Personer med emneord «Arkeologi»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Þóra Pétursdóttir Pétursdóttir, Þóra Associate Professor +47-22841948 +47-92077735 thora.petursdottir@iakh.uio.no Arkeologi, arkeologisk teori, samtidsarkeologi, kulturarv, miljøhumaniora
Bilde av Manuela Michelloni Michelloni, Manuela Bibliotekar +39 06 5839 1005 manuela.michelloni@roma.uio.no Bibliotek, Antikken, Middelalderen, Renessanse og barokk, Arkeologi
Bilde av Siri Sande Sande, Siri Professor +39 06 5839 1018 siri.sande@roma.uio.no Antikken, Arkeologi
Bilde av Sheila  Coulson Coulson, Sheila Førsteamanuensis emeritus +47-22841906 sheila.coulson@iakh.uio.no Arkeologi, Steinalder
Bilde av Ingrid Fuglestvedt Fuglestvedt, Ingrid Professor +47-22841926 ingrid.fuglestvedt@iakh.uio.no Arkeologi, Steinalder, Teori og metode
Bilde av Nina Maria Rud Rud, Nina Maria Rådgjevar +47-22856252 n.m.rud@iakh.uio.no Studentrekruttering, Forskningsformidling, Samfunnskontakt, Sosiale medier, Historie, Arkeologi, Konservering
Bilde av Margrethe Havgar Havgar, Margrethe Forsknings- og formidlingskoordinator HEI +47 94109987 m.k.h.havgar@iakh.uio.no Arkeologi, Arkeologisk formidling, Formidling, Vikingtid, Jernalder
Bilde av Johann Rasmus Brandt Brandt, Johann Rasmus Professor emeritus 943 28 984 / 0039 333 3840 680 j.r.brandt@iakh.uio.no Antikken, Arkeologi, Middelhavsarkeologi
Bilde av Lotte Hedeager Hedeager, Lotte +47 22841936 +4745517171 lotte.hedeager@iakh.uio.no Arkeologi, Jernalder
Bilde av Julianne Rustad Rustad, Julianne Rådgiver +47 22841935 julianne.rustad@iakh.uio.no Forskerskole, PhD koordinator, Arkeologi, ERC, Creative IPR, Prosjektledelse, Moderne historie
Bilde av Christopher Prescott Prescott, Christopher Professor +47 22841936 +393913836764 +47 915 78914 christopher.prescott@roma.uio.no Instituttleder, Arkeologi, Steinalder, Bronsealder, Teori og metode, Kulturarv
Bilde av Samuel Andrew Hardy Hardy, Samuel Andrew Postdoktor +393208666664 +393208666664 s.a.hardy@roma.uio.no Kulturarv, Arkeologi
Bilde av Christopher Stephen Siwicki Siwicki, Christopher Stephen Postdoktor +447982234482 c.s.siwicki@roma.uio.no Arkeologi, Klassisk arkeologi, Arkitektur, Antikken, Kulturhistorie
Bilde av Per Ditlef Fredriksen Fredriksen, Per Ditlef Professor +47 22841911 +4791126749 p.d.fredriksen@iakh.uio.no Arkeologi, Jernalder, Teori og Metode, Samtidsarkeologi, Arkeologi i sørlige Afrika
Bilde av Unn Pedersen Pedersen, Unn Førsteamanuensis +47 22841999 +4799518022 unn.pedersen@iakh.uio.no Arkeologi, Vikingtid, Håndtverk, Jernalder, Formidling, Materiell kultur
Bilde av Julie Lund Lund, Julie Førsteamanuensis +47 22841941 julie.lund@iakh.uio.no Arkeologi, Vikingtid, Middelalder, Historisk arkeologi
Bilde av Søren Handberg Handberg, Søren Førsteamanuensis +47 22841909 soren.handberg@iakh.uio.no Klassisk arkeologi, Arkeologi, Middelhavsarkeologi, Kulturhistorie, Gresk og romersk historie, Antikken
Bilde av Kaja Hannedatter Sontum Sontum, Kaja Hannedatter Stipendiat +47 22841910 k.h.sontum@iakh.uio.no Arkeologi, stipendiat arkeologi, Kulturarv, Identitetspolitikk, Samtidsarkeologi
Bilde av Ariadni Kostomitsopoulou Marketou Kostomitsopoulou Marketou, Ariadni Stipendiat +47 22841954 +306943271461 a.k.marketou@iakh.uio.no Arkeologi, Konservering, Pigments, Archaeometry, Conservation Science, Chemistry, Hellenistic Period, Roman Period, PhD candidate archaeology/conservation, stipendiat arkeologi
Bilde av Lorenza La Rosa La Rosa, Lorenza Stipendiat +47 22841907 +393891875689 l.l.rosa@iakh.uio.no Arkeologi, Klassisk arkeologi, Materiell kultur, Miljø- og landskapsarkeologi, stipendiat arkeologi
Bilde av Mncedisi Jabulani Siteleki Siteleki, Mncedisi Jabulani Stipendiat +47 22841959 92545216 m.j.siteleki@iakh.uio.no Arkeologi
Bilde av Sofie Scheen Jahnsen Jahnsen, Sofie Scheen Stipendiat +47-22841946 s.s.jahnsen@iakh.uio.no Arkeologi, Museer og museologi, Kulturarv
Bilde av David Keith Wright Wright, David Keith Professor +47 22841942 d.k.wright@iakh.uio.no Arkeologi
Bilde av Signe Barfoed Barfoed, Signe Postdoktor signe.barfoed@iakh.uio.no Arkeologi, Archaeology
Bilde av Hallvard Nikolai Bruvoll Bruvoll, Hallvard Nikolai Stipendiat +47 22850360 +47 48254241 h.n.bruvoll@iakh.uio.no Arkeologi, Steinalder, stipendiat arkeologi, Bosetningsmønster, Fraktaler