Personer med emneord «Frankrike»

Navn Telefon E-post Emneord
Aukrust, Kjerstin Førsteamanuensis +47 22854364 +4797699488 kjerstin.aukrust@ilos.uio.no Fransk, Fransk litteratur, Fransk områdekunnskap, Fransk politikk, Fransk historie, Frankrike, Fransk kultur, Fransk samfunn, Sosiale bevegelser, Litteraturvitenskap, Litteratur, EU, Populisme, Høyreekstremisme, Renessansen, Barokken, Litteratur og kropp, Områdestudier
Bergem, Ingeborg Misje Stipendiat +47 22856832 95410414 i.m.bergem@ilos.uio.no de gule vestene, frankrike, sosiale bevegelser, populisme, høyrepopulisme, venstrepopulisme, laïcité, sekularitet, innvandring, fransk områdekunnskap, fransk politikk, moderne fransk politikk, Fransk historie
Dubé-Senécal, Vincent Postdoktor +47 22858828 +47 413 21 869 vincent.dube-senecal@iakh.uio.no Historie, Internasjonal historie, Motehistorie, Frankrike
Fredvik, Terje Senioringeniør +47 22856508 99705109 terje.fredvik@astro.uio.no Programmering, SPICE, Solar Orbiter, IT-støtte til forskning, Mac, Brukerstøtte, Lokal-IT, Hinode, IRIS, Rombaserte observasjoner, Japan, USA, Spania, Frankrike, England, Astronomi og astrofysikk, Solfysikk
Lyche, Chantal Professor emerita chantal.lyche@ilos.uio.no Fransk, Fransk språk, Fransk fonologi, Franske dialekter, Frankrike
Malnes, Raino Sverre Professor +47 22855176 r.s.malnes@stv.uio.no Politisk teori, Politisk filosofi, Samfunnsfilosofi, Etikk, Vitenskapsfilosofi, Frankrike
Mo, Gro Bjørnerud Prorektor +47- 22854333 +47-40281612 (mob) prorektor@uio.no Frankrike, Fransk litteratur, Litteraturhistorie, Litteraturteori
Uvsløkk, Geir Førsteamanuensis +47 22855363 geir.uvslokk@ilos.uio.no Fransk, Fransk litteratur, Fransk områdekunnskap, Frankrike, Moderne fransk litteratur, Moderne fransk filosofi, 1900-tallet, Selvbiografier, Kjønn og litteratur, Grenseoverskridelse, Litteratur, Litteraturvitenskap, Områdestudier, Oversettelse, Oversettelsesstudier, Minnestudier, Litteraturteori