Personer med emneord «Historie» - Side 2

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Mala Katharina Loth Loth, Mala Katharina Stipendiat +47 90650863 m.k.loth@iakh.uio.no Historie, history
Bilde av Henrik Olav Mathiesen Mathiesen, Henrik Olav Stipendiat +47 22854987 h.o.mathiesen@iakh.uio.no Historie
Bilde av Daniel Roger Maul Maul, Daniel Roger Professor +47 22857021 +47 96823320 4796823320 d.r.maul@iakh.uio.no Historie
Bilde av John McNicol McNicol, John Førstelektor john.mcnicol@iakh.uio.no Historie, Middelalder, Vikingtid, Formidling, Historie på film
Bilde av Daniele Miano Miano, Daniele Førsteamanuensis +47 22841944 daniele.miano@iakh.uio.no Historie, History, Ancient History, Historiography, History of Religions, History of Concepts
Bilde av Svein Mønnesland Mønnesland, Svein Professor emeritus +47-90918960 svein.monnesland@ilos.uio.no Slavisk, Filologi, Bosnisk/kroatisk/serbisk, Kultur, Historie, Politikk og samfunn
Bilde av Hulda Kjeang Mørk Mørk, Hulda Kjeang Stipendiat h.k.mork@iakh.uio.no Historie
Bilde av Klaus Nathaus Nathaus, Klaus Professor +47 228 56874 (office) klaus.nathaus@iakh.uio.no Historie
Bilde av Ada Elisabeth Nissen Nissen, Ada Elisabeth Postdoktor +47 22857270 a.e.nissen@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Utenrikspolitikk, Fredsmekling
Bilde av Olav Njølstad Njølstad, Olav Professor II - Historie +47 22854415 97675260 97675260 on(a)nobel.no Historie, Samtidshistorie, Utenrikspolitikk, USA, norgeshistorie, krig og konflikt, verdenshistorie, vitenskapshistorie
Bilde av Hilde Andrea Nysether Nysether, Hilde Andrea 94988015 h.a.nysether@iakh.uio.no historie, middelalder, Norge, Island, Skandinavia, politisk kultur
Bilde av Hans Jacob Orning Orning, Hans Jacob Professor +47 22841930 h.j.orning@iakh.uio.no Historie, Middelalder
Bilde av Helge Pharo Pharo, Helge Professor emeritus helge.pharo@iakh.uio.no Historie, Internasjonal historie, Bistandshistorie, Den kalde krigen, USA og Nord-Amerika
Bilde av Veronique Isabelle Claire Pouillard Pouillard, Veronique Isabelle Claire Professor +47 22857204 v.i.c.pouillard@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Internasjonal historie, Motehistorie, Kongo, Belgia, Kvinne- og kjønnsteori, Bedriftshistorie, Economic History.
Bilde av Kim Christian Priemel Priemel, Kim Christian Professor +47 22857213 k.c.priemel@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Internasjonal historie, Rettshistorie, økonomisk historie, Historisk teori og metode
Bilde av Øystein  Rian Rian, Øystein Professor emeritus - historie +47 916 05 972 oystein.rian@iakh.uio.no Historie, Dansketiden, Politisk historie, Sosialhistorie, Regionalhistorie
Bilde av Nina Maria Rud Rud, Nina Maria Rådgjevar +47-22856252 n.m.rud@iakh.uio.no Studentrekruttering, Forskningsformidling, Samfunnskontakt, Sosiale medier, Historie, Arkeologi, Konservering
Bilde av Hilde Sandvik Sandvik, Hilde Professor +47 22855741 hilde.sandvik@iakh.uio.no Historie, Kvinnehistorie, Kjønnshistorie, Dansketiden, Sosialhistorie
Bilde av Anne Lise  Seip Seip, Anne Lise Professor emeritus a.l.seip@iakh.uio.no Historie
Bilde av Jon Vidar Sigurdsson Sigurdsson, Jon Vidar Instituttleder +47 22841955 +4797149914 j.v.sigurdsson@hf.uio.no Island, Norge, Skandinavia, Historie, Middelalder, Vikingtid, Kristendom, Norrøn religion, Kirkehistorie, Kulturhistorie, Vikinger, Sosialhistorie, Religion og politikk, Helgenkult, Politisk kultur, Politisk kommunikasjon, Ideologi
Bilde av Ulrike Spring Spring, Ulrike Førsteamanuensis +47 22844085 ulrike.spring@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Europeisk historie, Polarhistorie, Reiselivshistorie, Turismehistorie, Museer og museologi
Bilde av Dick Stegewerns Stegewerns, Dick Førsteamanuensis +47 22857121 dick.stegewerns@ikos.uio.no Japan, Japansk, Historie, Politik, International Relations, War, Memory, Populærkultur, Film, Food Studies
Bilde av Yngvild Storli Storli, Yngvild Førstekonsulent +47 22857732 yngvild.storli@iakh.uio.no Studieadministrasjon, Eksamen, Historie, Inspera
Bilde av Odd Arvid Storsveen Storsveen, Odd Arvid Professor +47 22858183 +4797733392 +47-97733392 o.a.storsveen@iakh.uio.no Teori og metode, Nasjonalisme, Historie, Kulturhistorie, Politisk historie, 1800-tallet
Bilde av Rune Svarverud Svarverud, Rune Instituttleder +47 22856982 rune.svarverud@ikos.uio.no Kina, Kinesisk, Kulturmøter, Miljø, Historie