samtidsmusikk
Cicin-Sain, Visnja Stipendiat +47-22855619 visnja.cicin-sain@ilos.uio.no
Collett, John Peter Professor +47-22857455 j.p.collett@iakh.uio.no Historie, Universitetshistorie, Moderne historie, Vitenskapshistorie
Bilde av Julian Cosmes-Cuesta Cosmes-Cuesta, Julian Universitetslektor +47-22856772 julian.cosmes-cuesta@ilos.uio.no Podcast, Spansk, Spansk grammatikk, Spansk språk
Bilde av Sheila Coulson Coulson, Sheila Førsteamanuensis +47-22841906 sheila.coulson@iakh.uio.no Arkeologi, Steinalder
Cubitt, Sean Professor II sean.cubitt@media.uio.no
Bilde av Giuliano D'Amico D'Amico, Giuliano Førsteamanuensis +47-22858689 giuliano.damico@ibsen.uio.no Resepsjon, Ibsen, Bokhistorie, Nordisk litteratur, Oversettelsestudier, Vestlig esoterisme, litteratursosiologi
Bilde av Hans Fredrik  Dahl Dahl, Hans Fredrik Professor Emeritus h.f.dahl@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Mediehistorie, Medieestetikk, Medieteorier
Bilde av Sofia  Dahl Dahl, Sofia Førsteamanuensis II sof@create.aau.dk
Bilde av Eldrid Daljord Daljord, Eldrid Universitetslektor eldrid.daljord@iln.uio.no Norsk som andrespråk
Bilde av Anne Danielsen Danielsen, Anne Professor, Senterleder RITMO +47 22 85 47 51 +47 482 14 002 anne.danielsen@imv.uio.no Musikkvitenskap, Populærmusikk, Afroamerikansk musikk, Rytme og groove, Musikkognisjon, Musikkanalyse, Musikkteknologi, Medier og musikk, Samfunn og musikk
Bilde av Kyle Devine Devine, Kyle Førsteamanuensis +47-22854060 kyle.devine@imv.uio.no
Bilde av Panagiotis Dimas Dimas, Panagiotis Professor +47-22857918 panagiotis.dimas@ifikk.uio.no Filosofi, Ex.phil.
Bilde av Ståle Dingstad Dingstad, Ståle Professor +47-22 85 67 87 stale.dingstad@iln.uio.no Litteraturhistorie, Norske forfattere, Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Sakprosa
Bilde av Hildegunn Dirdal Dirdal, Hildegunn Førsteamanuensis +47-22858274 hildegunn.dirdal@ilos.uio.no Engelsk, Andrespråkstilegnelse, Grammatikk, Oversettelse, Pragmatikk
Dorje, Lotan Stipendiat +47 96 75 63 21 luodand@hf.student.uio.no
Bilde av Gianina Druta Druta, Gianina Stipendiat +40-729657829 gianina.druta@ibsen.uio.no Ibsen, Rumensk teater, Digital humaniora, Resepsjonsstudier, IbsenStage
Bilde av Øyvin Dybsand Dybsand, Øyvin Førsteamanuensis +47 22 85 46 59 99294038 oyvin.dybsand@imv.uio.no Musikklivshistorie, Norsk musikk, Klassisk-romantisk musikk, Musikkhistorie, Musikkanalyse, Hørelære
Bilde av Signe Oksefjell Ebeling Ebeling, Signe Oksefjell Professor +47-22857116 s.o.ebeling@ilos.uio.no Engelsk språk, Systemisk-funksjonell Lingvistikk, Engelsk, Innlærerspråk, Korpusutvikling, Korpusdesign, Korpuslingvistikk, Moderne engelsk grammatikk, Kontrastiv lingvistikk
Bilde av Bettina Ebert Ebert, Bettina Stipendiat +47-22841920 bettina.ebert@iakh.uio.no Konservering, Middelader, Lacquer, Vietnamesisk kunst
Edgren, Henrik Førsteamanuensis henrik.edgren@ifikk.uio.no
Bilde av Peter Edwards Edwards, Peter Instituttleder +47 995 26 475 peter.edwards@imv.uio.no Modernisme, Musikkestetikk, modernisme/postmodernisme, Klassisk- og samtidsmusikk, Musikkhistorie, Musikkanalyse, Samfunn og musikk, Musikkvitenskap