Personer med emneord «Musicology»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Áine  Mangaoang Mangaoang, Áine Postdoctoral Research Fellow +47 2285 4758 aine.mangaoang@imv.uio.no Music and Media, Musicology, Media, Popular Music, Cultural history, Ethnomusicology, Music and Society, Music History, Nordic, Social media
Bilde av Even Kruse Skatrud Skatrud, Even Kruse Lecturer +47 22 85 46 59 e.k.skatrud@imv.uio.no Musicology, Music Theory, Jazz, Pop Music, Composition, Arrangement, Trombone, Jazz Trombone
Bilde av Catherine A. Bradley Bradley, Catherine A. Professor +47 22854760 c.a.bradley@imv.uio.no Musicology, Music History, Music Theory, Music Analysis, Medieval Studies
Bilde av Hallgjerd Aksnes Aksnes, Hallgjerd Professor +47 22 85 47 64 +47 950 70 745 hallgjerd.aksnes@imv.uio.no Musicology, Music Cognition, Music and Movement, Music History, Music and Nationalism, Musical Analysis, Musical Aesthetics
Bilde av Eckhard Baur Baur, Eckhard Lecturer +47 22 85 46 59 eckhard.baur@imv.uio.no Musicology, Music Theory, Jazz
Bilde av Bjørn Morten Christophersen Christophersen, Bjørn Morten Senior Lecturer +47 22 85 47 53 +47 917 57 233 b.m.christophersen@imv.uio.no Musicology, Music Theory, Musical Heritage, Classical and Contemporary Music, Film Music
Bilde av Asbjørn Eriksen Eriksen, Asbjørn Professor +47 22 85 47 69 a.o.eriksen@imv.uio.no Musicology, Music History, Norwegian Music, Russian Music, Music Analysis, Music Theory
Bilde av Even Ruud Ruud, Even +47 22854752 even.ruud@imv.uio.no Musicology, Popular Music, MusicTherapy, Music Psychology, Music Education, Music and Cultural Understanding
Bilde av Marek Karol Susdorf Susdorf, Marek Karol Stipendiat m.k.susdorf@imv.uio.no Posthumanism, Musicology, Suriname, Postcolonialism, Gender Studies, Philosophy
Bilde av Johanna-Pauline Thöne Thöne, Johanna-Pauline Doctoral Research Fellow +47 45390103 j.p.thone@imv.uio.no Musicology, Music History, Music Analysis, Medieval Studies, Philology
Tomlinson, James Ralph Stipendiat j.r.tomlinson@imv.uio.no Musicology, Music History, Music Theory, Medieval Studies, Palaeography, Liturgy
Louviot, Manon Postdoktor manon.louviot@imv.uio.no Musicology, Music History, Medieval Studies, Renaissance studies
Bilde av Hans Weisethaunet Weisethaunet, Hans Professor +47 22854787 hans.weisethaunet@imv.uio.no Musicology, Music Anthropology, Music Sociology, Popular Music, Music History, Music Journalism, Ethnomusicology, Jazz, Music and Media, Music and Society
Bilde av Peter Edwards Edwards, Peter Associate Professor +47 22854004 99526475 peter.edwards@imv.uio.no Music Aesthetics, Music Analysis, Music of the Twentieth Century, Music Historiography, Musicology
Bilde av Kyle Devine Devine, Kyle Associate Professor +47 22854060 kyle.devine@imv.uio.no Music and Media, Music Sociology, Sound Studies, Music and Society, Popular Music Studies, Musicology, Music History, Environmental Humanities
Bilde av Marek Karol Susdorf Susdorf, Marek Karol Stipendiat m.k.susdorf@imv.uio.no Postcolonialism, Colonialism, Posthumanism, Musicology, Gender Studies, Philosophy
Tomlinson, James Ralph Stipendiat j.r.tomlinson@imv.uio.no Musicology, Music History, Music Theory, Medieval Studies, Palaeography, Liturgy