Personer med emneord «Litteraturvitenskap»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Kjerstin Aukrust Aukrust, Kjerstin Førsteamanuensis +47-22854364 +4797699488 kjerstin.aukrust@ilos.uio.no Fransk, Fransk litteratur, Fransk områdekunnskap, Fransk politikk, Fransk historie, Frankrike, Fransk kultur, Fransk samfunn, Sosiale bevegelser, Litteraturvitenskap, Litteratur, EU, Populisme, Høyreekstremisme, Renessansen, Barokken, Litteratur og kropp, Områdestudier
Bilde av Sissel Furuseth Furuseth, Sissel Professor +47-22859153 + 47 92414651 sissel.furuseth@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteraturkritikk, Økokritikk, Digital humaniora, Retorikk, Litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, kognitiv poetikk
Bilde av Knut Andreas Grimstad Grimstad, Knut Andreas Professor +47 22856794 +47 48126303 k.a.grimstad@ilos.uio.no Polsk, Polsk litteratur, Polsk kultur, Russisk kultur, Russisk litteratur, Sentral-Europa, Identitet og kultur, Litteraturvitenskap, Litterære oversettelsestudier, Media
Bilde av Espen Grønlie Grønlie, Espen Doctoral Research Fellow +47-22857123 +47-46534574 espen.gronlie@ilos.uio.no Oversettelse, Poesi, Litteratur, Litteraturvitenskap
Bilde av Roar Lishaugen Lishaugen, Roar Førsteamanuensis +47-22845883 94813443 roar.lishaugen@ilos.uio.no Tsjekkisk, Tsjekkia, Sentral-Europa, Lesehistorie, Bokhistorie, Kulturhistorie, Litteratur, Litteraturvitenskap
Bilde av Gitte Mose Mose, Gitte Førsteamanuensis +47-22844006 gitte.mose@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteraturhistorie, Litteraturvitenskap, Elektronisk litteratur, Økokritikk
Bilde av Svein Henrik Nyhus Nyhus, Svein Henrik Universitetslektor +47-22858686 s.h.nyhus@ilos.uio.no Ibsen, resepsjonshistorie, digital humaniora, litteraturvitenskap
Bilde av Johan Schimanski Schimanski, Johan Professor +47-22854314 johan.schimanski@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteratur, Litteraturvitenskap, Litteraturteori, Grenser, Nasjonal identitet, Postkolonialisme, Arktis, Walisisk litteratur, Science fiction, Litteraturmuseer, Migrasjonslitteratur, Innvandring, Forskningsadministrasjon
Bilde av Hedvig Bergem Søiland Søiland, Hedvig Bergem Vitenskapelig assistent 98698666 hedvigbs@student.ilos.uio.no Drama, Digital humaniora, Nordisk litteratur, Litteraturvitenskap
Bilde av Geir Uvsløkk Uvsløkk, Geir Førsteamanuensis +47-22855363 geir.uvslokk@ilos.uio.no Fransk, Fransk litteratur, Fransk områdekunnskap, Frankrike, Moderne fransk litteratur, Moderne fransk filosofi, 1900-tallet, Selvbiografier, Kjønn og litteratur, Grenseoverskridelse, Litteratur, Litteraturvitenskap, Områdestudier, Oversettelse, Oversettelsesstudier, Minnestudier, Litteraturteori
Bilde av Stijn Vervaet Vervaet, Stijn Førsteamanuensis +47-22856710 stijn.vervaet@ilos.uio.no Bosnisk/kroatisk/serbisk, bosnisk/kroatisk/serbisk/jugoslavisk litteratur, Sentral-Europa, Balkan, Minnestudier, Litteraturhistorie, Litteraturvitenskap, Kulturhistorie, Flerspråklighet
Bilde av Ragnhild Johnsrud Zorgati Zorgati, Ragnhild Johnsrud Førsteamanuensis +47-22856855 r.j.zorgati@ikos.uio.no Religionshistorie, Islam, Midtøsten, Nord-Afrika, Litteraturvitenskap, SIMS
Bilde av Inger Østenstad Østenstad, Inger Førsteamanuensis +47-22858320 inger.ostenstad@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteratur, Litteraturvitenskap, Litterær diskurs, Økokritikk