Personer med emneord «Logikk»

Navn Telefon E-post Emneord
Aanderaa, Stål Professor emeritus 228 55889 staal@math.uio.no Matematikk, Logikk
Antonsen, Roger Førsteamanuensis +47 22852482 rantonse@ifi.uio.no Logikk, Bevisteori, Automatisk resonnering, Bevissøk, Modallogikk, Førsteordens logikk, Kompleksitetsteori, Automater, Cellulære automater, Generativ kunst, Algoritmer, Algoritmisk kunst, Matematisk kunst, Netlogo, Processing, Filosofi, Matematikkfilosofi, Formidling, Vitenskapsformidling
Bjørdal, Frode Alfson Professor emeritus f.a.bjordal@ifikk.uio.no Filosofi, Logikk, Grunnlagsproblem i matematikk, Semantiske og Mengdeteoretiske Paradoks, Religionsfilosofi
Giese, Martin Professor +47 22852737 martingi@ifi.uio.no Automatisk resonnering, Semantic web, Bevissøk, Logikk, Big data, Førsteordens logikk
Hovland, Dag Forsker +47 97046378 (mob) hovland@ifi.uio.no Big data, Regulære uttrykk, Intelligente Data, Logikk, Databaser
Jervell, Herman Ruge Professor emeritus +47 22840121 +47 98853310 (mob) herman@ifi.uio.no Logikk
Johnsen, Einar Broch Professor +47 22852509 einarj@ifi.uio.no informatikk, sikkerhet, kvalitetssikring av programvaresystemer, analyse av programvaresystemer, objekt-orientering, programmering og nettverk, software engineering, logikk, formelle metoder, modellering av programvaresystemer, parallelle og distribuerte systemer, teoretisk databehandling, Programmeringsspråk
Linnebo, Øystein Professor +47 22856961 +47 46660036 (mob) oystein.linnebo@ifikk.uio.no Filosofi, Logikk, Metafysikk, Språkfilosofi, Frege
Murwanashyaka, Juvenal Stipendiat juvenalm@math.uio.no Matematikk, logikk
Nakkerud, Andreas Stipendiat +4799493992 (mob) andreana@math.uio.no Statistikk, Optimering, Innovasjon, Big Data, Logikk, Matematisk Logikk, Data Science, OBDA, Knowledge Representation
Normann, Dag Professor emeritus +47 22855953 41250205 dnormann@math.uio.no Matematikk, Logikk
Owe, Olaf Professor +47 22852449 olaf@ifi.uio.no informatikk, programmering og nettverk, logikk, sikkerhet, teoretisk databehandling, kvalitetssikring av programvaresystemer, software engineering, modellering av programvaresystemer, analyse av programvaresystemer, formelle metoder, objekt-orientering, parallelle og distribuerte systemer, Programmeringsspråk
Skjæveland, Martin Georg Forsker martige@ifi.uio.no ontologier, dataintegrasjon, logikk, datautveksling, Semantisk web, databaser