Personer med emneord «Bokhistorie»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Giuliano D'Amico D'Amico, Giuliano Førsteamanuensis +47-22858689 giuliano.damico@ibsen.uio.no Ibsen, Nordisk litteratur, Vestlig esoterisme, Oversettelsestudier, Bokhistorie, Resepsjon, litteratursosiologi
Bilde av Unn Falkeid Falkeid, Unn Professor +47-22856056 +47 99568527 unn.falkeid@ifikk.uio.no Idehistorie, Renessanse, Humanisme, Bokhistorie, Tidligmoderne politisk filosofi, Middelalder, Kjønnsforskning
Bilde av Elise Kleivane Kleivane, Elise Forskar +47 22 85 71 15 + 47 917 84 239 elise.kleivane@iln.uio.no Nordisk kultur og historie, Norrønt, Sagaer, Religiøse tekster, Runer, Vikinger, Edisjonsfilologi, Norrøn religion, Språkhistorie, Litteraturhistorie, Translation Studies, Bokhistorie, Litteratur og litteraturvitenskap, Middelalderstudier, Epigrafikk, Bokstavinnskrifter, Runologi, Innskrifter
Bilde av Ellen Krefting Krefting, Ellen Professor +47-22841064 ellen.krefting@ifikk.uio.no Idehistorie, Modernitet, Opplysningstid, Bokhistorie, Tidligmodernitet, Offentlighet, Fransk litteratur, Fransk filosofi, Danmark-Norge
Bilde av Janicke S Kaasa Kaasa, Janicke S Postdoktor +47-22856886 90055808 j.s.kaasa@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Reiselitteratur, Nordområdestudier, Bokhistorie, Barnelitteratur, Nasjonal identitet, Litteratur og litteraturvitenskap, litteratursosiologi, Litteratur og medier
Bilde av Roar Lishaugen Lishaugen, Roar Førsteamanuensis +47-22845883 94813443 roar.lishaugen@ilos.uio.no Tsjekkisk, Tsjekkia, Sentral-Europa, Lesehistorie, Bokhistorie, Kulturhistorie, Litteratur, Litteraturvitenskap
Bilde av Álvaro Llosa Sanz Llosa Sanz, Álvaro Førsteamanuensis +47-22855532 +47 22 85 55 32 a.l.sanz@ilos.uio.no Spansk, Bokhistorie, Spanskspråklig litteratur, Litteratur og medier, Retorikk, Renessanselitteratur, Nettpublisering, Digital humaniora
Bilde av Ane Ohrvik Ohrvik, Ane Førsteamanuensis +47-22857837 +47 40854377 ane.ohrvik@ikos.uio.no Kulturhistorie, Kulturmøter, Folkereligiøsitet, Bokhistorie, Heksetro og trolldom, Ritualer, Medisinhistorie, Nærlesning
Bilde av Anne Birgitte Rønning Rønning, Anne Birgitte Professor +47-22856741 41238047 a.b.ronning@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteratur, Kjønn og litteratur, Litteraturteori, Estetikk, Litteraturhistorie, Digital humaniora, Bokhistorie
Bilde av Tina Skouen Skouen, Tina Professor i engelskspråklig/britisk litteratur +4722856899 +4797617639 tina.skouen@ilos.uio.no Engelsk, Engelsk litteratur, Britisk litteratur, Litteratur, Retorikk, Vitenskapsretorikk, Bokhistorie, Emblemer, Tid, Humanismen, Renessanse, Renessanselitteratur, Tidligmodernitet