Personer med emneord «musikkanalyse»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Hallgjerd Aksnes Aksnes, Hallgjerd Professor +47-22 85 47 64 hallgjerd.aksnes@imv.uio.no det 20. århundres musikkhistorie (særlig norsk), musikkvitenskap, musikkvitenskapelige grunnlagsproblemer, musikkognisjon, musikkteori, musikkanalyse, musikkpsykologi
Bilde av Ragnhild Brøvig-Hanssen Brøvig-Hanssen, Ragnhild Førsteamanuensis +47-22844409 ragnhild.brovig-hanssen@imv.uio.no Populærmusikk, Musikkteknologi, Samfunn og musikk, Medier og musikk, Musikkanalyse, teknologihistorie
Bilde av Anne Danielsen Danielsen, Anne Professor, Senterleder RITMO +47 22 85 47 51 +47 482 14 002 anne.danielsen@imv.uio.no Musikkvitenskap, Populærmusikk, Musikkognisjon, Afroamerikansk musikk, Rytme og groove, Musikkanalyse, Musikkteknologi, Medier og musikk, Samfunn og musikk
Bilde av Øyvin Dybsand Dybsand, Øyvin Førsteamanuensis +47 22 85 46 59 99294038 oyvin.dybsand@imv.uio.no Musikklivshistorie, Norsk musikk, Klassisk-romantisk musikk, Musikkhistorie, Musikkanalyse, Hørelære
Bilde av Peter Edwards Edwards, Peter Instituttleder +47 995 26 475 peter.edwards@imv.uio.no Modernisme, Musikkestetikk, modernisme/postmodernisme, Klassisk- og samtidsmusikk, Musikkhistorie, Musikkanalyse, Samfunn og musikk, Musikkvitenskap
Bilde av Asbjørn Eriksen Eriksen, Asbjørn Professor +47 22 85 47 69 a.o.eriksen@imv.uio.no musikkvitenskap, musikkhistorie, russisk musikk, norsk musikk, musikkanalyse, musikkteori
Bilde av Erling E. Guldbrandsen Guldbrandsen, Erling E. Professor +47 22 85 40 65 +47 957 04 737 e.e.guldbrandsen@imv.uio.no Musikkanalyse, Estetikk og tolkningsteori, Musikkvitenskap, Musikkhistorie, Modernisme, Klassisk-romantisk musikk, Performativitet, Samfunn og musikk
Bilde av Kai Arne Hansen Hansen, Kai Arne Stipendiat +47-22844909 k.a.hansen@imv.uio.no Populærmusikkforskning, Musikk og kjønn, Musikkanalyse, Musikk og samfunn
Bilde av Stan Hawkins Hawkins, Stan Professor +47 22 85 40 63 +47 984 14 159 e.s.hawkins@imv.uio.no Musikkanalyse, Performativity, Populærmusikk, Samfunn og musikk, Medier og musikk
Bilde av Bjørnar Sandvik Sandvik, Bjørnar Vitenskapelig assistent bjornar.sandvik@imv.uio.no Musikkteknologi, Teknologihistorie, Musikkanalyse, Populærmusikk
Bilde av Tore Størvold Størvold, Tore Stipendiat tore.storvold@imv.uio.no Musikkanalyse, Nordisk musikk, Populærmusikk, Island