Alle vitenskapelig ansatte på HF - Side 6

Personer 126 - 150 av 750
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Bettina Ebert Ebert, Bettina Stipendiat +47-22841920 bettina.ebert@iakh.uio.no Konservering, Middelader, Lacquer, Vietnamesisk kunst
Bilde av Peter Edwards Edwards, Peter Instituttleder +47 995 26 475 peter.edwards@imv.uio.no Klassisk- og samtidsmusikk, Modernisme, Musikkestetikk, Samfunn og musikk, Musikkhistorie, Musikkanalyse, modernisme/postmodernisme, Musikkvitenskap
Bilde av Lutz Eberhard Edzard Edzard, Lutz Eberhard Professor II +47-22844836 l.e.edzard@ikos.uio.no Midtøsten, Semittisk, Hebraisk, Språkvitenskap, Arabisk, Amharisk, Akkadisk, Vitenskapshistorie
Bilde av Marianne Egeland Egeland, Marianne Professor i allmenn litteraturvitenskap +47-22857938 r.m.egeland@iln.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturformidling
Bilde av Åsmund Egge Egge, Åsmund Professor emeritus +47-92436216 asmund.egge@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Moderne russisk historie, Kommunismens historie
Bilde av Eli Anne Eiesland Eiesland, Eli Anne Vit. ass 95902035 e.a.eiesland@iln.uio.no Lingvistikk, Kognitiv lingvistikk, Morfologi, Norsk språk, Doktorgradsstipendiat
Bilde av Halvor Eifring Eifring, Halvor Professor +47-22857703 halvor.eifring@ikos.uio.no Kina, Kinesisk, Språkmøter, Meditasjon, Zen, Taiwan
Bilde av Ragnhild Eikli Eikli, Ragnhild Førstelektor +47-22845925 99418192 99418192 ragnhild.eikli@ilos.uio.no britisk litteratur, skjønnlitterær oversettelse, Dickens, novellesjangeren
Bilde av Mattias Ekman Ekman, Mattias Postdoktor +47-22844742 +47-932 00 252 mattias.ekman@ikos.uio.no Museer og museologi, Museumstudier, Kollektiv hukommelse, Kulturell hukommelse, Monument, Minnesmerker, Arkitektur- og bygningshistorie, Kunst- og raritetskammer
Bilde av Elisabeth Ellingsen Ellingsen, Elisabeth dosent +47 22 85 42 93 +47 22 85 62 27 (Ekspedisjon) elisabeth.ellingsen@iln.uio.no Norsk som andrespråk, Norsk for internasjonale studenter, Norsk litteratur i en flerkulturell kontekst, Andrespråksdidaktikk
Bilde av Marius Emanuelsen Emanuelsen, Marius Universitetslektor +47-22840686 marius.emanuelsen@ilos.uio.no
Bilde av Eyjólfur Kjalar Emilsson Emilsson, Eyjólfur Kjalar Professor +47-22856959 e.k.emilsson@ifikk.uio.no Filosofi, Antikken
Bilde av Cecilie Endresen Endresen, Cecilie Førsteamanuensis +47-22856706 cecilie.endresen@ikos.uio.no Religionshistorie, islam og kristendom i Sørøsteuropa, Religion og politikk, religionsmøter, albansk, rumensk, SIMS
Bilde av Dag Øistein Endsjø Endsjø, Dag Øistein Professor 22854918 99043311 d.o.endsjo@hf.uio.no Religionshistorie, Kristendom, Religion og kjønn, Seksualitetshistorie, Religion og politikk, Menneskerettigheter, Religion og populærkultur, Antikken, Folkereligiøsitet, Ritualer, Død og udødelighet
Engelstad, Irene +47-22856948 irene.engelstad@iln.uio.no Nordisk litteratur
Bilde av Hans-Olav Enger Enger, Hans-Olav Professor +47-22856092 h.o.enger@iln.uio.no Språkvitenskap, Nordisk språk, Grammatikk, Språkhistorie
Bilde av Nicolai Egjar Engesland Engesland, Nicolai Egjar Stipendiat 94811532 n.e.engesland@iln.uio.no Irsk filologi, Norrøn filologi, Middelalder, Doktorgradsstipendiat
Bilde av Line Cecilie Engh Engh, Line Cecilie Visiting scholar +39 06 58391010 l.c.engh@roma.uio.no Idéhistorie, Middelalder
Bilde av Sunniva Engh Engh, Sunniva Førsteamanuensis +47-22856269 sunniva.engh@iakh.uio.no Historie
Bilde av Gunn Enli Enli, Gunn Professor +47-22850435 91172952 gunn.enli@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Mediepolitikk, Politisk kommunikasjon, Medieøkonomi, Sosiale medier, Reality-TV, Mediehistorie
Bilde av Johannes Due Enstad Enstad, Johannes Due Postdoktor +47-22854497 j.d.enstad@ilos.uio.no
Bilde av Anne Eriksen Eriksen, Anne Professor +47-22856989 +47-41680140 anne.eriksen@ikos.uio.no Kulturhistorie, Naturen og det naturlige, Folkereligiøsitet, Historieforståelse og minnepolitikk, Museer og museologi, Kollektiv erindring, Medisinhistorie
Bilde av Asbjørn Eriksen Eriksen, Asbjørn Professor +47 22 85 47 69 a.o.eriksen@imv.uio.no musikkvitenskap, musikkhistorie, russisk musikk, musikkteori, harmonikk, tonalitet
Bilde av Stefka Georgieva Eriksen Eriksen, Stefka Georgieva Post. Doc. +47 22857778 s.g.eriksen@iln.uio.no Norrønt, Manuskriptkultur i middelalderen, Litteraturhistorie, Oversettelsesprosesser
Ervik, Andreas Nilsen Stipendiat 93042451 a.n.ervik@media.uio.no Medieøkologi, Sosiale medier, Medieestetikk, Populærkultur