Personer med emneord «samtidshistorie»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Toufoul Abou-Hodeib Abou-Hodeib, Toufoul Førsteamanuensis +47 22857088 toufoul.abou-hodeib@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Samtidshistorie, Midtøsten, Sosial- og kulturhistorie, Materiell kultur
Bilde av Patrick Bernhard Bernhard, Patrick Professor +47 22856176 patrick.bernhard@iakh.uio.no Historie, Moderne europeisk historie, Samtidshistorie, Den kalde krigens kultur, Internasjonal fascisme, Transnasjonal historie
Bilde av Tor Egil Førland Førland , Tor Egil Instituttleder, Professor +47-22854893 +47-93424686 t.e.forland@iakh.uio.no Historie, Internasjonal historie, Samtidshistorie, Historisk teori og metode
Bilde av Jonas Fossli Gjersø Gjersø, Jonas Fossli Postdoktor +47 22854069 +4747751122 j.f.gjerso@iakh.uio.no Internasjonal historie, Slavehandel, Oljehistorie, Historie, Samtidshistorie, Imperiehistorie, Det britiske imperiet, øst-Afrika, Økonomisk historie
Bilde av Gro Hagemann Hagemann, Gro Professor emeritus +47 22844491 +47-92869186 gro.hagemann@samfunnsforskning.no Feministisk teori, Historie, Moderne historie, Kjønnshistorie, Samtidshistorie
Hansen, Ane Bjølgerud Rådgiver +47 22856876 a.b.hansen@iakh.uio.no norgeshistorie, Samtidshistorie
Bilde av Even Lange Lange, Even Professor emeritus +47 22856176 +47 95077051 even.lange@iakh.uio.no Moderne historie, Samtidshistorie, Skipsfart, Økonomisk historie, Historie
Bilde av Einar Lie Lie, Einar Professor 2285 7562 einar.lie@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Økonomisk historie, Økonomisk politikk, Næringslivshistorie, Bank- og pengehistorie
Bilde av Ellen Cathrine Lund Lund, Ellen Cathrine Seniorrådgiver +47 22856194 +4791158122 +47 911 58 122 e.c.lund@iakh.uio.no organisasjonshistorie, samtidshistorie, bedriftshistorie, kvinnehistorie, norgeshistorie
Bilde av Olav Njølstad Njølstad, Olav Professor II - Historie +47 22854415 97675260 97675260 on(a)nobel.no Historie, Samtidshistorie, Utenrikspolitikk, USA, norgeshistorie, krig og konflikt, verdenshistorie, vitenskapshistorie
Priemel, Kim Christian Professor +47 22857213 k.c.priemel@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Internasjonal historie, Rettshistorie, økonomisk historie, Historisk teori og metode
Bilde av Hanne Hagtvedt Vik Vik, Hanne Hagtvedt Professor +47 22841953 h.h.vik@iakh.uio.no Historie, USA, Internasjonale organisasjoner, Samtidshistorie, Moderne historie, Internasjonal historie, Menneskerettigheter, Bistandshistorie
Bilde av Elisabetta Cassina Wolff Wolff, Elisabetta Cassina Førsteamanuensis +47 22858251 +47 48188068 e.c.wolff@iakh.uio.no Historie, Kulturhistorie, Moderne Historie, Samtidshistorie, Italia, fascisme, høyreradikalisme, populisme, Idéhistorie, Renessanse
Bilde av Hilde Henriksen Waage Waage, Hilde Henriksen Professor +47 22857238 h.h.waage@iakh.uio.no Midtøsten, Samtidshistorie, Internasjonal historie, Moderne historie, Historie