Personer med emneord «Identitet»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Liisa-Rávná Finbog Finbog, Liisa-Rávná Stipendiat +47-22857801 l.r.finbog@ikos.uio.no Kulturarv, Samisk, Identitet, Etnisitet, Museer og museologi, Materiell kultur, Urbefolkning
Bilde av Kellie Goncalves Goncalves, Kellie Postdoktor +47-22856094 kellie.goncalves@iln.uio.no Sosiolingvistikk, Globalisering, Mobilitet, Samfunnsgeografi, Diskursanalyse, Flerspråklighet, Interkulturell kommunikasjon, ELF, Flerspråklige arbeidsplasser og blåsnipparbeidsplasser, Tjenestearbeid, Opplevelsesturisme, Semiotiske landskap, Språkpolitikk, Identitet
Bilde av Joel Johansson Johansson, Joel Stipendiat joel.johansson@ifikk.uio.no Idehistorie, Følelseshistorie, National identity, Kulturarv, Identitet, Byhistorie, Landbrukshistorie, Ungdom
Bilde av Elizaveta Khachaturyan Khachaturyan, Elizaveta Førsteamanuensis +47-22856534 elizaveta.khachaturyan@ilos.uio.no Italiensk, Italiensk språk, Lingvistikk, Kontrastiv lingvistikk, Semantikk, Diskursanalyse, Flerspråklighet, Migrasjon, Identitet, Oversettelsestudier, Talespråk, Diskurs markører
Bilde av Kristin Vold Lexander Lexander, Kristin Vold Postdoktor +47-22854790 +47-93224317 k.v.lexander@iln.uio.no Flerspråklighet, digital kommunikasjon, tekstmeldinger, literacy practices, identitet, språkpolitikk, flerspråklige familier, wolof, Senegal, Kodeveksling
Bilde av Rafael Lomeu Lomeu, Rafael Stipendiat +47 22 85 71 79 r.l.gomes@iln.uio.no Flerspråklighet, Ideologi, Identitet, Migrasjon, Transnasjonalisme
Bilde av Vibeke Maria Viestad Viestad, Vibeke Maria Førstelektor +47-22841904 41467354 41467354 v.m.viestad@iakh.uio.no Arkeologi, Historisk arkeologi, Materiell kultur, Sørlige Afrika, Museer og museologi, Klær og kropp, Urbefolkning, Etnisitet, Identitet