Personer med emneord «Media aesthetics»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Ina Blom Blom, Ina Professor +47-22855366 ina.blom@ifikk.uio.no Art History, Media Aesthetics, Media Archaeology, 20th Century, Avant-garde studies, Modernism, Aesthetics, Art, Technologies and Media, Memory Studies
Bilde av Elisabeth Brun Brun, Elisabeth +47 47 654 087 elisabeth.brun@media.uio.no Documentary, Photography, Rhetoric, Practice as research, Film theory, Media innovation, Media aesthetics, Philosophy of mind
Bilde av Synne Tollerud Bull Bull, Synne Tollerud Doctoral Research Fellow 40049366 +47 40049366 s.t.bull@media.uio.no Media Aesthetics, Media Archeology, Film theory, Film history, Art and Technology, Contemporary Art
Bilde av Hans Fredrik Dahl Dahl, Hans Fredrik Professor Emeritus +47-22850431 h.f.dahl@media.uio.no Media and communication, Rhetoric, Media aesthetics, Media history
Bilde av Jon Inge Faldalen Faldalen, Jon Inge Lecturer j.i.faldalen@media.uio.no Media and communication, Media aesthetics, History of film, Television fiction, Television aesthetics, Film theory
Bilde av Annie Fee Fee, Annie Postdoctoral Fellow anna.fee@media.uio.no Film history, silent film, feminist film history, media aesthetics, visual culture, film theory, French film, American film history, Cinephilia
Bilde av Liv Hausken Hausken, Liv Professor +47-22850436 liv.hausken@media.uio.no Media and Communication, Media Aesthetics, Photography, Film theory, Text theory, Television fiction
Bilde av Aurora Hoel Hoel, Aurora Associate Professor 0047 90152598 aurora.hoel@media.uio.no Media studies, media aesthetics, media technology, operative images, visual culture, philosophy of technology
Bilde av Steffen Krüger Krüger, Steffen Senior Lecturer +47-22850442 steffen.kruger@media.uio.no digital culture, media and communication, psychosocial studies, Social media, Media aesthetics, Political communication
Bilde av Maria Moseng Moseng, Maria maria.moseng@media.uio.no Dokumentarfilm, Visuell kultur, Filmteori, Kulturell hukommelse, Media and communication, Media aesthetics, media technology, Film TV og radio
Bilde av Gry Cecilie Rustad Rustad, Gry Cecilie Postdoctoral Fellow g.c.rustad@media.uio.no TV, Media and communication, Media innovation, Film, Media aesthetics
Bilde av Kjetil Rødje Rødje, Kjetil Senior Lecturer +47-22850460 +45 5222 1536 kjetil.rodje@media.uio.no Media and communication, Media aesthetics, Film theory, Film history, Media Use and Users, Affect theory, Media and violence, Visual Culture
Bilde av Helge Rønning Rønning, Helge Professor Emeritus +47-90023561 Media and communication, Media aesthetics, Freedom of speech and democracy in the media
Bilde av Ove Solum Solum, Ove Professor +47-22850432 ove.solum@media.uio.no Media and communication, Film studies, Film history, Norwegian film, Film theory, Media aesthetics
Bilde av Joakim Johansen Østby Østby, Joakim Johansen Senior Lecturer +47-22850464 +4799501298 j.j.ostby@media.uio.no Media and communication, Computer games, Popular culture, Media aesthetics, Textual analysis, Gender and sexuality