Personer med emneord «Lingvistikk»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Ingrid Lossius Falkum Falkum, Ingrid Lossius Førsteamanuensis +47 22844838 +4791307237 i.l.falkum@ifikk.uio.no Filosofi, Lingvistikk, Pragmatikk, Kommunikasjon, Språkfilosofi, Utviklingspsykologi
Bilde av Anneliese Pitz Pitz, Anneliese Førsteamanuensis emerita a.p.pitz@ilos.uio.no Tysk, Tysk språk, Lingvistikk, Syntaks, Oversettelse, Oversettelsesstudier
Bilde av Bergljot Behrens Behrens, Bergljot Professor emerita bergljot.behrens@ilos.uio.no Oversettelse, Oversettelsestudier, Translatologi, Lingvistikk
Bilde av Atle Grønn Grønn, Atle Professor i russisk +47-22856793 atle.gronn@ilos.uio.no Russisk, Semantikk, Pragmatikk, Tempus, Aspekt, Lingvistikk, Sjakkhistorie
Bilde av Hanne Gram Simonsen Simonsen, Hanne Gram Professor emeritus +4722854182 +4790128109 h.g.simonsen@iln.uio.no Språkvitenskap, Lingvistikk, Klinisk lingvistikk, Barns språktilegnelse, Afasi, Demens, Språkpsykologi, Fonetikk, Fonologi, Kognitiv lingvistikk, Flerspråklighet
Bilde av Christine Meklenborg Nilsen Nilsen, Christine Meklenborg Professor og instituttleder +47-22857338 +47-90720200 +47-90720200 c.m.nilsen@ilos.uio.no Fransk, Fransk språk, Gammelfransk, Lingvistikk, Språkhistorie, Ordstilling, Klitika, Verbplassering, V2, Syntaks, Diakron lingvistikk, Generativ lingvistikk, Lingvistisk kartografi, Kontrastiv lingvistikk, Topikalisering
Santos, Diana Professor +47-22857657 d.s.m.santos@ilos.uio.no Portugisisk, Portugisisk språk, Språkteknologi, Semantikk, Datalingvistikk, Kontrastiv lingvistikk, Korpuslingvistikk, Lingvistikk, Oversettelse, Oversettelsestudier, Kulturstudier, Statistikk, Fjernlesing
Bilde av Kjell Johan Sæbø Sæbø, Kjell Johan Professor 22855271 +47-47840234 k.j.sabo@ilos.uio.no Tysk, Tysk språk, Lingvistikk, Semantikk, Pragmatikk, Språkfilosofi
Bilde av Andreas Sveen Sveen, Andreas Førsteamanuensis 22 85 43 02 andreas.sveen@iln.uio.no Lingvistikk, Grammatikk, Semantikk, Pragmatikk
Bilde av Anders Nøklestad Nøklestad, Anders Senioringeniør +47 22 84 40 42 anders.noklestad@iln.uio.no Språkteknologi, Korpus, Humanistisk informatikk, Internett, Lingvistikk, Norsk språk
Bilde av Kjell Magne Yri Yri, Kjell Magne Professor emeritus k.m.yri@iln.uio.no Lingvistikk
Bilde av Rolf Theil Theil, Rolf Professor emeritus 95125154 rolf.theil@iln.uio.no Lingvistikk, afrikansk lingvistikk
Bilde av Jan Terje Faarlund Faarlund, Jan Terje Professor emeritus 47828001 j.t.faarlund@iln.uio.no Lingvistikk, Nordisk språk, Norsk språk, Grammatikk, Språkhistorie, Språkvitenskap, Språktypologi, Indianarspråk
Bilde av Eline Visser Visser, Eline Gjesteforsker eline.visser@iln.uio.no Lingvistikk, Språkvitenskap, Språkdokumentasjon, Språktypologi, Austronesiske språk, Papuanske språk, Syntaks, Grammatikk
Bilde av Dag Trygve Truslew Haug Haug, Dag Trygve Truslew Professor +47-22857635 d.t.t.haug@ifikk.uio.no Klassiske språk, Gresk, Latin, Lingvistikk, Syntaks, Semantikk, Datalingvistikk
Bilde av Tomoko Okazaki Hansen Hansen, Tomoko Okazaki Førsteamanuensis +47 22856380 t.o.hansen@ikos.uio.no Japan, Japansk, Lingvistikk
Bilde av Rebecca Kvisler Iversen Iversen, Rebecca Kvisler Postdoktor r.k.iversen@ifikk.uio.no Pragmatikk, Lingvistikk, Ikke-bokstavelig språkbruk, Utviklingspsykologi, Autisme
Bilde av Kristin Bech Bech, Kristin Professor +47 22857119 kristin.bech@ilos.uio.no Engelsk, Engelsk språk, Lingvistikk, Språkhistorie, Eldre engelsk, Gammelengelsk, Middelengelsk, Tidlig moderne engelsk, Informasjonsstruktur, Lingvistikk, Korpuslingvistikk, Syntaks, Ordstilling, Nominalfraser, Germanske språk, Formidling
Saric, Ljiljana Professor +47 22858270 ljiljana.saric@ilos.uio.no Bosnisk/kroatisk/serbisk, Lingvistikk, Sentral-Europa, Balkan, Kognitiv lingvistikk, Semantikk, Pragmatikk, Diskursanalyse, Diskurs og identitet
Bilde av Kathrine Asla Østby Østby, Kathrine Asla Førsteamanuensis +47 22856140 k.a.ostby@ilos.uio.no Fransk, Fransk språk, Fonetikk og fonologi, Språklig variasjon, Dialektologi, Sosiolingvistikk, Språkvitenskap, Lingvistikk, Oversettelsestudier
Allott, Nicholas Elwyn Førstelektor +47 22841674 n.e.allott@ilos.uio.no Engelsk, Engelsk språk, Filosofi, Lingvistikk, Pragmatikk
Bilde av Kaja Helchie Sletten Østmo Evang Evang, Kaja Helchie Sletten Østmo Stipendiat +47 22845834 k.h.s.o.evang@ilos.uio.no Engelsk, Engelsk språk, Lingvistikk, Andrespråkstilegnelse, Innlærerspråk, Kontrastiv lingvistikk, Korpuslingvistikk, Korpusutvikling
Bilde av Mari Wærner Wesenberg Wesenberg, Mari Wærner Stipendiat +47 22857694 m.w.wesenberg@ilos.uio.no Spansk språk, Fremmedspråkstilegnelse, Andrespråkstilegnelse, Lingvistikk, Sosiolingvistikk, Oversettelsesstudier, Engelsk språk
Russnes, Mathias Skogly Stipendiat m.s.russnes@ilos.uio.no Engelsk, Engelsk språk, Korpuslingvistikk, Engelsk grammatikk, Phraseology, Lingvistikk
Bilde av Alexandra Anna Spalek Spalek, Alexandra Anna Førsteamanuensis +47 22856158 a.a.spalek@ilos.uio.no Spansk, Lingvistikk, Semantikk, Pragmatikk, Tysk