Personer med emneord «Poesi»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Boris (Rodin) Maslov (Rodin) Maslov, Boris Førsteamanuensis - Institutt for filosofi, idé- og kunsthistorie og klassiske språk borismas@ifikk.uio.no Klassiske språk, Litteratur og litteraturvitenskap, Poesi
Bilde av Emma Helene Heggdal Heggdal, Emma Helene e.h.heggdal@ilos.uio.no Poesi, Lyrikk, Performativitet, Litteraturteori, Amerikansk litteratur, Nordisk litteratur
Bilde av Sofia Heim Heim, Sofia sofia.heim@ifikk.uio.no Litteraturteori, Papyrologi, Klassiske språk, Gresk, Arkaisk lyrikk, Antikkens kultur, Episk diktning, Epinikier, Poesi
Bilde av Christian Janss Janss, Christian Professor i tyskspråklig litteratur +47 22856871 christian.janss@ilos.uio.no Tysk, Tyskspråklig litteratur, Poesi, Lyrikk, Litteratur og religion, Henrik Ibsen, Modernisme, Edisjonsfilologi, Tekstkritikk
Bilde av Jorge Joaquin Locane Locane, Jorge Joaquin Førsteamanuensis +47 22840690 j.j.locane@ilos.uio.no Spansk, Spanskspråklig litteratur, Litterær teori, Bokhistorie, Oversettelse, Kina, Avkolonial teori, Kalde krigsstudier, Sammenlignende litteratur, Poesi, Transnasjonale intellektuelle nettverk, Globalt sør, Globalisering, Glotopolitikk, Verdenslitteratur
Bilde av Juan Christian Pellicer Pellicer, Juan Christian Professor +47-22856893 j.c.pellicer@ilos.uio.no Engelsk, Engelsk litteratur, Britisk litteratur, Poesi, Lyrikk, Sjangerblanding, 1700-tallet, Alexander Pope, Litterær resepsjon, Vergil, Shakespeare, John Milton, Hyrdediktning, Læredikt, Epos, Allusjon
Bilde av Christian Refsum Refsum, Christian Professor +47 22844583 +47 93820707 christian.refsum@ilos.uio.no Litteratur, Allmenn litteraturvitenskap, Estetisk teori, Oversettelse, Poesi, Kjærlighet, Film