Personer med emneord «Lingvistikk»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Christine Meklenborg Nilsen Nilsen, Christine Meklenborg Professor og instituttleder +47-22857338 +47-90720200 +47-90720200 c.m.nilsen@ilos.uio.no Fransk, Fransk språk, Gammelfransk, Lingvistikk, Språkhistorie, Ordstilling, Klitika, Verbplassering, V2, Syntaks, Diakron lingvistikk, Generativ lingvistikk, Lingvistisk kartografi, Kontrastiv lingvistikk, Topikalisering
Santos, Diana Professor +47-22857657 d.s.m.santos@ilos.uio.no Portugisisk, Portugisisk språk, Språkteknologi, Semantikk, Datalingvistikk, Kontrastiv lingvistikk, Korpuslingvistikk, Lingvistikk, Oversettelse, Oversettelsestudier, Kulturstudier, Statistikk, Fjernlesing
Bilde av Kjell Johan Sæbø Sæbø, Kjell Johan Professor 22855271 +47-47840234 k.j.sabo@ilos.uio.no Tysk, Tysk språk, Lingvistikk, Semantikk, Pragmatikk, Språkfilosofi
Bilde av Atle Grønn Grønn, Atle Professor i russisk +47-22856793 atle.gronn@ilos.uio.no Russisk, Semantikk, Pragmatikk, Tempus, Aspekt, Lingvistikk, Sjakkhistorie
Bilde av Ingrid Lossius Falkum Falkum, Ingrid Lossius Førsteamanuensis +47 22844838 +4791307237 i.l.falkum@ifikk.uio.no Filosofi, Lingvistikk, Pragmatikk, Kommunikasjon, Språkfilosofi, Utviklingspsykologi
Bilde av Bergljot Behrens Behrens, Bergljot Professor emerita bergljot.behrens@ilos.uio.no Oversettelse, Oversettelsestudier, Translatologi, Lingvistikk
Bilde av Anneliese Pitz Pitz, Anneliese Førsteamanuensis emerita a.p.pitz@ilos.uio.no Tysk, Tysk språk, Lingvistikk, Syntaks, Oversettelse, Oversettelsesstudier
Bilde av Hanne Gram Simonsen Simonsen, Hanne Gram Professor emeritus +4722854182 +4790128109 h.g.simonsen@iln.uio.no Språkvitenskap, Lingvistikk, Klinisk lingvistikk, Barns språktilegnelse, Afasi, Demens, Språkpsykologi, Fonetikk, Fonologi, Kognitiv lingvistikk, Flerspråklighet
Bilde av Eline Visser Visser, Eline Gjesteforsker eline.visser@iln.uio.no Lingvistikk, Språkvitenskap, Språkdokumentasjon, Språktypologi, Austronesiske språk, Papuanske språk, Syntaks, Grammatikk
Bilde av Andreas Sveen Sveen, Andreas Førsteamanuensis 22 85 43 02 andreas.sveen@iln.uio.no Lingvistikk, Grammatikk, Semantikk, Pragmatikk
Bilde av Anders Nøklestad Nøklestad, Anders Senioringeniør +47 22 84 40 42 anders.noklestad@iln.uio.no Språkteknologi, Korpus, Humanistisk informatikk, Internett, Lingvistikk, Norsk språk
Bilde av Kjell Magne Yri Yri, Kjell Magne Professor emeritus k.m.yri@iln.uio.no Lingvistikk
Bilde av Rolf Theil Theil, Rolf Professor emeritus 95125154 rolf.theil@iln.uio.no Lingvistikk, afrikansk lingvistikk
Bilde av Jan Terje Faarlund Faarlund, Jan Terje Professor emeritus 47828001 j.t.faarlund@iln.uio.no Lingvistikk, Nordisk språk, Norsk språk, Grammatikk, Språkhistorie, Språkvitenskap, Språktypologi, Indianarspråk
Bilde av Dag Trygve Truslew Haug Haug, Dag Trygve Truslew Professor +47-22857635 d.t.t.haug@ifikk.uio.no Klassiske språk, Gresk, Latin, Lingvistikk, Syntaks, Semantikk, Datalingvistikk
Bilde av Haley De Korne De Korne, Haley Associate Professor +47 228 44287 h.de.korne@iln.uio.no Flerspråklighet, Lingvistikk, Norsk som andrespråk, Applied Linguistics, Sociolinguistics, Multilingualism, Language and Education Policy, Language Pedagogy, Language Endangerment, Mexico (Latin America), Action Research, Ethnography
Bilde av Emel Türker-Van der Heiden Türker-Van der Heiden, Emel Førstelektor +47 22857735 e.t.van.der.heiden@ikos.uio.no Tyrkisk, Lingvistikk, Sosiolingvistikk, Tospråklighet, Kodeveksling, Midtøsten, SIMS
Bilde av Tomoko Okazaki Hansen Hansen, Tomoko Okazaki Førsteamanuensis +47 22856380 t.o.hansen@ikos.uio.no Japan, Japansk, Lingvistikk
Bilde av Linn Astrid Blix Torget Torget, Linn Astrid Blix Seniorkonsulent l.a.b.torget@iln.uio.no Studieveiledning, Studieadministrasjon, lingvistikk, Flerspråklighet
Bilde av Hanna Marie Solberg Andresen Andresen, Hanna Marie Solberg Stipendiat +47 22854093 48 25 85 14 h.m.s.andresen@iln.uio.no Norsk som andrespråk, andrespråksforskning, flerspråklighet, konseptuell transfer, lingvistikk
Bilde av Haley De Korne De Korne, Haley Førsteamanuensis +47 22844287 +47 228 44287 h.de.korne@iln.uio.no Flerspråklighet, Lingvistikk, Norsk som andrespråk
Bilde av Natalia Kartushina Kartushina, Natalia Førsteamanuensis +47 22845021 natalia.kartushina@iln.uio.no Flerspråklighet, språkutvikling, Språklæring, Andrespråkslæring, Dialekter, Lingvistikk, Fonologi
Bilde av Eirik Tengesdal Tengesdal, Eirik Stipendiat +47 40555711 +47 405 55 711 eirik.tengesdal@iln.uio.no Nordisk språkvitskap, Lingvistikk, Korpus, Dialekter, Blikksporing
Bilde av Sarah Cameron Cameron, Sarah Stipendiat sarah.cameron@iln.uio.no Lingvistikk, Språktilegnelse, Andrespråkstilegnelse, Psykolingvistikk, Nevrolingvistikk, Språkprosessering, EEG
Bilde av Nicholas Elwyn Allott Allott, Nicholas Elwyn Senior Lecturer +47 22841674 n.e.allott@ilos.uio.no English, English language, Linguistics, Pragmatics, Semantics, Philosophy, Jurisprudence, Engelsk, Engelsk språk, Filosofi, Lingvistikk, Pragmatikk, Rettsfilosofi