Alle vitenskapelig ansatte på HF - Side 6

Personer 126 - 150 av 727
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Åsmund Egge Egge, Åsmund Professor emeritus +47-92436216 asmund.egge@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Moderne russisk historie, Kommunismens historie
Bilde av Halvor Eifring Eifring, Halvor Professor +47-22857703 halvor.eifring@ikos.uio.no Kina, Kinesisk, Språkmøter, Meditasjon, Zen, Taiwan
Bilde av Ragnhild Eikli Eikli, Ragnhild Førstelektor +47-22845925 99418192 99418192 ragnhild.eikli@ilos.uio.no Britisk litteratur, Skjønnlitterær oversettelse, Dickens, Novellesjangeren
Bilde av Mattias Ekman Ekman, Mattias Postdoktor +47-22844742 +47-932 00 252 mattias.ekman@ikos.uio.no Museer og museologi, Minnestudier, Kunnskapshistorie, Museumstudier, Arkitektur- og bygningshistorie, Arkitekturteori, Kulturarvsstudier, Mnemologi, Kulturhistorie, Kollektiv hukommelse, Kulturell hukommelse, Monument, Minnesmerker, Kunst- og raritetskamre
Bilde av Elisabeth Ellingsen Ellingsen, Elisabeth dosent +47 22 85 62 27 (Ekspedisjon) +47 22 85 42 93 elisabeth.ellingsen@iln.uio.no Norsk som andrespråk, Norsk for internasjonale studenter, Norsk litteratur i en flerkulturell kontekst, Andrespråksdidaktikk
Bilde av Eyjólfur Kjalar Emilsson Emilsson, Eyjólfur Kjalar Professor +47-22856959 e.k.emilsson@ifikk.uio.no Filosofi, Antikken
Bilde av Cecilie Endresen Endresen, Cecilie Førsteamanuensis +47-22856706 cecilie.endresen@ikos.uio.no Religionshistorie, Religion og politikk, SIMS
Bilde av Dag Øistein Endsjø Endsjø, Dag Øistein Professor +47-22854918 +47-99043311 d.o.endsjo@ikos.uio.no Religionshistorie, Kristendom, Religion og kjønn, Seksualitetshistorie, Religion og politikk, Menneskerettigheter, Religion og populærkultur, Antikken, Folkereligiøsitet, Ritualer, Død og udødelighet
Bilde av Irene Engelstad Engelstad, Irene +47-22856948 +47 90745898 irene.engelstad@iln.uio.no Nordisk litteratur, Naturalisme, Amalie Skram, Samtidslitteratur, Etikk
Bilde av Hans-Olav Enger Enger, Hans-Olav Professor +47-22856092 h.o.enger@iln.uio.no Språkvitenskap, Nordisk språk, Grammatikk, Språkhistorie, Norsk språk
Bilde av Nicolai Egjar Engesland Engesland, Nicolai Egjar Stipendiat 94811532 n.e.engesland@iln.uio.no Irish philology, Old Norse philology, Medieval Studies
Bilde av Line Cecilie Engh Engh, Line Cecilie Førsteamanuensis +47-22841684 l.c.engh@ifikk.uio.no Idehistorie, Middelalder
Bilde av Sunniva Engh Engh, Sunniva Førsteamanuensis +47-22856269 sunniva.engh@iakh.uio.no Historie
Bilde av Gunn Enli Enli, Gunn Professor +47-22850435 91172952 gunn.enli@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Mediepolitikk, Politisk kommunikasjon, Medieøkonomi, Sosiale medier, Reality-TV, Mediehistorie
Bilde av Johannes Due Enstad Enstad, Johannes Due Postdoktor +47-22854497 j.d.enstad@ilos.uio.no Russland, Sovjetunionen, moderne historie, høyreekstremisme, terrorisme
Bilde av Anne Eriksen Eriksen, Anne Professor +47-22856989 +47-41680140 anne.eriksen@ikos.uio.no Kulturhistorie, Naturen og det naturlige, Folkereligiøsitet, Historieforståelse og minnepolitikk, Museer og museologi, Kollektiv erindring, Medisinhistorie
Bilde av Asbjørn Eriksen Eriksen, Asbjørn Professor +47 22 85 47 69 a.o.eriksen@imv.uio.no Musikkvitenskap, Musikkhistorie, Russisk musikk, Norsk musikk, Musikkanalyse, Musikkteori
Bilde av Andreas Nilsen Ervik Ervik, Andreas Nilsen Stipendiat 93042451 a.n.ervik@media.uio.no Medieøkologi, Sosiale medier, Medieestetikk, Populærkultur
Bilde av Line Esborg Esborg, Line Førsteamanuensis +47-22854919 line.esborg@ikos.uio.no Kulturhistorie, Folkloristikk, Museologi og kulturarvsstudier. Heksetro og trolldom, Medisinske kulturer, Politisk retorikk/Nasjonalisme, Historieforståelse og minnepolitikk, Folklore og folkeminne, Feltarbeid, Norsk folkeminnesamling (NFS)
Bilde av Charles Melvin Ess Ess, Charles Melvin Professor +47-22850404 c.m.ess@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Nye Medier, Informasjonsetikk, Demokratisering, Medier og religion
Bilde av Frank Esser Esser, Frank Professor II frank.esser@media.uio.no Politisk kommunikasjon
Etelämäki, Marja Irmeli Førsteamanuensis +47-22859129 m.i.etelamaki@iln.uio.no Samtaleanalyse, Interaksjonell lingvistikk, Kognitiv lingvistikk, Finsk
Bilde av Nina Marie Evensen Evensen, Nina Marie +47-22858687 +47-92060359 n.m.evensen@ibsen.uio.no Henrik Ibsens skrifter, IbsenStage, Ibsen-arkivet, Det virtuelle Ibsen-senteret, Edisjonsfilologi
Bilde av Håkon Evju Evju, Håkon Førsteamanuensis +47-22857211 hakon.evju@ifikk.uio.no Idehistorie, Opplysningstid, Historiografi, Idéhistorie, Politisk idehistorie, Økonomisk idehistorie
Bilde av Carine S.R. Eymundsson Eymundsson, Carine S.R. Stipendiat +47-22851930 40460810 c.s.eymundsson@iakh.uio.no stipendiat arkeologi, Arkeologi