Personer med emneord «Etnografi»

Navn Telefon E-post Emneord
Fuglerud, Øivind Professor +47 22859992 +47 97022203 (mob) oivind.fuglerud@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Sør-Asia, Sri Lanka, Diaspora, Etnisitet, Mediering, Migrasjon, Nasjonalisme, Representasjon, Ritualer
Gowlland, Geoffrey geoffreg@extern.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Øst Asia, Kina, Taiwan, Materiell kultur, Kunnskapsoverføring, Håndtverk, Arbeidserfaring
Larsen, Kjersti Professor +47 22859968 kjersti.larsen@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Indiske hav, Sør-Sudan, Islam, Ritualer og kosmologi, Religion, Mobilitet og migrasjon, Kjønn, Identitet, Performativitet
Myhre, Knut Christian Forsker +47 22845975 +4745873006 k.c.myhre@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Norge, Tanzania, Finansantropologi, Materiell kultur, Ritualer
Perminow, Arne Aleksej Førsteamanuensis +47 22859627 a.a.perminow@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Museologi, Oseania, Polynesia, Tonga, Natur og samfunn, Materiell kultur, Museal representasjon, Ritualer og kosmologi, Mobilitet og migrasjon
Vasstveit, Inger Kristine i.k.vasstveit@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi
Wang, Tone Seniorrådgiver +47 22851915 +4797021201 (mob) 97021201 tone.wang@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Utstillinger
Ween, Gro Birgit Førsteamanuensis +47 22845919 +4747338133 (mob) 47338133 g.b.ween@khm.uio.no Arktis, Australia, Sosialantropologi, Etnografi, Urfolk, Menneske-dyr relasjoner, Verdensarv, Rettigheter, Forvaltning, Materialitet
Znotins, Ralfs Seniorkonsulent +47 22859513 ralfs.znotins@khm.uio.no Databaser, Etnografi, Katalogisering, Klassifikasjon, Sosialantropologi