Personer med emneord «Midtøsten»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Toufoul Abou-Hodeib Abou-Hodeib, Toufoul Førsteamanuensis +47 22857088 toufoul.abou-hodeib@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Samtidshistorie, Midtøsten, Sosial- og kulturhistorie, Materiell kultur
Bilde av Samad Josef Alavi Alavi, Samad Josef Førstelektor +47 22854816 s.j.alavi@ikos.uio.no Persisk, Midtøsten, Litteratur, SIMS, Oversettelsesstudier, Iran
Bilde av Kristin Soraya Batmanghelichi Batmanghelichi, Kristin Soraya Førsteamanuensis +47 22844836 +4722844836 k.s.batmanghelichi@ikos.uio.no Midtøsten, Politisk kultur, Islam, Kjønn og religion, Iran
Bilde av Bernt Brendemoen Brendemoen, Bernt bernt.brendemoen@ikos.uio.no Tyrkisk, Pamuk, Azerbaydjansk, Språkmøter, Språkhistorie, Midtøsten, SIMS
Bilde av Stephan Guth Guth, Stephan Professor +47 22856783 stephan.guth@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Islam, Tyrkisk, SIMS
Bilde av Albrecht Hermann Hofheinz Hofheinz, Albrecht Hermann Førsteamanuensis +47 22856854 47285768 a.h.hofheinz@ikos.uio.no Midtøsten, Islam, Nord-Afrika, Egypt, Sudan, Arabisk, Internett, Arabisk kultur, Manuskriptkultur, SIMS
Bilde av Jacob Høigilt Høigilt, Jacob Professor +47 22854150 41256832 jacob.hoigilt@ikos.uio.no Midtøsten, arabisk, islamisme, nyhetsmedier, sosiale bevegelser, sosiolingvistikk, SIMS
Bilde av Brynjar Lia Lia, Brynjar Professor +47 22857191 brynjar.lia@ikos.uio.no Midtøsten, Islamisme, Jihadisme, SIMS
Bilde av Laila Makboul Makboul, Laila Postdoktor +47 40049139 laila.makboul@ikos.uio.no Midtøsten, Arabisk, Kjønn og religion, Islam, Islamisme, Salafisme, Avkolonial teori, Saudi-Arabia
Bilde av Gunvor Mejdell Mejdell, Gunvor Professor emerita gunvor.mejdell@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Sosiolingvistikk, Oversettelsesstudier, SIMS
Bilde av Joakim Parslow Parslow, Joakim joakim.parslow@ikos.uio.no Samfunn og politikk, Midtøsten, Tyrkia, Rettssosiologi, Idehistorie, SIMS
Bilde av Teresa Pepe Pepe, Teresa Førsteamanuensis +47 22854126 teresa.pepe@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Islam, Internett, Sosiale medier, Litteratur, SIMS
Bilde av Erling Lorentzen Sogge Sogge, Erling Lorentzen Postdoctoral Fellow +47 22844509 +47 91351053 e.l.sogge@ikos.uio.no Midtøsten, CIMS
Bilde av Erling Lorentzen Sogge Sogge, Erling Lorentzen Postdoktor +47 22844509 +47 91351053 e.l.sogge@ikos.uio.no Midtøsten, SIMS
Bilde av Nora Stene Stene, Nora Førsteamanuensis +47 22844068 nora.stene@ikos.uio.no Religionsvitenskap, Religionshistorie, Kristendom, Jødedom, Islam, Midtøsten
Bilde av Berit Synnøve Thorbjørnsrud Thorbjørnsrud, Berit Synnøve Professor +47 22858196 40 48 48 37 b.s.thorbjornsrud@ikos.uio.no Midtøsten, Kristne, Kjønn og religion
Bilde av Ingvild Tomren Tomren, Ingvild +47 91863021 ingvild.tomren@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Egypt, Populærkultur, Populærmusikk
Bilde av Dag Henrik Tuastad Tuastad, Dag Henrik Førstelektor +47 22844165 d.h.tuastad@ikos.uio.no Midtøsten, Israel, Palestina, SIMS
Bilde av Emel Türker-Van der Heiden Türker-Van der Heiden, Emel Førstelektor +47 22857735 e.t.van.der.heiden@ikos.uio.no Tyrkisk, Lingvistikk, Sosiolingvistikk, Tospråklighet, Kodeveksling, Midtøsten, SIMS
Bilde av Bjørn Olav Utvik Utvik, Bjørn Olav Professor +47 22856808 +47 97133256 b.o.utvik@ikos.uio.no Midtøsten, politisk samtidshistorie, islamisme, religion og politikk, Egypt, Iran, Gulfen, SIMS
Bilde av Einar Wigen Wigen, Einar Førsteamanuensis +47 22858239 95868781 einar.wigen@ikos.uio.no Tyrkisk, Tyrkia, Sentral-Asia, Midtøsten, Politisk islam, SIMS
Bilde av Hilde Henriksen Waage Waage, Hilde Henriksen Professor +47 22857238 h.h.waage@iakh.uio.no Midtøsten, Samtidshistorie, Internasjonal historie, Moderne historie, Historie
Bilde av Zehad Sabri Mohamed Zehad Zehad, Zehad Sabri Mohamed Universitetslektor +47 22854429 +47 93008303 z.s.m.zehad@ikos.uio.no SIMS, Midtøsten
Bilde av Ragnhild Johnsrud Zorgati Zorgati, Ragnhild Johnsrud Førsteamanuensis +47 22856855 r.j.zorgati@ikos.uio.no Religionsvitenskap, Religionshistorie, Islam, Midtøsten, Nord-Afrika, Litteraturvitenskap, SIMS
Bilde av Mathilde Becker Aarseth Aarseth, Mathilde Becker Post-doctoral Researcher +4793691559 +4793691559 m.b.aarseth@ikos.uio.no Midtøsten, Arabisk, Irak, SIMS, islam and politics, Climate Change, Oil Politics in the Gulf Region, UiO:Energi, Water governance, renewable energy