Personer med emneord «Bokhistorie»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Ståle Dingstad Dingstad, Ståle Professor +47-22 85 67 87 stale.dingstad@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Bokhistorie, Norske forfattere, Sakprosa
Bilde av Elise Kleivane Kleivane, Elise Førsteamanuensis i skriftkyndighet +47 22 85 71 15 + 47 917 84 239 elise.kleivane@iln.uio.no Nordisk kultur og historie, Norrønt, Sagaer, Religiøse tekster, Runer, Vikinger, Edisjonsfilologi, Norrøn religion, Språkhistorie, Litteraturhistorie, Translation Studies, Bokhistorie, Litteratur og litteraturvitenskap, Middelalderstudier, Epigrafikk, Bokstavinnskrifter, Runologi, Innskrifter
Bilde av Tina Skouen Skouen, Tina Professor i engelskspråklig/britisk litteratur +4797617639 tina.skouen@ilos.uio.no Engelsk, Engelsk litteratur, Britisk litteratur, Litteratur, Retorikk, Vitenskapsretorikk, Bokhistorie, Emblemer, Tid, Humanismen, Renessanse, Renessanselitteratur, Tidligmodernitet
Bilde av Tore Rem Rem, Tore Direktør +47-22856970 +47-47030565 tore.rem@ilos.uio.no Engelsk, Engelskspråklig litteratur, Nordisk litteratur, Bokhistorie, Verdenslitteratur, Resepsjonsstudier, Biografi
Bilde av Unn Falkeid Falkeid, Unn Professor +47 22856056 +47 99568527 unn.falkeid@ifikk.uio.no Idehistorie, Renessanse, Humanisme, Bokhistorie, Tidligmoderne politisk filosofi, Middelalder, Kjønnsforskning
Bilde av Ellen Marie Krefting Krefting, Ellen Marie Professor +47 22841064 e.m.krefting@ifikk.uio.no Idehistorie, Modernitet, Opplysningstid, Bokhistorie, Tidligmodernitet, Offentlighet, Fransk litteratur, Fransk filosofi, Danmark-Norge
Bilde av Anne Birgitte Rønning Rønning, Anne Birgitte Professor +47 22856741 41238047 a.b.ronning@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteratur, Kjønn og litteratur, Litteraturteori, Estetikk, Litteraturhistorie, Digital humaniora, Bokhistorie
Bilde av Alvaro Llosa Sanz Llosa Sanz, Alvaro Førsteamanuensis +47 22855532 +47 22 85 55 32 a.l.sanz@ilos.uio.no Spansk, Bokhistorie, Spanskspråklig litteratur, Litteratur og medier, Retorikk, Renessanselitteratur, Nettpublisering, Digital humaniora, Media aesthetics
Bilde av Janicke Stensvaag Kaasa Kaasa, Janicke Stensvaag Postdoktor +47 22856886 90055808 j.s.kaasa@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Reiselitteratur, Nordområdestudier, Bokhistorie, Barnelitteratur, Nasjonal identitet, Arktis, Litteratur, Litteraturvitenskap, Litteratursosiologi, Litteratur og medier, Canada, Tidsskrifter
Bilde av Jorge Joaquin Locane Locane, Jorge Joaquin Førsteamanuensis +47 22840690 j.j.locane@ilos.uio.no Spansk, Spanskspråklig litteratur, Litterær teori, Bokhistorie, Oversettelse, Kina, Avkolonial teori, Kalde krigsstudier, Sammenlignende litteratur, Poesi, Transnasjonale intellektuelle nettverk, Globalt sør, Globalisering, Glotopolitikk, Verdenslitteratur
Bilde av Roar Lishaugen Lishaugen, Roar Førsteamanuensis +47 22845883 94813443 roar.lishaugen@ilos.uio.no Tsjekkisk, Tsjekkia, Sentral-Europa, Lesehistorie, Bokhistorie, Kulturhistorie, Litteratur, Litteraturvitenskap
Bilde av Ane Ohrvik Ohrvik, Ane Førsteamanuensis +47 22857837 +47 40854377 ane.ohrvik@ikos.uio.no Kulturhistorie, Kulturmøter, Folkereligiøsitet, Bokhistorie, Heksetro og trolldom, Ritualer, Medisinhistorie, Nærlesning
Bilde av Giuliano D'Amico D'Amico, Giuliano Førsteamanuensis +47 22858689 giuliano.damico@ibsen.uio.no Ibsen, Nordisk litteratur, Oversettelsestudier, Bokhistorie, Resepsjon, Litteratursosiologi, Vestlig esoterisme