Personer med emneord «History» - Side 2

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Eirinn  Larsen Larsen, Eirinn Professor 22857205 92226993 # 4792226993 eirinn.larsen@iakh.uio.no History, Gender History, History of emotions, History of knowledge, Historiography, Business History, Feminism
Bilde av Einar Lie Lie, Einar Professor +47 22857562 +4793284945 einar.lie@iakh.uio.no History, Contemporary History, Economic History, Planning and policymaking
Bilde av Andreas Bagås Lien Lien, Andreas Bagås Lecturer 95877711 a.b.lien@iakh.uio.no History, Teaching, History teaching
Loth, Mala Katharina Doctoral Research Fellow +47 90650863 m.k.loth@iakh.uio.no History
Bilde av Mala Katharina Loth Loth, Mala Katharina Stipendiat +47 90650863 m.k.loth@iakh.uio.no Historie, history
Bilde av Henrik Olav Mathiesen Mathiesen, Henrik Olav Doctoral Research Fellow +47 22854987 h.o.mathiesen@iakh.uio.no History
Bilde av Daniel Roger Maul Maul, Daniel Roger Professor +47 22857021 +47 96823320 0047-96823320 d.r.maul@iakh.uio.no History
Bilde av John McNicol McNicol, John Senior lecturer john.mcnicol@iakh.uio.no History, Medieval History, Medieval Studies, Viking Age History, History on Film
Bilde av Daniele Miano Miano, Daniele Førsteamanuensis +47 22841944 daniele.miano@iakh.uio.no Historie, History, Ancient History, Historiography, History of Religions, History of Concepts
Bilde av Manuela Michelloni Michelloni, Manuela Librarian +39 06 5839 1005 manuela.michelloni@roma.uio.no Library, Archive, Metadata, Linked Open Data, Art history, History, Medieval art history, Renaissance art history, History of collections, Museology and museography, Cultural history
Bilde av Jan Eivind Myhre Myhre, Jan Eivind +47 22854467 +4748423304 j.e.myhre@iakh.uio.no History
Bilde av Svein Mønnesland Mønnesland, Svein Professor emeritus +47-90918960 svein.monnesland@ilos.uio.no Slavic, Philology, Bosnian/Croatian/Serbian, Cultural history, History, Political culture
Mørk, Hulda Kjeang Doctoral Research Fellow h.k.mork@iakh.uio.no History
Bilde av Klaus Nathaus Nathaus, Klaus Professor +47 228 56874 (office) klaus.nathaus@iakh.uio.no History
Bilde av Ada Elisabeth Nissen Nissen, Ada Elisabeth Postdoctoral Fellow +47 22857270 a.e.nissen@iakh.uio.no History
Bilde av Olav Njølstad Njølstad, Olav Adjunct Professor +47 22854415 +4797675260 olav.njolstad@iakh.uio.no History
Bilde av Hilde Andrea Nysether Nysether, Hilde Andrea 94988015 h.a.nysether@iakh.uio.no History, Middle Ages, Norway, Iceland, Scandinavia, Political culture
Bilde av Hans Jacob Orning Orning, Hans Jacob Professor +47 22841930 h.j.orning@iakh.uio.no History
Bilde av Helge Øystein Pharo Pharo, Helge Øystein +47 22856874 h.o.pharo@iakh.uio.no History
Bilde av Veronique Isabelle Claire Pouillard Pouillard, Veronique Isabelle Claire Professor +47 22857204 v.i.c.pouillard@iakh.uio.no History, Economic History, Business History, women's history, Fashion History, Media history, Belgium, France, Congo
Bilde av Pamela Gwynne Price Price, Pamela Gwynne Professor Emeritus +47 22856877 +4797022241 p.g.price@iakh.uio.no History
Bilde av Øystein Rian Rian, Øystein Professor Emeritus +47 22854940 oystein.rian@iakh.uio.no History
Bilde av Hilde Sandvik Sandvik, Hilde Professor +47 22855741 hilde.sandvik@iakh.uio.no History
Bilde av Anne-Lise Seip Seip, Anne-Lise Professor Emeritus +47 22856878 a.l.seip@iakh.uio.no History
Bilde av Jon Vidar Sigurdsson Sigurdsson, Jon Vidar Head of Department +47 22841955 +4797149914 +47 97149914 j.v.sigurdsson@hf.uio.no History, Viking Age, Vikings, Medieval Studies, Medieval History, Social History, Cultural history, Church History, Christianity, Iceland, Norway, Scandinavia, Political culture