Alle vitenskapelig ansatte på HF - Side 5

Personer 101 - 125 av 750
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Bodhisattva Chattopadhyay Chattopadhyay, Bodhisattva Postdoktor +47-22857415 bodhisattva.chattopadhyay@ikos.uio.no Science Fiction, South Asia, Colonial Bengal, Bengal Renaissance, English literature, Modernism, Postcolonialism
Bilde av Elena Chiti Chiti, Elena Postdoktor +47-22855591 elena.chiti@ikos.uio.no The Middle East, Cultural History, Arabic, Arabic Literature, Arab revolutions, Egypt, SIMS
Bilde av Arne Lie Christensen Christensen, Arne Lie Emeritus a.l.christensen@ikos.uio.no Kulturhistorie, Natur- og landskapssyn, Å gå på tur, Fritid, Setra, Hytta, Landstedet, Sosiale klasser.
Bilde av Lars Christie Christie, Lars Førsteamanuensis + 4722855996 /+4799792255 lars.christie@ifikk.uio.no Filosofi
Bilde av Morten Christophersen Christophersen, Morten Førstelektor +47 22 85 47 53 +47 917 57 233 b.m.christophersen@imv.uio.no Musikkvitenskap, Satslære, Musikkarv, Klassisk- og samtidsmusikk, Filmmusikk
Cicin-Sain, Visnja Stipendiat +47-22855619 visnja.cicin-sain@ilos.uio.no
Bilde av Terje Colbjørnsen Colbjørnsen, Terje Postdoktor +47-22850469 99565890 terje.colbjornsen@media.uio.no Medieinnovasjon, Medier og kommunikasjon, Medieøkonomi, Medie- og kulturpolitikk og regulering, Medienes organisasjoner
Collett, John Peter Professor +47-22857455 j.p.collett@iakh.uio.no Historie, Universitetshistorie, Moderne historie, Vitenskapshistorie
Bilde av Julian Cosmes-Cuesta Cosmes-Cuesta, Julian Universitetslektor +47-22856772 julian.cosmes-cuesta@ilos.uio.no Spansk, Spansk språk, Spansk grammatikk, Podcast
Bilde av Sheila Coulson Coulson, Sheila Førsteamanuensis +47-22841906 sheila.coulson@iakh.uio.no Arkeologi, Steinalder
Cubitt, Sean Professor II sean.cubitt@media.uio.no
Bilde av Giuliano D'Amico D'Amico, Giuliano Førsteamanuensis +47-22858689 giuliano.damico@ibsen.uio.no Ibsen, Nordisk litteratur, Vestlig esoterisme, Oversettelsestudier, Bokhistorie, Resepsjon, litteratursosiologi
Bilde av Hans Fredrik  Dahl Dahl, Hans Fredrik Professor Emeritus h.f.dahl@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Mediehistorie, Medieestetikk, Medieteorier
Bilde av Sofia  Dahl Dahl, Sofia Førsteamanuensis II sof@create.aau.dk
Bilde av Anne Danielsen Danielsen, Anne Professor, Senterleder RITMO +47 22 85 47 51 +47 482 14 002 anne.danielsen@imv.uio.no Musikkvitenskap, Populærmusikk, Afroamerikansk musikk, Rytme og groove, Musikkognisjon, Musikkanalyse, Musikkteknologi, Medier og musikk, Samfunn og musikk
Dannevig, André Nilsson Universitetslektor a.n.dannevig@iln.uio.no
Darrieulat, Olivier Jean D Førsteamanuensis +47-22844123 o.j.d.darrieulat@ilos.uio.no Frankrike, Fransk kultur og samfunn, Frankrikes økonomiske historie i det 19. og 20. århundre, Bedriftshistorie
Bilde av Kyle Devine Devine, Kyle Førsteamanuensis +47-22854060 kyle.devine@imv.uio.no
Bilde av Panagiotis Dimas Dimas, Panagiotis Professor - Filosofi 22857918 panagiotis.dimas@ifikk.uio.no Filosofi, Ex.phil.
Bilde av Ståle Dingstad Dingstad, Ståle Professor +47-22 85 67 87 stale.dingstad@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Norske forfattere, Sakprosa
Bilde av Hildegunn Dirdal Dirdal, Hildegunn Førsteamanuensis +47-22858274 hildegunn.dirdal@ilos.uio.no Engelsk, Grammatikk, Pragmatikk, Oversettelse, Andrespråkstilegnelse
Dorje, Lotan Stipendiat +47 96 75 63 21 luodand@hf.student.uio.no
Bilde av Gianina Druta Druta, Gianina Stipendiat +40-729657829 gianina.druta@ibsen.uio.no Ibsen, Rumensk teater, Digital humaniora
Bilde av Øyvin Dybsand Dybsand, Øyvin Førsteamanuensis +47 22 85 46 59 oyvin.dybsand@imv.uio.no Norsk musikk, Musikklivshistorie, Klassisk-romantisk musikk, Musikkhistorie, Musikkanalyse, Hørelære
Bilde av Signe Oksefjell Ebeling Ebeling, Signe Oksefjell Professor +47-22857116 s.o.ebeling@ilos.uio.no Engelsk, Engelsk språk, Moderne engelsk grammatikk, Korpuslingvistikk, Korpusutvikling, Korpusdesign, Kontrastiv lingvistikk, Systemisk-funksjonell Lingvistikk, Innlærerspråk