Personer med emneord «Kina»

Navn Telefon E-post Emneord
Agøy, Erling Hagen Stipendiat +47 22856449 e.h.agoy@ikos.uio.no Kina, Kinesisk
Bakke, Cecilie Figenschou Prosjektleder +47 22842018 c.f.bakke@nchr.uio.no Internasjonale relasjoner, FNs bærekraftsmål, Bistandssamarbeid, utdanningssamarbeid, FN, Menneskerettigheter, Kina, CSR
Banik, Dan Professor and Director of the Oslo SDG Initiative +47-22858735 +47-93696583 (mob) dan.banik@sum.uio.no Fattigdom, Mat, Rettigheter, Asia, Afrika, Bistand, Kina
Bjørnstøl, Elisabeth Perioli Seniorrådgiver +47 22842074 e.p.bjornstol@nchr.uio.no Menneskerettigheter, Likhet, Ikke-diskriminering, Nedsatt funksjonsevne, Kina
Bøckman, Harald Emeritus +47-22858954 harald.bockman@sum.uio.no Kina, Asianettverket, Kinesisk politikk, Kinesisk kultur
Chen, Lu Stipendiat +47 22857192 lu.chen@ikos.uio.no Kina, Environmental Humanities
Eifring, Halvor Professor +47 22857703 470 70 268 halvor.eifring@ikos.uio.no Kina, Kinesisk, Mind Wandering, Meditasjon, Kinesisk filosofi, Taiwan
Gowlland, Geoffrey geoffreg@extern.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Øst Asia, Kina, Taiwan, Materiell kultur, Kunnskapsoverføring, Håndtverk, Arbeidserfaring
Gresko, Kaja Elise Forskningskoordinator: Oslo SDG Initiative, Norhed og CSR-SDG +47-22858882 +47-99529448 (mob) k.e.gresko@sum.uio.no CSR, SDGs, Kina, Afrika, Fattigdom og Utvikling
Hansen, Mette Halskov Professor +47 22856161 +4741547876 (mob) +47 41547876 m.h.hansen@ikos.uio.no Kina, Miljø, Miljøaktivisme, Luftforurensning, Utdanning, Politikk og samfunn, Etnisitet
Harbsmeier , Christoph Professor emeritus +45 51911604 (mob) christoph.harbsmeier@ikos.uio.no Kinesisk, Zen-filosofi, Kina
Haugen, Heidi Østbø Professor +47 22854276 h.o.haugen@ikos.uio.no Kina
Liu, Fengshu Professor +47 22856163 fengshu.liu@iped.uio.no kvalitative metoder, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Identitetprosesser og læring, Kjønnsforskning, Danning, Kjønn, Kina, Pedagogikk, Moderne oppvekst, Norge, Ungdom, Generasjon
Liu, Yijian Stipendiat +47 22855640 yijian.liu@ikos.uio.no Kinastudier, Kina
Lundberg, Anna Maria C. Førsteamanuensis +47 22842014 a.m.c.lundberg@nchr.uio.no Minoriteter, Kina, Menneskerettigheter, Minoritetsrettigheter
Mellem, Gøril Seniorrådgiver +47 22858478 goril.mellem@admin.uio.no Internasjonalt forskningssamarbeid, Forskningsadministrasjon, Ekstern finansiering, Strategi, Prioriterte land, Kina, Nord-Amerika, Strategiske satsinger: Peder Sather Center ved UC Berkeley, the Norwegian Centennial Chair Program ved University of Minnesota, Nordisk senter Fudan
Nielsen, Harriet Bjerrum Professor Emerita +47-22858942 +47-92667801 (mob) h.b.nielsen@stk.uio.no Kjønn, Kjønnsforskning, Skole, Barn, Ungdom, Jenter, Gutter, Kjønnssosialisering, Likestilling, Identitet, Subjektivitet, Psykoanalytisk teori, Psykososialt perspektiv, Sosial endring, Generasjon, Modernitet, Kina
Svarverud, Rune Professor +47 22856982 rune.svarverud@ikos.uio.no Kina, Kinesisk, Kulturmøter, Miljø, Historie
Tso, Lai Sze Postdoktor +47 22854904 l.s.tso@ikos.uio.no Kinesisk, Internasjonalt samarbeid, Kina
Visted, Øystein Krogh Universitetslektor +47 22859166 +4790928919 (mob) o.k.visted@ikos.uio.no Kinesisk, Kina
Vogt, Rolf David Professor +47 22855696 +47 90615415 (mob) r.d.vogt@kjemi.uio.no Biogeokjemi, Humus, DOM, Eutrofiering, Vannforurensing, Jordkjemi, Miljøanalyse, Klima og Miljø, Miljøkjemi, Naturlig Organisk Materiale, Kina, Sur Nedbør, Tungmetaller
Wang, Yi Rådgiver +47 22842054 yi.wang@nchr.uio.no Likestilling, Kina, Menneskehandel., Prosjekt management, International samarbeid, Menneskerettigheter
Wellens, Koenraad Førsteamanuensis +47 22856790 koenraad.wellens@ikos.uio.no Kina, Samfunn og politikk, Etnisitet, Religion og politikk, Religionsvitenskap
Wethal, Ulrikke Bryn Postdoktor +47 22858951 u.b.wethal@sum.uio.no Bærekraftig forbruk, Sustainable consumption, Afrika, Kina, Mozambique, Industrial production, Development Studies
Wu, Wei Stipendiat +47 22854487 wei.wu@ikos.uio.no Kina, Kinesisk, Øst-Asia, Økonomisk historie
Xia, Liyang Fungerende senterleder +47-22858687 liyang.xia@ibsen.uio.no Ibsen, Kina, Kjønnsforskning, Teatervitenskap, Oversettelsesstudier, Resepsjon, Digital humaniora
Yang, Junyi Stipendiat +47 22840952 junyi.yang@iped.uio.no Pedagogikk, Leseforståelse og tekstbasert læring, Kina
Zhou, Yong Postdoktor +47 22842026 yong.zhou@jus.uio.no Internasjonale menneskerettigheter, Kina, minoritetsrettigheter, urforlksrettigheter, miljørett