Personer med emneord «Litteraturhistorie»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Jon Haarberg Haarberg, Jon Professor emeritus +47-22854325 jon.haarberg@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Filologi, Renessanselitteratur, Parodi
Bilde av Gro Bjørnerud Mo Mo, Gro Bjørnerud Professor i fransk litteratur 40281612 40281612 g.b.mo@ilos.uio.no Frankrike, Fransk litteratur, Litteraturhistorie, Litteraturteori
Bilde av Sissel Furuseth Furuseth, Sissel Professor +47 22859153 + 47 92414651 sissel.furuseth@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteraturkritikk, Økokritikk, Digital humaniora, Retorikk, Litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, kognitiv poetikk
Bilde av Mads Breckan Claudi Claudi, Mads Breckan Førsteamanuensis +47 22858216 41929094 m.b.claudi@iln.uio.no Litteraturdidaktikk, Litteraturhistorie, Faghistorie, Litteraturteori, Lyrikk, Samtidslitteratur
Bilde av Åshild Mogstad Aspøy Aspøy, Åshild Mogstad Stipendiat 95146583 a.m.aspoy@iln.uio.no Tverrestetikk, Sanglyrikk, Performance Studies, Bellman, Litteraturhistorie, Nordisk litteratur
Bilde av Anne Birgitte Rønning Rønning, Anne Birgitte Professor +47 22856741 41238047 a.b.ronning@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteratur, Kjønn og litteratur, Litteraturteori, Estetikk, Litteraturhistorie, Digital humaniora, Bokhistorie
Bilde av Tone Selboe Selboe, Tone Professor +47 22856975 +4741406799 tone.selboe@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Romanhistorie, Bylitteratur, Realisme, Modernisme, Hermeneutikk, Følelser, Camilla Collett, Karen Blixen, Charles Dickens, George Eliot, Cora Sandel, Karen Blixen
Bilde av Stijn Vervaet Vervaet, Stijn Førsteamanuensis +47 22856710 stijn.vervaet@ilos.uio.no Bosnisk/kroatisk/serbisk, bosnisk/kroatisk/serbisk/jugoslavisk litteratur, Sentral-Europa, Balkan, Minnestudier, Litteraturhistorie, Litteraturvitenskap, Kulturhistorie, Flerspråklighet
Bilde av Ståle Dingstad Dingstad, Ståle Professor 94251 98694251 stale.dingstad@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Bokhistorie, Norske forfattere, Sakprosa
Bilde av Per Thomas Andersen Andersen, Per Thomas Professor +47 22856954 +47 98425903 p.t.andersen@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Norske forfattere, Norskfaget, Samtidslitteratur
Bilde av Gitte Mose Mose, Gitte Førsteamanuensis emeritus gitte.mose@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteraturhistorie, Litteraturvitenskap, Elektronisk litteratur, Økokritikk
Bilde av Elise Kleivane Kleivane, Elise Førsteamanuensis i skriftkultur. Undervisingsleiar. +47 22 85 71 15 + 47 917 84 239 elise.kleivane@iln.uio.no Nordisk kultur og historie, Norrønt, Sagaer, Religiøse tekster, Runer, Vikinger, Edisjonsfilologi, Norrøn religion, Språkhistorie, Litteraturhistorie, Translation Studies, Bokhistorie, Litteratur og litteraturvitenskap, Middelalderstudier, Epigrafikk, Bokstavinnskrifter, Runologi, Innskrifter