Personer med emneord «Fransk litteratur»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Ragnhild Evang Reinton Reinton, Ragnhild Evang Professor em. r.e.reinton@ilos.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturteori, Fransk litteratur, Estetikk, Modernisme, Benjamin, Proust, Duras
Bilde av Mats Haraldsen Haraldsen, Mats mats.haraldsen@ilos.uio.no Fransk litteratur, Fransk, Minnestudier, kognitiv poetikk, Selvbiografier, Moderne fransk litteratur, Litteraturvitenskap, Spanskspråklig litteratur
Bilde av Trond Kruke Salberg Salberg, Trond Kruke professor i fransk litteratur +47-22856830 +47- 480097 85 +47-48009785 t.k.salberg@ilos.uio.no Fransk, Fransk litteratur, Gammelfransk, Arthur-litteratur, Chansons de geste, Edisjonsfilologi, Filologi
Bilde av Geir Uvsløkk Uvsløkk, Geir Førsteamanuensis +47 22855363 geir.uvslokk@ilos.uio.no Fransk, Fransk litteratur, Fransk områdekunnskap, Frankrike, Moderne fransk litteratur, Moderne fransk filosofi, 1900-tallet, Selvbiografier, Kjønn og litteratur, Grenseoverskridelse, Litteratur, Litteraturvitenskap, Områdestudier, Oversettelse, Oversettelsesstudier, Minnestudier, Litteraturteori
Bilde av Kjerstin Aukrust Aukrust, Kjerstin Førsteamanuensis +47 22854364 +4797699488 kjerstin.aukrust@ilos.uio.no Fransk, Fransk litteratur, Fransk områdekunnskap, Fransk politikk, Fransk historie, Frankrike, Fransk kultur, Fransk samfunn, Sosiale bevegelser, Litteraturvitenskap, Litteratur, EU, Populisme, Høyreekstremisme, Renessansen, Barokken, Litteratur og kropp, Områdestudier
Bilde av Karin Gundersen Gundersen, Karin karin.gundersen@ilos.uio.no Fransk litteratur, Romanteori, Fransk teori og filosofi
Bilde av Ellen Marie Krefting Krefting, Ellen Marie Professor +47 22841064 e.m.krefting@ifikk.uio.no Idehistorie, Modernitet, Opplysningstid, Bokhistorie, Tidligmodernitet, Offentlighet, Fransk litteratur, Fransk filosofi, Danmark-Norge
Bilde av Gro Bjørnerud Mo Mo, Gro Bjørnerud Professor i fransk litteratur 40281612 40281612 g.b.mo@ilos.uio.no Frankrike, Fransk litteratur, Litteraturhistorie, Litteraturteori