Personer med emneord «Digital Humanities»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Sabina Nedelius Nedelius, Sabina Doctoral Research Fellow +47 22856924 sabina.nedelius@ilos.uio.no English, English language, Middle English, Historical linguistics, Natural Language Processing, Digital Humanities, punctuation
Bilde av Nina Evensen Evensen, Nina Researcher / Data Steward 0047 92060359 n.m.evensen@ibsen.uio.no The Virtual Ibsen Centre, Digital Humanities, Scholarly editing, Philology
Bilde av Liyang Xia Xia, Liyang Associate Professor +47-22858687 liyang.xia@ibsen.uio.no Ibsen, China, Theatre, Gender Studies, Reception Studies, Translation Studies, Digital Humanities
Bilde av Frode Helland Helland, Frode Dean +47 22858676 frode.helland@ibsen.uio.no Culture, Drama, Digital Humanities, Ibsen studies, Scandinavian literature
Bilde av Nina Maria Rud Rud, Nina Maria Senior Adviser +47 22856252 n.m.rud@iakh.uio.no Public relations, Web content, Social media, Digital Humanities, digitalization
Bilde av Christian-Emil Smith Ore Ore, Christian-Emil Smith Associate Professor +47 22856968 +4790117410 c.e.s.ore@iln.uio.no Digital Humanities, e-Lexicograpy, Text Encoding, Text Editions, Conceptual Modeling
Bilde av Alexandre Simon-Ekeland Simon-Ekeland, Alexandre Doctoral Fellow Polar history, Media history, Digital Humanities, Knowledge history, French History
Bilde av Anne Birgitte Rønning Rønning, Anne Birgitte Professor +47 22856741 a.b.ronning@ilos.uio.no Comparative literature, Literary theory, Gender and aesthetics, Modernism, Robinsonades, Historical novels, Women's literary history, Digital Humanities, Book History
Bilde av Alvaro Llosa Sanz Llosa Sanz, Alvaro Associate Professor +47 22855532 a.l.sanz@ilos.uio.no Spanish, Spanish Literature, Spanish Culture, Literary Theory, Book History, Renaissance Literature, Hypermedia, Media history, Rhetoric, Material Culture, Digital Humanities, Digital Literacy
Bilde av Thomas Rasmussen Rasmussen, Thomas Doctoral Research Fellow 0045 27201210 thomas.rasmussen@ibsen.uio.no Digital Humanities, Parody, Caricature, Greenland, Arctic, Norway, Denmark, Colonial History, Postcolonialism
Bilde av Anders Fagerjord Fagerjord, Anders Associate Professor +47 22850411 anders.fagerjord@media.uio.no Media and communication, Social media, Media innovation, Mobile media, Design Studies, Digital Humanities, Technologies and Media
Bilde av Gianina Druta Druta, Gianina Associate Professor +40-729657829 gianina.druta@ibsen.uio.no Ibsen, Romanian theatre, Digital Humanities, Reception Studies, IbsenStage
Bilde av Kristin Kosberg Kosberg, Kristin Senior Librarian +47 22858019 +47-91153912 kristin.kosberg@ibsen.uio.no Library, Ibsen, The Virtual Ibsen Centre, Digital humanities, The international Ibsen Bibliography, Library guidance, Teaching, Literature search, Metadata, Ibsen Studies
Bilde av Sissel Furuseth Furuseth, Sissel Professor +47 22859153 + 47 92414651 sissel.furuseth@iln.uio.no Nordic literature, Cli-Fi, Ecocriticism, Literary Reception, Digital Humanities, Cognitive Poetics, Periodicals