Personer med emneord «Postcolonialism»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Bodhisattva Chattopadhyay Chattopadhyay, Bodhisattva Researcher +47-22857415 bodhisattva.chattopadhyay@ikos.uio.no Science Fiction, kalpavigyan, Global Futures, Global Futurisms, CoFutures, Futures, future studies, postcolonialism, postcolonial studies, climate fiction, quantum fiction, Anthropocene
Bilde av Bodhisattva Chattopadhyay Chattopadhyay, Bodhisattva Forsker +47-22857415 bodhisattva.chattopadhyay@ikos.uio.no Science Fiction, South Asia, Colonial Bengal, Bengal Renaissance, English literature, Modernism, Postcolonialism
Bilde av Thomas Rasmussen Rasmussen, Thomas Doctoral Research Fellow 0045 27201210 thomas.rasmussen@ibsen.uio.no Digital Humanities, Parody, Caricature, Greenland, Arctic, Norway, Denmark, Colonial History, Postcolonialism
Reed, Beatrice Marlèn Unn Gustafsson Doctoral Research Fellow b.m.u.g.reed@iln.uio.no Literature and nature, Ecocriticism, Postcolonialism, Nordic literature, Arctic discourses, Swedish literature, Stina Aronson
Bilde av Johan Schimanski Schimanski, Johan Professor +47-22854314 johan.schimanski@ilos.uio.no Comparative Literature, Literature, Literary studies, Literary theory, Borders, National identity, Postcolonialism, Arctic, Welsh literature, Science Fiction, Literary museums, Migration literature, Migration, Research administration
Bilde av Knut Stene-Johansen Stene-Johansen, Knut Professor +47-22854163 +47-91361720 knut.stene-johansen@ilos.uio.no Comparative Literature, Aesthetics, Art Theory, Medical Humanities, Postcolonialism, Gastronomy, 18th Century Studies, psychoanalysis
Bilde av Marek Susdorf Susdorf, Marek Doctoral Research Fellow marek.susdorf@imv.uio.no Posthumanism, Musicology, Postcolonialism, Gender Studies, Philosophy